NetworkManager - en to sr@latin translation catalogue (654 entries)

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
sr@latin: 
    Prekinuta je VPN veza „%s“ zbog prekida veze u mreži.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ zbog neispravnih VPN lozinki.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ jer VPN servis nije pokrenut na vreme.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ zato što ne mogu da pokrenem VPN servis.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ zbog nemogućnosti pokretanja VPN servisa.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ jer je VPN servis poslao neodgovarajuća podešavanja.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ zbog neočekivanog isključenja VPN servisa.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ jer je isteklo vreme za povezivanje.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ zbog prekida veze u mreži.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“ jer ne postoje ispravne VPN lozinke.

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
sr@latin: 
    Ne mogu da pokrenem VPN vezu „%s“.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
sr@latin: 
    Ne mogu da uspostavim VPN vezu „%s“.

en:  The pre-shared Connectivity-association Key Name
sr@latin:  Pred-deljeni naziv ključa pridruživanja povezivosti

en: "vlan" + number
sr@latin: „vlan“ + broj

en: %d day ago | %d days ago
sr@latin[0]: pre %d dan
sr@latin[1]: pre %d dana
sr@latin[2]: pre %d dana
sr@latin[3]: pre %d dan

en: %d hour ago | %d hours ago
sr@latin[0]: pre %d sat
sr@latin[1]: pre %d sata
sr@latin[2]: pre %d sati
sr@latin[3]: pre %d sat

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr@latin[0]: pre %d minut
sr@latin[1]: pre %d minuta
sr@latin[2]: pre %d minuta
sr@latin[3]: pre %d minut

en: %d month ago | %d months ago
sr@latin[0]: pre %d mesec
sr@latin[1]: pre %d meseca
sr@latin[2]: pre %d meseci
sr@latin[3]: pre %d mesec

en: %d year ago | %d years ago
sr@latin[0]: pre %d godine
sr@latin[1]: pre %d godine
sr@latin[2]: pre %d godina
sr@latin[3]: pre %d godine

en: %s (%s roaming)
sr@latin: %s (%s roming)

en: %s (roaming)
sr@latin: %s (roming)

en: %s (via “%s”)
sr@latin: %s (putem „%s“)

en: %s connection
sr@latin: %s veza

en: %s slave %d
sr@latin: %s podređuje %d

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
sr@latin: „%s::%s“ nije ispravan naziv svojstva; „%s“ nije podvrsta Gobjekta

en: (none)
sr@latin: (ništa)

en: 1 (Default)
sr@latin: 1 (Osnovno)

en: 1 Gb/s
sr@latin: 1 GB/s

en: 10 Gb/s
sr@latin: 10 GB/s

en: 10 Mb/s
sr@latin: 10 MB/s

en: 100 Mb/s
sr@latin: 100 MB/s

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
sr@latin: 802.11 bežična (%s)

en: 802.1X Security
sr@latin: Bezbednost 802.1X

en: 802.1X authentication
sr@latin: Potvrđivanje identiteta za 802.1X vezu

en: A file named “%s” already exists.
sr@latin: Već postoji datoteka „%s“.

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
sr@latin: Maska od 16 bita, svaka odgovara adresi grupe u opsegu od 01:80:C2:00:00:00 do 01:80:C2:00:00:0F koja mora biti prosleđena. Maska ne može imati podešene bitove 0, 1 ili 2 jer se koriste za kadrove STP, MAK pauze i LACP.

en: A password is required to connect to “%s”.
sr@latin: Potrebna je lozinka za povezivanje na „%s“.

en: Active backup
sr@latin: Radna rezerva

en: Active-Backup runner options
sr@latin: Opcije pokretača aktivne rezerve

en: Ad-hoc
sr@latin: Ad-hok

en: Ad_vanced…
sr@latin: _Napredno…

en: Adaptive load balancing
sr@latin: Prilagodljivo uravnoteženje učitavanja

en: Adaptive transmit load balancing
sr@latin: Prilagodljivo uravnoteženje učitavanja prenosa

en: Add a new connection
sr@latin: Dodajte novu vezu

en: Additional static addresses
sr@latin: Dodatne statičke adrese

en: Address
sr@latin: Adresa

[ctx: Address]
en: Unknown
sr@latin: Nepoznata

en: Address (optional)
sr@latin: Adresa (izborno)

en: Addresses
sr@latin: Adrese

en: Advanced
sr@latin: Napredno

en: Advertise
sr@latin: Obavesti

en: All _users may connect to this network
sr@latin: Svi _korisnici mogu da se povežu na ovu mrežu

en: All files
sr@latin: Sve datoteke

en: Allow _BSD data compression
sr@latin: Dozvoli _BSD pakovanje podataka

en: Allow _Deflate data compression
sr@latin: Dozvoli _Deflejt pakovanje podataka

en: Allow _roaming if home network is not available
sr@latin: Dozvoli _roming ukoliko nema domaće mreže

en: Allow automatic PAC pro_visioning
sr@latin: Dozvoli samostalno PAC _rezervisanje

en: Allowed Authentication Methods
sr@latin: Dozvoljeni načini potvrđivanja identiteta

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
sr@latin: IP adresa, ili spisak zarezom razdvojenih IP adresa, koje će biti potražene prilikom provere stanja veze.

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
sr@latin: Proizvoljno ime za dodeljivanje novostvorenom PPP sučelju.

en: Anonymous
sr@latin: Anonimno

en: Any L3 protocol
sr@latin: Neki L3 protokol

en: Any L4 protocol
sr@latin: Neki L4 protokol

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
sr@latin: Da li da zaista obrišem vezu %s?

en: Attachment Unit Interface (AUI)
sr@latin: Sučelje jedinice prikačinjanja (AUI)

en: Authenticate to delete the selected connection
sr@latin: Prijavite se kako bi obrisali izabranu vezu

en: Authenticate to edit the selected connection
sr@latin: Prijavite se kako bi izmenili izabranu vezu

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
sr@latin: Prijavite se kako bi sačuvali ovu vezu za sve korisnike računara.

en: Authenticated
sr@latin: Potvrđenim identitetom

en: Authentication
sr@latin: Potvrđivanje identiteta

en: Auto Ethernet
sr@latin: Automatska žičana veza

en: Automatic
sr@latin: Samostalno

en: Automatic (DHCP)
sr@latin: Samostalno (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
sr@latin: Samo samostalne (DHCP) adrese

en: Automatic (PPPoE)
sr@latin: Samostalno (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
sr@latin: Samo samostalne (PPPoE) adrese

en: Automatic (VPN)
sr@latin: Samostalno (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
sr@latin: Samo samostalne (VPN) adrese

en: Automatic with manual DNS settings
sr@latin: Automatski sa ručnim DNS podešavanjem

en: Automatic, DHCP only
sr@latin: Automatski, samo DHCP

en: Automatic, addresses only
sr@latin: Automatski, samo adrese

en: Automatically unlock this device
sr@latin: Samostalno otključajte ovaj uređaj

en: Available
sr@latin: Dostupno

en: Bandwidth
sr@latin: Pojasna širina

en: Base Connection
sr@latin: Veza osnove

en: Basic
sr@latin: Osnovno

en: Bluetooth
sr@latin: Blutut

en: Bluetooth Type
sr@latin: Vrsta blututa

en: Bluetooth connection %d
sr@latin: Blutut veza „%d“

en: Bond
sr@latin: Veza

en: Bond connection %d
sr@latin: Veza sveze %d

en: Both
sr@latin: Oba

en: Bridge
sr@latin: Most

en: Bridge Port
sr@latin: Priključnik mosta

en: Bridge connection %d
sr@latin: Veza mosta %d

en: Broadcast
sr@latin: Emitovanje

en: Broadcast Address
sr@latin: Adresa za emitovanje

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
sr@latin: Po osnovi, ARP zahtevi se šalju samo na aktivnim portovima. Ova opcija omogućava slanje čak i na neaktivnim portovima.

en: C_onnect
sr@latin: _Poveži

en: C_reate…
sr@latin: _Napravi…

en: Cannot export VPN connection
sr@latin: Ne mogu da izvezem VPN vezu

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
sr@latin: Protokol za prijavu izazovnim rukovanjem

en: Change…
sr@latin: Izmeni…

en: Check
sr@latin: Proveri

en: Choose a Connection Type
sr@latin: Izaberite vrstu veze

en: Choose a PAC file
sr@latin: Izaberi PAC datoteku

en: Choose a VPN Connection Type
sr@latin: Izbor vrste VPN veze

en: Client
sr@latin: Klijent

en: Compression
sr@latin: Sažimanje

en: Configure _Methods…
sr@latin: Podesi _načine…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
sr@latin: Podešavam vezu preko bežične mreže „%s“…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
sr@latin: Podešavam vezu preko žičane mrežu „%s“…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
sr@latin: Podešavam mobilnu, širokopojasnu vezu „%s“…

en: Connected
sr@latin: Povezan

en: Connection Established
sr@latin: Veza uspostavljena

en: Connection Information
sr@latin: Podaci o vezi

en: Connection _Information
sr@latin: Poda_ci o vezi

en: Connection activation failed
sr@latin: Neuspelo aktiviranje veze

en: Connection add failed
sr@latin: Nije uspelo dodavanje veze

en: Connection cannot be deleted
sr@latin: Veza ne može biti obrisana

en: Connection cannot be modified
sr@latin: Veza ne može biti izmenjena

en: Connection delete failed
sr@latin: Ne mogu da obrišem vezu

en: Connection failure
sr@latin: Neuspelo povezivanje

en: Connection had no VPN setting
sr@latin: Veza nema VPN podešavanje

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
sr@latin: Prioritet veze za samostalno aktiviranje. Veze sa većim brojem imaju prednost prilikom izbora profila za samostalno aktiviranje. Osnovna vrednost je 0.

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
sr@latin: Kontroliše da li je IGMP njuškanje uključeno za ovaj most. Znajte da ako je njuškanje automatski isključeno zbog sukoba heša, sistem može odbiti da uključi ovu funkciju sve dok se sukobi ne reše.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
sr@latin: Kontroliše da li je Protokol stabla raširenja (STP) uključen za ovaj most

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
sr@latin: Autorska prava © 2004-2017 Red Het, Doo.
    Autorska prava © 2005-2008 Novel, Doo.
    i mnogi drugi saradnici zajednice i prevodioci

en: Could not create connection
sr@latin: Ne mogu da napravim vezu

en: Could not create new connection
sr@latin: Ne mogu da napravim novu vezu

en: Could not edit connection
sr@latin: Ne mogu da uredim vezu

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
sr@latin: Ne mogu da nađem VPN priključak za „%s“.

en: Could not load 802.1X Security user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam bezbednosno korisničko sučelje za 802.1X.

en: Could not load Bluetooth user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje blututa.

en: Could not load DCB user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam DCB korisničko sučelje.

en: Could not load DSL user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje za DSL.

en: Could not load General user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam opšte korisničko sučelje.

en: Could not load IP tunnel user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje IP tunela.

en: Could not load IPv4 user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam IPv4 korisničko sučelje.

en: Could not load IPv6 user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam IPv6 korisničko sučelje.

en: Could not load InfiniBand user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje Infini banda.

en: Could not load MACsec user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam MACsec korisničko sučelje.

en: Could not load PPP user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam PPP korisničko sučelje.

en: Could not load VPN user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam VPN korisničko sučelje.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam bezbednosno korisničko sučelje za bežičnu mrežu.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
sr@latin: Ne mogu da učitam bezbednosno korisničko sučelje za bežičnu mrežu; nedostaju podešavanja bežične mreže.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje za bežičnu mrežu.

en: Could not load bond user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje sveze.

en: Could not load bridge port user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje priključnika mosta.

en: Could not load bridge user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje mosta.

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
sr@latin: Ne mogu da učitam VPN priključak uređivača za „%s“ (%s).

en: Could not load ethernet user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje za žičanu mrežu.

en: Could not load mobile broadband user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje za mobilnu, širokopojasnu mrežu.

en: Could not load proxy user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje posrednika.

en: Could not load team port user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje timskog priključnika.

en: Could not load team user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam timsko korisničko sučelje.

en: Could not load vlan user interface.
sr@latin: Ne mogu da učitam korisničko sučelje vlan-a.

en: Create _New Wi-Fi Network…
sr@latin: Napravi _novu bežičnu mrežu…

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sr@latin: DER, PEM, ili PKCS#12 lični ključevi (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DSL authentication
sr@latin: Potvrđivanje identiteta DSL-a

en: DSL connection %d
sr@latin: DSL veza „%d“

en: De_fault
sr@latin: _Osnovno

en: Default
sr@latin: Podrazumevana

en: Default Route
sr@latin: Podrazumevana ruta

en: Delete the selected connection
sr@latin: Briše izabranu vezu

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
sr@latin: Željena hardverska adresa novog timskog uređaja. Uobičajeni zapis MAK adrese je prihvatljiv.

en: Device disconnect failed
sr@latin: Neuspelo prekidanje veze uređaja

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
sr@latin: Pregovor veze uređaja. Ako je izabrano „Ručno“, vrednosti „Brzina“ i „Dupleks“ biće primorani bez provere pogodnosti uređaja. Ako niste sigurni, ostavite ovde „Zanemari“ ili izaberite „Samostalno“.

en: Device name + number
sr@latin: Naziv uređaja + broj

en: Did not find a connection with UUID “%s”
sr@latin: Nisam našao vezu koja ima UUID „%s“

en: Disabled
sr@latin: Isključeno

en: Disconnect
sr@latin: Prekini vezu

en: Disconnect failure
sr@latin: Neuspelo prekidanje veze

en: Disconnected
sr@latin: Veza je prekinuta

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sr@latin: Da li želite da zamenite %s VPN vezom pre čuvanja?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
sr@latin: Domeni za razrešenje naziva domaćina. Koristite tačke da razdvojite više domena.

en: Don’t know how to create “%s” connections
sr@latin: Ne znam kako da napravim „%s“ vezu

en: Don’t show this message again
sr@latin: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Driver
sr@latin: Drajver

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
sr@latin: Vrednost dupleksa za pregovor statičke veze, potrebna samo kada nisu izabrane opcije „Zanemari“ i „Samostalno“. Pre nego što navedete režim dupleksa budite sigurni da je vaš uređaj podržava.

en: Duplicate slaves
sr@latin: Umnoži podređene

en: Dynamic WEP
sr@latin: Dinamički VEP

en: Dynamic WEP (802.1X)
sr@latin: Dinamički VEP (802.1X)

en: Echo
sr@latin: Eho

en: Edit Connections…
sr@latin: Uredi veze…

en: Edit the selected connection
sr@latin: Uređuje podatke za izabranu vezu

en: Editing %s
sr@latin: Uređujem %s

en: Editing IPv4 routes for %s
sr@latin: Uređujem IPv4 rute za %s

en: Editing IPv6 routes for %s
sr@latin: Uređujem IPv6 rute za %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
sr@latin: Uređujem PPP načine prijave za %s

en: Editing un-named connection
sr@latin: Uređujem neimenovanu vezu

en: Editor initializing…
sr@latin: Pokretanje uređivača…

en: Enable
sr@latin: Uključi

en: Enable I_GMP snooping
sr@latin: Uključi I_GMP njuškanje

en: Enable N_otifications
sr@latin: _Prikaži obaveštenja

en: Enable _Mobile Broadband
sr@latin: Omogući _mobilne veze

en: Enable _Networking
sr@latin: Uključi _mrežne usluge

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
sr@latin: Uključi _STP (Protokol obuhvatnog drveta)

en: Enable _Wi-Fi
sr@latin: Uključi _bežično mreženje

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
sr@latin: Uključite ili isključite važnost pauze prenosa za svaku korisničku važnost.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
sr@latin: Uključite ili isključite izričitu pojasnu širinu za svaku korisničku važnost.

en: Enabled (prefer public address)
sr@latin: Uključeno (prvenstvo javnoj adresi)

en: Enabled (prefer temporary address)
sr@latin: Uključeno (prvenstvo privremenoj adresi)

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
sr@latin: Upišite dozvoljeni procenat pojasne širine veze koji svaka grupa važnosti može da koristi. Zbir svih grupa mora biti 100%.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
sr@latin: Upišite procenat pojasne širine grupe važnosti koji svaka korisnička važnost može da koristi.

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
sr@latin: Upišite IB grupe važnosti za svaku korisničku važnost.

en: Enter the traffic class for each user priority.
sr@latin: Upišite razred saobraćaja za svaku korisničku važnost.

en: Error creating connection
sr@latin: Greška prilikom stvaranja veze

en: Error displaying connection information:
sr@latin: Greška pri prikazivanju podataka o vezi:

en: Error editing connection
sr@latin: Greška prilikom uređivanja veze

en: Error initializing editor
sr@latin: Greška u pokretanju uređivača

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
sr@latin: Greška: datoteka ne sadrži ispravno JSON podešavanje

en: Ethernet
sr@latin: Žičana veza

en: Ethernet (%s)
sr@latin: Žičana mreža (%s)

en: Ethernet Network
sr@latin: Žičana mreža

en: Ethernet Network (%s)
sr@latin: Žičana mreža (%s)

en: Ethernet Networks
sr@latin: Žičane mreže

en: Ethernet Networks (%s)
sr@latin: Žičane mreže (%s)

en: Ethernet connection %d
sr@latin: Žičana veza %d

en: Ethernet device
sr@latin: Uređaj žičane veze

en: Ethernet network connection “%s” active
sr@latin: Povezani ste preko žičane veze „%s“

en: Ethernet port state
sr@latin: Stanje žičanog porta

en: Export VPN connection…
sr@latin: Izvezi VPN vezu…

en: Extensible Authentication Protocol
sr@latin: Nadogradiv protokol za prijavu

en: Fabric
sr@latin: Sastav

en: Failed to activate connection
sr@latin: Nisam uspeo da aktiviram vezu

en: Failed to add new connection
sr@latin: Nisam uspeo da dodam novu vezu

en: Failed to add/activate connection
sr@latin: Nisam uspeo da dodam/aktiviram vezu

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
sr@latin: Nisam uspeo da zapišem vezu na VPN korisničko sučelje: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
sr@latin: Nisam uspeo da zapišem vezu na VPN korisničko sučelje: nepotpuno pisanje

en: Feature
sr@latin: Funkcija

en: File Relabel
sr@latin: Ponovno označavanje datoteke

en: Filename
sr@latin: Naziv datoteke

en: Fix
sr@latin: Popravi

en: Flow Control
sr@latin: Kontrola toka

en: For browser only
sr@latin: Samo za preglednika

en: From active to team device
sr@latin: Sa aktivnog na timski uređaj

en: From the active port
sr@latin: Sa aktivnog porta

en: From the team device
sr@latin: Sa timskog uređaja

en: Full
sr@latin: Potpuno

en: Gateway
sr@latin: Mrežni prolaz

en: General
sr@latin: Opšte

en: HW address
sr@latin: HV adresa

en: Half
sr@latin: Pola

en: Hardware
sr@latin: Hardver

en: Hardware Address
sr@latin: Hardverska adresa

en: Highest number of ports
sr@latin: Najveći broj portova

en: Highest priority
sr@latin: Najveća hitnost

en: Highest priority (stable)
sr@latin: Najveća hitnost (stabilno)

en: Home network
sr@latin: Kućna mreža

en: Home network (%s)
sr@latin: Kućna mreža (%s)

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
sr@latin: Naziv domaćina koji će biti pretvoren u IP adresu koja će biti popunjena u ARP zahtevu kao adresa izvora.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
sr@latin: Naziv domaćina koji će biti pretvoren u IP adresu koja će biti popunjena u zahtevu kao adresa odredišta.

en: Hotspot
sr@latin: Vruća tačka

en: ID of queue which this port should be mapped to.
sr@latin: IB reda na koji ovaj port treba biti mapiran.

en: IP Address
sr@latin: IP adresa

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
sr@latin: IP adrese za prepoznavanje vašeg računara unutar mreže. Kliknite na dugme „Dodaj“ za unos IP adrese.

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
sr@latin: IP adrese za prepoznavanje vašeg računara unutar mreže. Kliknite na dugme „Dodaj“ da dodate statičku IP adresu kako bi bila podešena kao dodatak samostalnoj.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
sr@latin: IP adrese servera domena za razrešenje naziva domaćina. Koristite tačke da razdvojite više adresa.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
sr@latin: IP adrese servera domena za razrešenje naziva domaćina. Koristite zareze da razdvojite više adresa servera domena. Adrese mesne veze biće samostalno ubačena u opseg uređaja za povezivanje.

en: IP tunnel
sr@latin: IP tunel

en: IP tunnel connection %d
sr@latin: IP tunel veza %d

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
sr@latin: IPv4 DNS server „%s“ je neispravan

en: IPv4 Settings
sr@latin: IPv4 podešavanja

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
sr@latin: IPv4 mrežna maska adrese „%s“ je neispravna

en: IPv4 address “%s” invalid
sr@latin: IPv4 adresa „%s“ je neispravna

en: IPv4 gateway “%s” invalid
sr@latin: IPv4 mrežni prolaz „%s“ je neispravan

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
sr@latin: IPv6 DNS server „%s“ je neispravan

en: IPv6 Settings
sr@latin: IPv6 podešavanja

en: IPv6 address “%s” invalid
sr@latin: IPv6 adresa „%s“ je neispravna

en: IPv6 gateway “%s” invalid
sr@latin: IPv6 mrežni prolaz „%s“ je neispravan

en: IPv6 prefix “%s” invalid
sr@latin: IPv6 prefiks „%s“ je neispravan

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
sr@latin: Ako je izabrano, LACPDU kadrovi se šalju povremeno sa podešenim vezama. Ako nije, deluje kao „govori kada ti se obrate“.

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, ova veza nikada neće biti u korišćena kao podrazumevana.

en: Ig_nore automatically obtained routes
sr@latin: _Zanemari automatski dobijene rute

en: Ignore
sr@latin: Zanemari

en: Ignore invalid packets from _active ports
sr@latin: Zanemari neispravne pakete sa _aktivnih portova

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
sr@latin: Zanemari neispravne pakete sa _neaktivnih portova

en: Im_port team configuration from a file…
sr@latin: Uvezi timsko _podešavanje iz datoteke…

en: Import a saved VPN configuration…
sr@latin: Uvezi sačuvna VPN podešavanja…

en: Import script from a file…
sr@latin: Uvezi skriptu iz datoteke…

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
sr@latin: U većini slučajeva, PPP serveri dobavljača će podržati sve načine potvrđivanja identiteta. Ako veza ne uspe, pokušajte da isključite podršku za neke načine.

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
sr@latin: U desetim delovima sekunde. Povremeni interval između ponovnog uravnotežavanja.

en: InfiniBand
sr@latin: Infini band

en: InfiniBand connection %d
sr@latin: Infini band veza %d

en: Insufficient privileges.
sr@latin: Nedovoljna ovlašćenja.

en: Interface
sr@latin: Uređaj

en: Invalid setting %s: %s
sr@latin: Neispravno podešavanje %s: %s

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
sr@latin: Ovaj program nije namenjen za rad u liniji naredbi, već je deo Gnomovog radnog okruženja.

en: LACP runner options
sr@latin: Opcije LACP pokretača

en: Last Used
sr@latin: Upotrbljena

en: Link Watcher
sr@latin: Osmatrač veze

en: Link-Local
sr@latin: Veži-lokalno

en: Link-Local Only
sr@latin: Samo veži-lokalno

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
sr@latin: Spisak vrsta odlomaka (niski) koje bi trebalo da se koriste za proračun heša Tx paketa.

en: Load balance
sr@latin: Ravnoteža učitavanja

en: MAC address
sr@latin: MAC adresa

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
sr@latin: MAK adresa Blutut uređaja. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: MACSEC connection %d
sr@latin: MAKSEC veza %d

en: MII (recommended)
sr@latin: MII (preporučeno)

en: MSCHAPv2 (no EAP)
sr@latin: MSCHAPv2 (bez EAP-a)

en: Ma_gic
sr@latin: _Magično

en: Manage and change your network connection settings
sr@latin: Upravljajte i izmenite podešavanja vaših mrežnih veza

en: Manage your network connections
sr@latin: Upravljajte vašim vezama mreže

en: Manual
sr@latin: Ručno

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
sr@latin: Najveći broj propuštenih odgovora. Ako se prevaziđe ovaj broj, veza se označava palom.

en: Media Independent Interface (MII)
sr@latin: Sučelje nezavisnog medija (MII)

en: Metric
sr@latin: Metrički

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
sr@latin: Majkrosoftov protokol za prijavu izazovnim rukovanjem

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
sr@latin: Majkrosoftov protokol za prijavu izazovnim rukovanjem, 2. izdanje

en: Missing connection name
sr@latin: Nedostaje naziv veze

en: Missing resources
sr@latin: Nedostaju resursi

en: Mobile Broadband
sr@latin: Mobilna

en: Mobile Broadband (%s)
sr@latin: Mobilna veza (%s)

en: Mobile Broadband network.
sr@latin: Mobilna širokopojasna mreža.

en: Mobile broadband connection “%s” active
sr@latin: Povezani ste preko mobilne širokopojasne veze „%s“

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
sr@latin: Povezani ste na mobilnu širokopojasnu vezu „%s“: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
sr@latin: Lozinka mobilne širokopojasne mreže

en: Mode
sr@latin: Režim

en: More addresses
sr@latin: Još adresa

en: More networks
sr@latin: Još mreža

en: Mul_ticast
sr@latin: Za _više

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
sr@latin: Moj izdavač koristi C_DMA tehnologije (npr. 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
sr@latin: Moj izdavač koristi _GSM tehnologije (npr. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: Name
sr@latin: Naziv

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
sr@latin: Naziv aktivnog Tx uravnotežavača. Aktivno Tx uravnotežavanje je unapred isključeno.

en: Name of runner to be used.
sr@latin: Naziv pokretača za korišćenje.

en: Netmask
sr@latin: Mrežna maska

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Network Connections
sr@latin: Veze sa mrežom

en: Network connection “%s” active
sr@latin: Povezani ste preko veze „%s“

en: NetworkManager
sr@latin: Upravnik mreže

en: NetworkManager Applet
sr@latin: Programče upravnika mreže

en: NetworkManager Website
sr@latin: Veb stranica Upravnika mrežom

en: NetworkManager connection editor
sr@latin: Uređivač veza upravnika mreže

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
sr@latin: Upravnik mreže je sistemska usluga za upravljanje i podešavanje mrežnih veza i uređaja.

en: NetworkManager is not running…
sr@latin: Upravljač mrežom nije pokrenut…

en: Networking disabled
sr@latin: Umrežavanje isključeno

en: New Mobile Broadband connection…
sr@latin: Nova mobilna, širokopojasna veza…

en: New PIN code:
sr@latin: Novi PIN kôd:

en: New connection…
sr@latin: Nova veza…

en: No CA certificate is _required
sr@latin: Nije potrebno _uverenje

en: No VPN plugins are installed.
sr@latin: Nisu instalirani VPN priključci.

en: No network connection
sr@latin: Nema mrežne veze

en: No network devices available
sr@latin: Nije pronađen nijedan mrežni uređaj

en: No polkit authorization to perform the action
sr@latin: Nema ovlašćenja polkita za obavljanje radnje

en: No valid active connections found!
sr@latin: Nema ispravnih, pokrenutih veza!

en: None
sr@latin: Ništa

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
sr@latin: Programče obaveštajne zone za upravljanje mrežnim uređajima i vezama.

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
sr@latin: Broj izliva zahteva za pridruživanje multikast grupi nakon uključivanja ili isključivanja porta.

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
sr@latin: Broj izliva neželjenih NAs i besplatnih ARP paketa koji se šalju nakon uključivanja ili isključivanja porta.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
sr@latin: Pokreće samo sesije sa koncentratorima pristupa koji pružaju određenu uslugu. Za većinu provajdera to treba ostaviti prazno.

en: Open System
sr@latin: Otvoreni sistem

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
sr@latin: Opcija određuje protok koji se traži od partnera naše veze za emitovanje LACPDU paketa. Ako je izabrano, paketi će biti poslati jedan u sekundi. U suprotnom će biti poslati na svakih 30 sekundi.

en: Options…
sr@latin: Opcije…

en: PAC files (*.pac)
sr@latin: PAC datoteke (*.pac)

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
sr@latin: PEM uverenja (*.pem, *.crt, *.cer)

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
sr@latin: PIN kod za SIM karticu „%s“ na „%s“

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr@latin: Potreban je PIN kod za povezivanje mobilnog širokopojasnog uređaja

en: PIN code required
sr@latin: Potreban je PIN kôd

en: PIN code:
sr@latin: PIN kôd:

en: PPP Settings
sr@latin: PPP podešavanja

en: PUK code:
sr@latin: PUK kôd:

en: PWD
sr@latin: LZNK

en: Password Authentication Protocol
sr@latin: Protokol za prijavu putem lozinke

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
sr@latin: Lozinka korišćena za potvrđivanje identiteta sa PPPoE uslugom.

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: Permanent
sr@latin: Trajno

en: Port _sticky
sr@latin: _Lepljiv port

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
sr@latin: Ključ porta prema LACP standardu. Moguće je sjediniti portove samo sa istim ključem.

en: Port priority
sr@latin: Hitnost porta

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
sr@latin: Hitnost porta u skladu sa LACP standardom. Manji broj znači veću hitnost.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
sr@latin: Važnost porta. Veći broj znači veću hitnost.

en: Prefix
sr@latin: Prefiks

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
sr@latin: Pripremam bežičnu mrežnu vezu „%s“…

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
sr@latin: Pripremam vezu preko žičane mrežu „%s“…

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
sr@latin: Pripremam mobilnu, širokopojasnu vezu „%s“…

en: Preparing network connection “%s”…
sr@latin: Pripremam mrežnu vezu „%s“…

en: Preserve
sr@latin: Očuvaj

en: Priority
sr@latin: Važnost

en: Priority Flow Control
sr@latin: Kontrola toka važnosti

en: Priority Groups
sr@latin: Grupe važnosti

en: Protected EAP (PEAP)
sr@latin: Zaštićeni EAP (PEAP)

en: Proxy
sr@latin: Posrednik

en: Random
sr@latin: Nasumično

en: Raw Configuration
sr@latin: Sirovo podešavanje

en: Re-enter new PIN code:
sr@latin: Ponovo unesite PIN kôd:

en: Relabel
sr@latin: Ponovo označi

en: Requesting a VPN address for “%s”…
sr@latin: Zahtevam VPN mrežnu adresu za „%s“…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
sr@latin: Zahtevam adresu bežične mreže za „%s“…

en: Requesting a network address for “%s”…
sr@latin: Zahtevam mrežnu adresu za „%s“…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
sr@latin: Zahtevam adresu za žičanu mrežu „%s“…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
sr@latin: Zahteva IPv_4 adresiranje za uspostavljanje veze

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
sr@latin: Zahteva IPv_6 adresiranje za uspostavljanje veze

en: Roaming network
sr@latin: Mreža u romingu

en: Roaming network (%s)
sr@latin: Mreža u romingu (%s)

en: Round-robin
sr@latin: Kružno menjanje

en: Runner
sr@latin: Pokretač

en: SIM PIN Unlock Required
sr@latin: Potrebno je otključati SIM PIN

en: SIM PIN unlock required
sr@latin: Potrebno je otključati SIM PIN

en: SIM PUK Unlock Required
sr@latin: Potrebno je otključati SIM PUK

en: SIM PUK unlock required
sr@latin: Potrebno je otključati SIM PUK

en: STP forwarding delay, in seconds
sr@latin: Zastoj STP prosleđivanja, u sekundama

en: STP hello time, in seconds
sr@latin: Vreme STP pozdrava, u sekundama

en: STP maximum message age, in seconds
sr@latin: Najveće trajanje STP poruke, u sekundama

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
sr@latin: STP prioritet za ovaj most. Niže vrednosti su „bolje“; most sa nižim prioritetom biće izabran za koreni most.

en: S_end on inactive ports
sr@latin: _Pošalji na neaktivnim portovima

en: Save any changes made to this connection.
sr@latin: Sačuvaj sve promene u ovoj vezi.

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
sr@latin: Bezbednosne oznake mogu sprečiti korišćenje nekih datoteka sa potvrđivanjem identiteta uverenja.

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
sr@latin: Bezbednost nije saglasna sa ad-hok režimom

en: Select Mobile Broadband Provider Type
sr@latin: Izaberite vrstu mobilnog širokopojasnog izdavača

en: Select a connection to delete
sr@latin: Izaberite vezu za brisanje

en: Select a connection to edit
sr@latin: Izaberite vezu za uređivanje

en: Select file to import
sr@latin: Izaberite datoteku za uvoz

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
sr@latin: Izaberite tehnologiju koju koristi vaš izdavač mobilnih širokopojasnih usluga. Ukoliko niste sigurni, pitajte izdavača.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sr@latin: Izaberite vrstu VPN veze koju želite da koristite za nove veze. Ukoliko se vrsta VPN veze koju želite da napravite ne pojavi na spisku, možda nemate instaliran ispravan VPN priključak.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sr@latin: Izaberite vrstu VPN veze koju želite da napravite.
    
    Ako pravite VPN vezu, a ista se ne pojavljuje na spisku, možda nemate instaliran ispravan VPN priključak.

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
sr@latin: Izaberite vrstu profila blutut veze.

en: Send LACPDU frames _periodically
sr@latin: LACPDU kadrove pošalji _povremeno

en: Send PPP _echo packets
sr@latin: Šalji PPP _eho pakete

en: Send a LACPDU frame _every second
sr@latin: LACPDU kadar pošalji _svake sekunde

en: Sending unlock code…
sr@latin: Šaljem kod za otključavanje…

en: Set by master
sr@latin: Podesi glavnim

en: Shared Key
sr@latin: Deljeni ključ

en: Shared to other computers
sr@latin: Podeljeno sa ostalim računarima

en: Sho_w key
sr@latin: P_rikaži ključ

en: Sho_w password
sr@latin: Prikaži _lozinku

en: Sho_w passwords
sr@latin: Prikaži _lozinke

en: Show PIN code
sr@latin: Prikaži PIN kôd

en: Show PIN/PUK codes
sr@latin: Prikaži PIN/PUK kôdove

en: Slaves “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
sr@latin: Podređeni „%s“ i „%s“ se primenjuju na različite virtuelne priključnike („%s“ i „%s“) istog fizičkog uređaja.

en: Slaves “%s” and “%s” both apply to device “%s”
sr@latin: Oba podređena „%s“ i „%s“ se primenjuju na uređaj „%s“

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
sr@latin: Navodi kako se dobija CAK (ključ pridruživanja povezivosti) za MKA (MAKsec saglasnost ključa). Za EAP režim, popunite parametre na bezbednosnoj stranici 802.1X

en: Specifies the minimum number of ports that must be active before asserting carrier in the master interface, value can be 1 – 255.
sr@latin: Određuje najmanji broj portova koji moraju biti aktivni pre potvrđivanja nosača u glavnom sučelju, vrednost može biti od 1—255.

en: Specifies the validation mode for incoming frames
sr@latin: Navodi režim potvrđivanja za dolazne kadrove

en: Speed
sr@latin: Brzina

[ctx: Speed]
en: Unknown
sr@latin: Nepoznato

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
sr@latin: Vrednost brzine za pregovor statičke veze, potrebna samo kada nisu izabrane opcije „Zanemari“ i „Samostalno“. Pre nego što navedete vrednost brzine budite sigurni da je vaš uređaj podržava.

en: Stable
sr@latin: Stabilno

en: Stable privacy
sr@latin: Stabilna privatnost

en: Starting VPN connection “%s”…
sr@latin: Uspostavljam VPN vezu „%s“…

en: Strict
sr@latin: Izričito

en: Subnet Mask
sr@latin: Mrežna maska

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
sr@latin: Nepoznata

en: Suffix of the server certificate name.
sr@latin: Sufiks naziva uverenja servera.

en: System priority, value can be 0 – 65535.
sr@latin: Hitnost sistema, može biti od 0–65535.

en: Team
sr@latin: Tim

en: Team Advanced Options
sr@latin: Napredne opcije tima

en: Team Port
sr@latin: Timski priključnik

en: Team connection %d
sr@latin: Timska veza „%d“

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
sr@latin: Određivanje DHCP programa vam dozvoljava da upravljate mrežama i prilagodite podešavanja vašeg računara. Ukoliko želite da koristite ovu mogućnost, unesite naziv DHCP programa.

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
sr@latin: Vreme trajanja Eternet MAK adrese, u sekundama

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
sr@latin: IP adresa za prepoznavanje vašeg računara na mreži i određuje opseg adrese koja se dodeljuje drugim računarima. Kliknite na dugme „Dodaj“ da dodate IP adresu. Ako nije data nijedna adresa, opseg se određuje samostalno.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sr@latin: Uneta MAK adresa se koristi kao adresa mrežnog uređaja. Ova mogućnost se naziva MAK kloniranje ili spufing. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
sr@latin: Programče Upravnik mreže ne može da pronađe neke potrebne resurse („.ui“ datoteka nije pronađena).

en: The NetworkManager Developers
sr@latin: Programeri upravnika mreže

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sr@latin: Ne mogu da izvezem VPN vezu „%s“ u %s.
    
    Greška: %s.

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
sr@latin: Program za uređivanje veza ne može da pronađe neke od potrebnih resursa (nije nađena „.ui“ datoteka).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem prozorče za izmenu veze zbog nepoznate greške.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
sr@latin: Zastoj između pokretanja praćenja veze i slanja prvog zahteva.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
sr@latin: Zastoj između uspostavljanja veze i obaveštavanja pokretača o tome.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
sr@latin: Zastoj između padanja veze i obaveštavanja pokretača o tome.

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
sr@latin: Sledeće datoteke nisu označene za korišćenje sa potvrđivanjem identiteta uverenja. Da li želite da odradite oznake?

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active slave when it is available.
sr@latin: Naziv sučelja primarnog uređaja. Ako je postavljeno, ovaj uređaj će uvek biti aktivan sporedni kada je dostupan.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
sr@latin: Sučelje na kome će biti uspostavljena PPP veza.

en: The interval between requests being sent.
sr@latin: Interval između slanja zahteva.

en: The link watcher to be used.
sr@latin: Osmatrač veze koji će se koristiti.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
sr@latin: Mobilni širokopojasni uređaj „%s“ zahteva SIM PIN kod.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
sr@latin: Mobilni širokopojasni uređaj „%s“ zahteva SIM PUK kôd.

en: The name of the MACsec device.
sr@latin: Naziv „MACsec“ uređaja.

en: The network connection has been disconnected.
sr@latin: Mrežna veza je prekinuta.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
sr@latin: Program um-uređivač-veza radi sa Upravnikom mreže da bi napravio i uredio postojeće profile veze za Upravnika mreže.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
sr@latin: Naziv roditeljskog sučelja ili UUID roditeljske veze sa kojih ovo MAKSEC sučelje treba da se napravi.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
sr@latin: Naziv roditeljskog sučelja ili UUID roditeljske veze sa kojih ovo MAKsec sučelje treba da se napravi

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
sr@latin: Sastojak porta za SCI (bezbedni odrednik kanala)

en: The pre-shared Connectivity Association Key
sr@latin: Pred-deljeni ključ pridruživanja povezivosti

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
sr@latin: Oblast određuje nivo pouzdanosti veze. Zadata nije uobičajena oblast, njeno biranje dovodi do korišćenja zadate oblasti podešene u mrežnoj barijeri. Može se koristiti samo ako je pokrenut demon mrežne barijere (firewalld).

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
sr@latin: Ovo određuje politiku načina podešavanja hardverskih adresa timskog uređaja i uređaja porta za vreme trajanja tima.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
sr@latin: Ova opcija dodeljuje ovu vezu tački bežičnog pristupa (AP) koja je navedena ovde unetim BSSID-om. Npr: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sr@latin: Ova opcija dodeljuje ovu vezu mrežnom uređaju koji je određen ili svojim nazivom ili trajnom MAK adresom ili sa oba. Npr: „em1“, „3C:97:0E:42:1A:19“, „em1 (3C:97:0E:42:1A:19)“

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
sr@latin: Ova opcija dodeljuje ovu vezu mrežnom uređaju koji je određen ili svojim nazivom ili trajnom MAK adresom ili sa oba. Npr: „ib0“, „80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65“, „ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)“

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sr@latin: Ova opcija dodeljuje ovu vezu mrežnom uređaju koji je određen ili svojim nazivom ili trajnom MAK adresom ili sa oba. Npr: „wlan0“, „3C:97:0E:42:1A:19“, „wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)“

en: This program is a component of NetworkManager (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).
sr@latin: Ovaj program je deo Upravnika mreže (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
sr@latin: Ovo bira politiku načina izbora sakupljača.

en: Tunneled TLS
sr@latin: TLS kroz tunel

en: Twisted Pair (TP)
sr@latin: Upleteni par (TP)

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
sr@latin: Adresa sa koje će se uzeti PAC skripta.

en: Unknown
sr@latin: Nepoznato

en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška

en: Unknown error creating connection editor dialog.
sr@latin: Nepoznata greška stvaranja prozorčeta za uređivanje veza.

en: Unknown error validating 802.1X security
sr@latin: Nepoznata greška proveravanja 802.1X bezbednosti

en: Unsupported mobile broadband connection type.
sr@latin: Nije podržana ova vrsta mobilne, širokopojasne mreže.

en: Usage:
sr@latin: Upotreba:

en: Use 802.1_X security for this connection
sr@latin: Koristi 802.1_X bezbednost za ovu vezu

en: Use TCP _header compression
sr@latin: Koristi _pakovanje TCP zaglavlja

en: Use _stateful MPPE
sr@latin: Koristi _rečit MPPE

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
sr@latin: Koristite izbornik mreže da se povežete na bežičnu mrežu

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
sr@latin: Koristite ovo podešavanje posrednika za samo za klijente/šeme preglednika.

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
sr@latin: Potrebna je prijava korisnika za uspostavljanje VPN veze „%s“…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
sr@latin: Potrebna je prijava korisnika za uspostavljanje bežične veze „%s“…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
sr@latin: Potrebna je prijava korisnika za uspostavljanje žičane veze „%s“…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
sr@latin: Potrebna je prijava korisnika za povezivanje u mobilnoj mreži „%s“…

en: User authentication required for network connection “%s”…
sr@latin: Potrebna je prijava korisnika za uspostavljanje veze „%s“…

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
sr@latin: Korisničko ime korišćeno za potvrđivanje identiteta sa PPPoE uslugom.

en: VLAN connection %d
sr@latin: VLAN veza %d

en: VPN Banner
sr@latin: VPN baner

en: VPN Connection Failed
sr@latin: Nije uspelo povezivanje na VPN

en: VPN Gateway
sr@latin: VPN mrežni prolaz

en: VPN Login Message
sr@latin: Poruka za VPN prijavu

en: VPN Type
sr@latin: VPN vrsta

en: VPN Username
sr@latin: VPN korisničko ime

en: VPN connection %d
sr@latin: VPN veza %d

en: VPN connection active
sr@latin: Povezani ste preko VPN veze

en: VPN connection has been successfully established.
sr@latin: VPN veza je uspešno uspostavljena.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
sr@latin: VPN veza je uspešno uspostavljena.
    
    %s

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
sr@latin: Proverava primljene ARP pakete na aktivnim portovima. Ako ovo nije izabrano, svi dolazeći ARP paketi će se smatrati dobrim odgovorom.

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
sr@latin: Proverava primljene ARP pakete na neaktivnim portovima. Ako ovo nije izabrano, svi dolazeći ARP paketi će se smatrati dobrim odgovorom.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
sr@latin: Vrednost je pozitivan broj u milisekundama. Navodi interval između izliva zahteva za pridruživanje multikast grupi.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
sr@latin: Vrednost je pozitivan broj u milisekundama. Navodi interval između izliva paketa obaveštenja o parnjaku.

en: Version 0
sr@latin: Izdanje 0

en: Version 1
sr@latin: Izdanje 1

en: Virtual
sr@latin: Virtuelno

en: WEP
sr@latin: VEP

en: WEP 128-bit Passphrase
sr@latin: VEP 128-bitna lozinka

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sr@latin: VEP 40/128-bitni ključ (Heks ili ASKRI)

en: WPA & WPA2 Enterprise
sr@latin: Poslovni VPA & VPA2

en: WPA & WPA2 Personal
sr@latin: Lični VPA & VPA2

en: WPA/WPA2
sr@latin: VPA/VPA2

en: Wake-on-LAN password
sr@latin: Probudi sa LAN lozinkom

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
sr@latin: Probudi-sa-LAN lozinkom (žičani MAK). Važi samo za magične pakete.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
sr@latin: Upozorenje: veza sadrži neka svojstva koja nisu podržana od strane uređivača. Biće obrisana nakon čuvanja.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
sr@latin: Pri povezivanju na IPv4 kablovske mreže dozvoljava uspostavljanje veze ukoliko ne rade IPv6 podešavanja, a rade IPv4 podešavanja.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
sr@latin: Pri povezivanju na IPv6 kablovske mreže dozvoljava uspostavljanje veze ukoliko ne rade IPv4 podešavanja, a rade IPv6 podešavanja.

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
sr@latin: Da li preneseni saobraćaj mora biti šifrovan

en: Wi-Fi
sr@latin: Bežična

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
sr@latin[0]: Bežična mreža
sr@latin[1]: Bežične mreže
sr@latin[2]: Bežične mreže
sr@latin[3]: Bežična mreža

en: Wi-Fi Network (%s)
sr@latin: Bežična mreža (%s)

en: Wi-Fi Networks (%s)
sr@latin: Bežične mreže (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
sr@latin: Dostupne su bežične mreže

en: Wi-Fi Security
sr@latin: Bežična bezbednost

en: Wi-Fi connection %d
sr@latin: Bežična veza %d

en: Wi-Fi device
sr@latin: Bežični uređaj

en: Wi-Fi is disabled
sr@latin: Bežična mreža je isključena

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
sr@latin: Bežična mreža je isključena fizičkim prekidačem

en: Wi-Fi network connection “%s” active
sr@latin: Povezani ste preko bežične veze „%s“

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
sr@latin: Povezani ste preko bežične veze „%s“ : %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sr@latin: Ništa

en: Willing
sr@latin: Pripravan

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
sr@latin: Pogrešan PIN kod, kontaktirajte vašeg provajdera.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
sr@latin: Pogrešan PUK kod, kontaktirajte vašeg provajdera.

en: XOR
sr@latin: IksOR

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
sr@latin: Povezani ste mobilnom širokopojasnom mrežom.

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
sr@latin: Povezani ste na bežičnu mrežu „%s“.

en: You are now connected to the ethernet network.
sr@latin: Povezani ste na žičanu mrežu.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
sr@latin: Povezani ste mobilnom širokopojasnom mrežom.

en: You are now connected to “%s”.
sr@latin: Povezani ste na „%s“.

en: You are now registered on a roaming network.
sr@latin: Sada ste registrovani na mrežu prebacivanja.

en: You are now registered on the home network.
sr@latin: Sada ste registrovani na kućnu mrežu.

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: _Add a VPN connection…
sr@latin: _Dodaj VPN vezu…

en: _Arp
sr@latin: _PRA

en: _Broadcast
sr@latin: Za _sve

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Configure VPN…
sr@latin: Po_desi VPN…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
sr@latin: _Poveži se na skrivenu bežičnu mrežu…

en: _Delete
sr@latin: _Obriši

en: _Dial-Up Network
sr@latin: Mreža _dvojne parice

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Export…
sr@latin: _Izvezi…

en: _Fields for transmission hash
sr@latin: _Polja za heš prenosa

en: _Ignore
sr@latin: _Zanemari

en: _Loose binding
sr@latin: _Napusti svezivanja

en: _OK
sr@latin: U _redu

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Personal Area Network
sr@latin: Mreža _ličnog domena

en: _Phy
sr@latin: _Fizički

en: _Relabel
sr@latin: _Ponovo označi

en: _Reorder headers
sr@latin: _Preuredi zaglavlja

en: _Replace
sr@latin: _Zameni

en: _Require 128-bit encryption
sr@latin: _Zahteva 128-bitno šifrovanje

en: _Routes…
sr@latin: _Rute…

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Unicast
sr@latin: Za _jednu

en: _Unlock
sr@latin: _Otključaj

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
sr@latin: _Koristi premošćavanje centra podataka (DCB) za ovu vezu

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
sr@latin: _Koristi šifrovanje „tačka-do-tačke“ (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
sr@latin: _Koristi ovu vezu samo za izvore na sopstvenoj mreži

en: _VPN Connections
sr@latin: _VPN veze

en: ad-hoc
sr@latin: ad-hok

en: automatic
sr@latin: automatski

en: bytes
sr@latin: bajta

en: can’t parse device name
sr@latin: ne mogu da obradim naziv uređaja

en: cloned MAC
sr@latin: kloniran MAK

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
sr@latin: svojstvo tvorbe „%s“ za objekat „%s“ se ne može postaviti nakon tvorbe

en: default
sr@latin: osnovno

en: device
sr@latin: uređaj

en: device not managed
sr@latin: ne mogu da upravljam uređajem

en: device not ready
sr@latin: uređaj nije spreman

en: device not ready (firmware missing)
sr@latin: uređaj nije spreman (nedostaje firmver)

en: disconnected
sr@latin: veza je prekinuta

en: ignored
sr@latin: zanemareno

en: infiniband device
sr@latin: infiniband uređaj

en: invalid %s (%s)
sr@latin: neispravno %s (%s)

en: invalid %s (%s)
sr@latin: neispravno „%s“ (%s)

en: invalid %s (%s):
sr@latin: neispravno „%s“ (%s):

en: invalid %s for %s (%s)
sr@latin: neispravno %s za %s (%s)

en: invalid Bluetooth device (%s)
sr@latin: neispravan blutut uređaj (%s)

en: invalid hardware address
sr@latin: neispravna hardverska adresa

en: invalid interface-name (%s):
sr@latin: neispravan naziv sučelja (%s):

en: invalid interface-name for %s (%s):
sr@latin: neispravan naziv sučelja za %s (%s):

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
sr@latin: neispravan vep ključ: ključ dužine %zu mora da sadrži samo askri znakove

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
sr@latin: neispravan vep ključ: ključ dužine %zu mora da sadrži samo heksa-brojeve

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
sr@latin: neispravan vep-ključ: lozinka ne sme biti prazna

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
sr@latin: neispravan vep-ključ: lozinka mora biti kraća od 64 znaka

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
sr@latin: neispravan vep ključ: pogrešna dužina ključa %zu. Ključ mora biti ili dužine 5/13 (askri) ili 10/26 (heks)

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
sr@latin: neispravna vpa lozinka: ne mogu da rastumačim ključ od 64 bajta kao heksadecimalni

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
sr@latin: neispravna vpa lozinka: neispravna dužina ključa %zu. Mora biti [8,63] bajta ili 64 heksa-broja

en: missing EAP password
sr@latin: nedostaje EAP lozinka

en: missing EAP username
sr@latin: nedostaje EAP korisničko ime

en: missing EAP-FAST PAC file
sr@latin: nedostaje EAP-FAST PAC datoteka

en: missing EAP-LEAP password
sr@latin: nedostaje EAP-LEAP lozinka

en: missing EAP-LEAP username
sr@latin: nedostaje EAP-LEAP korisničko ime

en: missing EAP-TLS identity
sr@latin: nedostaje EAP-TLS identitet

en: missing SSID
sr@latin: nedostaje SSID

en: missing leap-password
sr@latin: nedostaje leap lozinka

en: missing leap-username
sr@latin: nedostaje leap korisničko ime

en: missing parent interface
sr@latin: nedostaje roditeljski uređaj

en: missing wep-key
sr@latin: nedostaje vep ključ

en: never
sr@latin: nikad

en: no CA certificate selected
sr@latin: Nije izabrano uverenje

en: no key selected
sr@latin: nije izabran ključ

en: no user certificate selected
sr@latin: nije izabrano korisničko uverenje

en: none
sr@latin: ništa

en: not enabled
sr@latin: nije omogućeno

en: not registered
sr@latin: nije registrovan

en: now
sr@latin: sada

en: object class '%s' has no property named '%s'
sr@latin: klasa objekta „%s“ nema svojstvo sa nazivom „%s“

en: primary
sr@latin: primarni

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
sr@latin: svojstvo „%s“ klase objekta „%s“ nije upisivo

en: registration denied
sr@latin: registracija je odbijena

en: roaming
sr@latin: prebacivanje

en: searching
sr@latin: pretražujem

en: secure.
sr@latin: obezbedi.

en: selected CA certificate file does not exist
sr@latin: izabrana datoteka uverenja ne postoji

en: selected key file does not exist
sr@latin: izabrana datoteka ključa ne postoji

en: selected user certificate file does not exist
sr@latin: izabrana datoteka korisničkog uverenja ne postoji

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
sr@latin: ne mogu da postavim svojstvo „%s“ vrste „%s“ iz vrednosti vrste „%s“

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
sr@latin: nepoznata greška u 802.1X bezbednosti (vpa-eap)

en: unknown failure
sr@latin: nepoznat neuspeh

en: unspecified error
sr@latin: nepoznata greška

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
sr@latin: vrednost „%s“ vrste „%s“ nije ispravna ili je van opsega za svojstvo „%s“ vrste „%s“

en: vlan parent
sr@latin: vlan nadređeni
