metacity - en to ug translation catalogue (298 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ug: سەپلىمە ساندىنىدىن تېپىلغان «%s»، «%s» كۇنۇپكا باغلانمىسىنىڭ ئىناۋەتلىك قىممىتى ئەمەس

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ug: سەپلىمە سانداندىن تېپىلغان «%s» چاشقىنەك توپچىسىنىڭ سۈپەتلىگۈچىسى ئۈچۈن ئىناۋەتسىز

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ug: «%s» توغرا بولغان فوكۇس خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ug: «%s» توغرا بولغان resize خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ug: «%s» توغرا بولغان ھالەت خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
ug: %d كوئوردېنات ئىپادىسى %g سېكۇنتتا تەھلىل قىلىندى(%g ئوتتۇرىچە سېكۇنت)

en: %g milliseconds to draw one window frame
ug: بىر كۆزنەك كاندۇكىنى سىزىشقا كەتكەن ۋاقىت %g مىللىسېكۇنت

en: %s (as %s)
ug: %s (%s دەك)

en: %s (as another user)
ug: %s (باشقا ئىشلەتكۈچىدەك)

en: %s (as superuser)
ug: %s (ئالاھىدە ئىشلەتكۈچىدەك)

en: %s (on %s)
ug: %s (ھازىر %s نىڭ ئۈستىدە)

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ug: <%s> نىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى «%s» بەلگىلەنمىگەن

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ug: <%s> چوقۇم بىر گېئومېتىرىيىلىك شەكىلنى كۆرسىتىشى ياكى گېئومېتىرىيىلىك شەكلى بار ئاتىنى ئىپادىلىشى كېرەك

en: <%s> name "%s" used a second time
ug: <%s> قايتا ئىشلىتىلدى، نامى «%s»

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ug: <%s> ئاتا «%s» بەلگىلەنمىگەن

en: <%s> specified twice for this theme
ug: بۇ ئۆرنەك ئۈچۈن <%s> ئىككى قېتىم بەلگىلەنگەن

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ug: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>بۇ كۆزنەكنىڭ ئۇسلۇبى ئۈچۈن بەلگىلىنىشى زۆرۈر

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
ug: <metacity_session> نىڭ خاسلىقى كۆرۈندى، لېكىن بىزدە بۇ ئەڭگىمە كىملىكى بار

en: <tt>%s</tt> is not responding.
ug: <tt>%s</tt> جاۋاب قايتۇرمايۋاتىدۇ.

en: A style called "%s" has not been defined
ug: «%s» دېگەن ئۇسلۇب بېكىتىلمىگەن

en: Activate the window menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكىنى ئاكتىپلاش

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ug: Alpha قىممىتى 0.0   (كۆرۈنمەيدۇ) دىن 360.0 (سۈزۈك ئەمەس)غىچە بولسۇن، ھازىرقىسى %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ug: بىرىكمە رەڭنىڭ ئالفا قىممىتى «%s» نىڭ دائىرىسى  0.0 ~1.0 ئىچىدە ئەمەس

en: Always On Visible Workspace
ug: خىزمەت رايونىدا ئىزچىل كۆرۈنسۇن

en: Always on _Top
ug: دائىم چوققىدا تۇرغۇز(_T)

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ug: بۇلۇڭ قىممىتى 0.0 دىن 360.0 غىچە بولسۇن، ھازىرقىسى %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ug: پروگرامما بىر ساختا _NET_WM_PID نى بەلگىلىدى%lu

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ug: تەرەپلەر نىسبىتى «%s» نامەلۇم

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ug: بۇ تىل مۇھىتىدا «%s» خاسلىق <%s> ئېلېمېنتقا نىسبەتەن ئىناۋەتسىز

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ug: خاسلىق «%s» ئوخشاش بىر <%s> ئېلېمېنتتا ئىككى قېتىم تەكرارلاندى

en: Bar
ug: تۈۋرۈكسىمان دىئاگرامما

en: Bell event
ug: قوڭغۇراق ھادىسىسى

en: Benchmark
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ug: بىرىكمە رەڭنىڭ فورماتى "blend/bg_color/fg_color/alpha"،  «%s» بۇ پىچىمغا ماس كەلمىدى

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ug: Bool قىممىتى «true» ياكى «false» بولسۇن، «%s» بولسا بولمايدۇ

en: Border
ug: گىرۋەك

en: Border "%s" is unknown
ug: گىرۋەك «%s» نامەلۇم

en: Border-only window
ug: گىرۋەكلىك كۆزنەك

en: Bug in window manager:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇدىكى كەمتۈك:

en: Button Layouts
ug: توپچا جايلاشتۇرۇشلىرى

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ug: توپچىنىڭ ئېگىزلىك ۋە كەڭلىك نىسبىتى %g مۇۋاپىق ئەمەس

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ug: بۇ نەشرىدە «%s» دېگەن توپچىنىڭ ئىقتىدارى يوق (ھازىر %d،  زۆرۈر %d)

en: Button layout test %d
ug: توپچا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى سىناش %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <button> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <menu_icon> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <piece> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ug: بىر قانچە توپچىغا «button_width»/«button_height» ۋە «aspect_ratio» دېگەن ئىككى خاسلىقنى قوشۇشقا بولمايدۇ

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Close window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Compositing Manager
ug: بىرىكتۈرۈش باشقۇرغۇسى

en: Constant "%s" has already been defined
ug: تۇراقلىق سان «%s» غا ئېنىقلىما بېرىلگەن

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ بېشىدا نامەلۇم ئەمەل بار: «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە رۇخسەت قىلىنمىغان ھەرپ '‹%s› بار

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە تەھلىل قىلغىلى بولمايدىغان كەسىر سان ‹%s› بار

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە تەھلىل قىلغىلى بولمايدىغان پۈتۈن سان ‹%s› بار

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل(قوشۇش، ئېلىش...) ياكى سان يوق

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى سان بىلەن ئاياغلاشماي ئەمەل بىلەن ئاياغلاشقان

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدىكى يېپىلغان تىرناققا ماس كېلىدىغان ئېچىلغان تىرناق يوق

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدىكى ئېچىلغان تىرناققا ماس كېلىدىغان يېپىلغان تىرناق يوق

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل كېلىدىغان يەردە سان بار ئىكەن

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە نامەلۇم ئۆزگەرگۈچى ياكى تۇراقلىق سان «%s» بار ئىكەن

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە سان كېلىدىغان يەردە ئەمەل «%s» بار ئىكەن

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل «%2$c» نىڭ ئارقىسىدىن ئەمەل «%1$c» كېلىپتۇ، ئارىلىقتا سان يوق ئىكەن

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا يىغلەك تېشىپ كەتتى.

en: Coordinate expression results in division by zero
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى 0 نى بۆلگۈچى قىلغان

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى كەسىر سانغا mod ئەمىلىنى ئىشلەتمەكچى

en: Coordinate expression was empty or not understood
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى قۇرۇق ياكى چۈشىنىكسىز

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ug: كۆرسەتكۈچ «%2$s» نىڭدىكى ئېكران %1$d دا كۆزنەك باشقۇرغۇنىڭ تاللانمىسىنى ئالغىلى بولمىدى

en: Could not create directory '%s': %s
ug: مۇندەرىجە ‹%s› نى قۇرغىلى بولمىدى :%s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ug: بىرەر ئۆرنەك تېپىلمىدى. %s نىڭ مەۋجۇتلۇقى ھەم ئىشلىتىشكە بولىدىغان ئۆرنەكنى ئۆز ئىچىگە ئالغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى يېزىش ئۈچۈن ئاچقىلى بولمىدى:%s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ug: «%s» نى ھەرىكەتچان نۇقتا قىلغىلى بولمىدى

en: Could not parse "%s" as an integer
ug: «%s» نى پۈتۈن سان سۈپىتىدە تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ug: بىرىكمە رەڭدىكى ئالفا قىممىتى «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Could not parse color "%s"
ug: رەڭ «%s» نى ئانالىز قىلغىلى بولمىدى

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ug: GSettings ئاچقۇچى %s نىڭ تەركىبىدىكى فونت چۈشەندۈرۈشى «%s»نى تەھلىل قىلغىنى بولمىدى

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ug: سايە رەڭگىدىكى سايە فاكتور «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Could not release screen %d on display "%s"
ug: «%2$s» دىكى %1$d  ئېكراننى بوشاتقىلى بولمىدى

en: Des_ktop
ug: ئۈستەلئۈستى(_K)

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
ug: Metacity بىرىكتۈرگۈچ باشقۇرغۇسىمۇ ئەمەسمۇ بېكىتىدۇ.

en: Dialog Box
ug: سۆزلەشكۈ رامكىسى

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى ياق ئوق بەلگىسى «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ug: رەڭ بەلگىلىمىسىدىكى «%s» رەڭ بۆلىكىنى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ug: <%2$s>ئېلېمېنتتىكى تولدۇرۇش تىپى «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى سايە «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى  ھالەت «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand state "%s" in color specification
ug: رەڭ بەلگىلىمىسىدىكى «%s» ھالەتنى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ug: چۈشىنىكسىز ئاخىرلاشتۇرغۇچى بەلگە «%s» ( تېكىست «%s» دا)

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ug: كونۇسلۇق دەرىجىسىنىڭ تىپىنى چۈشەنگىلى  بولمايدىغان قىممەت «%s»

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى چەكلە

en: Distance "%s" is unknown
ug: ئارىلىق «%s»  نامەلۇم

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
ug: چوڭايتىلغان، بېزەلمىگەن تولۇق ئېكرانلىق كۆزنەك ياسىما

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ug: 在 %2$g 的客户端秒(每帧 %3$g 毫秒)和包括 X 服务器资源在内的 %4$g 秒时钟时间(每帧 %5$g 毫秒)内绘制 %1$d 帧

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ug: <%s> ئېلېمېنت <%s> ئاستىدا بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت <constant> نىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت distance/border/aspect_ratio لارنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى سىزىش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارىدىغان ئېلېمېنتنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت name/author/date/description لارنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Error %d was expected but %d given
ug: خاتالىق %d چىقىدىغان يەردە %d چىقتى

en: Error closing session file '%s': %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى تاقاشتا خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: Error loading theme: %s
ug: ئۆرنەك ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
ug: خاتالىق چىقمايدىغان يەردە بىر خاتالىق چىقىپ قالدى: %s

en: Error was expected but none given
ug: خاتالىق چىقىدىغان يەردە خاتالىق چىقمىدى

en: Error writing session file '%s': %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ug: خاتىرە ھۆججىتى %s غا  fdopen()  مەشغۇلاتى قىلغىلى بولمىدى:%s

en: Failed to find a valid file for theme %s
ug: ئۆرنەك %s  ئۈچۈن ئىناۋەتلىك ھۆججەتنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get hostname: %s
ug: باش ئاپپارات نامىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Failed to load theme "%s": %s
ug: ئۆرنەك «%s»  نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ug: ‏X كۆزنەك سىستېمىسى كۆرسەتكۈچى ‹%s› نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open debug log: %s
ug: سازلاش خاتىرىسىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Failed to parse saved session file: %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to restart: %s
ug: قايتا قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
ug: ئۆرنەكلەر مۇندەرىجىسىنى ئىزدەش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Fake menu item %d
ug: مەۋھۇم تىزىملىك تۈرى %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
ug: ئېغىر IO خاتالىقى %d (%s) كۆرۈلدى (كۆرسەتكۈچ ‹%s› دا).

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى توپچىلارنىڭ چوڭلۇقىنى ئىپادىلىمەيدۇ

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ug: فۇنكسىيە %s ھالەت %s ئۈچۈن كاندۇك ئۇسلۇبىدا بىر توپچا بار

en: Frame style already has a piece at position %s
ug: كۆزنەك ئۇسلۇبىنىڭ %s ئورۇندا ئاللىقاچان پارچىسى بار

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ug: GTK رەڭ بەلگىلىمىسىڭ ھالىتىنىڭ ئارقىسىغا سول تىرناق يېزىلىشى كېرەك.  مەسىلەن gtk:fg[NORMAL] نىڭدەك بۇ يەردىكى «NORMAL» ھالەتنى بىلدۈرىدۇ؛ «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى.

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ug: GTK رەڭ بەلگىلىمىسىڭ ھالىتى چوقۇم gtk:fg[NORMAL] نىڭدەك تىرناق ئىچىگە ئېلىنىشى كېرەك؛ «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى.

en: Gradients should have at least two colors
ug: تەدرىجىي ئۆزگىرىشتە ئاز دېگەندە ئىككى خىل رەڭ بولۇش كېرەك

en: Hide all normal windows
ug: بارلىق نورمال كۆزنەكلەرنى يوشۇرۇش

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
ug: 如果为 true，metacity 将会给用户提供较少的反馈，方法是使用线框、避免动画或者其它途径。这对许多用户来说，可用性大打折扣，但是这将允许较早的应用程序和终端服务器能够顺利运行。此外，如果开启了辅助功能，系统会自动禁用线框特性。

en: If true, trade off usability for less resource usage
ug: 如果为 true，则以可用性为代价而降低资源占用

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ug: بۇ يەرگە draw_ops «%s» كەلسە دەۋرىي پايدىلىنىش قۇرۇلىدۇ

en: Initialize session from savefile
ug: ساقلانغان ھۆججەتتىن ئەڭگىمەنى دەسلەپلەشتۈرۈش

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ug: پۈتۈن سان %ld بەك چوڭ، نۆۋەتتىكى ئەڭ چوڭ قىممەت %d

en: Integer %ld must be positive
ug: پۈتۈن سان %ld چوقۇم مۇسبەت سان بولسۇن

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ug: %2$s  گە بەلگىلەنگەن ئۈنۈمسىز WM_TRANSIENT_FOR كۆزنەك 0x%1$lx بولىدۇ.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ug: ئىناۋەتسىز ماۋزۇ نىسبىتى  «%s» ( چوقۇم xx-small، x-small، small، medium، large، x-large، xx-large لارنىڭ بىرى بولۇشى كېرەك)

en: Keep Window On Top
ug: كۆزنەكنى چوققىلاش

en: Large Title Font
ug: ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Line %d character %d: %s
ug: %d قۇردىكى %d ھېرىپ بەلگە:  %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ug: «%s» دېگەن ئۆرنەكنى %g سېكۇنتتا ئوقۇدى

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
ug: كۆرسەتكۈچ ‹%s›  بىلەن باغلىنىش يوقالدى؛
    بەلكىم X مۇلازىمېتىرى تاقالغان ياكى سىز كۆزنەك ئۆلتۈرگەن/بۇزغان
     بولۇشىڭىز مۇمكىن(كۆزنەك باشقۇرغۇنى).

en: Lower window below other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىغا تۆۋەنلىتىش

en: Ma_ximize
ug: چوڭايت(_X)

en: Make X calls synchronous
ug: X نى قەدەمداش قىلىپ ئىشلەت

en: Maximize Window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىش

en: Maximize window
ug: كۆزنەكنى چوڭايتىش

en: Maximize window horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرا يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: Maximize window vertically
ug: كۆزنەكنى تىك يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
ug: Metacity نى قۇرغاندا(compile) تەپسىلىي چىقىرىش ھالىتى(verbose mode) نى قوللىمايدىغان قىلىنغان

en: Mi_nimize
ug: كىچىكلەت(_N)

en: Minimize Window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Minimize window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلىتىش

en: Missing %s extension required for compositing
ug: بىرىكتۈرۈش ئۈچۈن زۆرۈر بولغان كېڭەيتىلمە %s يوق

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ug: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> يوق

en: Modal Dialog Box
ug: ھالەت سۆزلەشكۈ كۆزنەكچىسى

en: Move Titlebar On_screen
ug: ماۋزۇ بالدىقىنى ئېكرانغا يۆتكە(_S)

en: Move to Another _Workspace
ug: باشقا خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_W)

en: Move to Workspace R_ight
ug: ئوڭدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_I)

en: Move to Workspace _Down
ug: ئاستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_D)

en: Move to Workspace _Left
ug: سولدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_L)

en: Move to Workspace _Up
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_U)

en: Move to workspace above
ug: ئۇستىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace below
ug: تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace left
ug: سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace right
ug: ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window
ug: كۆزنەكنى يۆتكەش

en: Move window one workspace down
ug: كۆزنەكنى تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace to the left
ug: كۆزنەكنى سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace to the right
ug: كۆزنەكنى ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace up
ug: كۆزنەكنى يۇقىرىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window to workspace 1
ug: كۆزنەكنى 1-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 2
ug: كۆزنەكنى 2-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 3
ug: كۆزنەكنى 3-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 4
ug: كۆزنەكنى 4-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Navigation
ug: يولباشچى

en: No "%s" attribute on element <%s>
ug: <%2$s> دېگەن ئېلېمېنتنىڭ "%1$s" دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ «extent_angle» ياكى «to» دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ «start_angle» ياكى «from» دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: No <%s> set for theme "%s"
ug: ئۆرنەك «%2$s» نىڭ <%1$s> ئى بەلگىلەنمىگەن

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ug: «%s» دېگەن <draw_ops> بېكىتىلمىگەن

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ug: ئاتى  «%s» بولغان <draw_ops> بېكىتىلمىگەن

en: No draw_ops provided for button
ug: توپچا ئۈچۈن draw_ops تەمىنلەنمىگەن

en: No draw_ops provided for frame piece
ug: كاندۇكقا draw_ops تەمىنلەنمىگەن

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ug: ئۆرنەك «%2$s» نىڭ ئىچىدىكى كۆزنەك تىپى <%1$s> نىڭ كاندۇك ئۇسلۇبى بەلگىلەنمىگەن. بىر <window type="%3$s" style_set="whatever"/> ئېلېمېنتى قوشۇڭ

en: No text is allowed inside element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئىچىدە تېكىست بولسا بولمايدۇ

en: Normal Application Window
ug: ئادەتتىكى پروگرامما كۆزنىكى

en: Normal Title Font
ug: ئادەتتىكى ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Open another one of these windows
ug: بۇ كۆزنەكلەردىكى باشقا بىرىنى ئېچىش

en: Opened log file %s
ug: ئاچقان خاتىرە ھۆججەت %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ug: ئۆرنەكنىڭ ئەڭ سىرتىدىكى ئېلېمېنت چوقۇم <metacity_theme> بولۇشى كېرەك، <%s> بولسا بولمايدۇ

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ug: خاسلىق %s (كۆزنەك 0x%lx) دا ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ug: خاسلىق %s (كۆزنەك 0x%lx) دىكى تىزىمنىڭ %d تۈرى تەركىبىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Put Window On Only One Workspace
ug: بىر خىزمەت رايونىغا ئورۇنلاشتۇرۇش

en: Raise window above other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئۈستىگە كۆتۈرۈش

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ug: كۆزنەك توسۇلۇپ قالغان بولسا كۆتۈرسۇن، بولمىسا پەسلەتسۇن

en: Remove Window From Top
ug: كۆزنەكنى چوققىلاشنى چىقىرىۋېتىش

en: Replace the running window manager with Metacity
ug: ئىجرادىكى كۆزنەك باشقۇرغۇچ Metacity غا ئالماشتۇرۇلدى

en: Resize window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Restore Window
ug: كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Restore window
ug: كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Roll Up Window
ug: كۆزنەكنى تۈرۈش

en: Roll _Up
ug: تۈر(_U)

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ug: «%2$s» دىكى %1$d ئېكراندا بىر كۆزنەك باشقۇرغۇ  بار

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ug: كۆرسەتكۈچ «%2$s» دىكى ئېكران %1$d نىڭ كۆزنەك باشقۇرغۇسى بار؛ ھازىرقى كۆزنەك باشقۇرغۇنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن --replace تاللانمىسىنى ئىشلىتىپ كۆرۈپ بېقىڭ.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ug: كۆرسەتكۈچ ‹%2$s› دىكى ئېكران %1$d ئىناۋەتسىز

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ug: سايە رەڭگىدىكى سايە فاكتورى «%s» مەنپىي سان

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ug: سايە پىچىمى «shade/base_color/factor»، «%s» بۇ پىچىمغا ماسلاشمىدى

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتكە نىسبەتەن ئېلېمېنت <%s> دا «resize» خاسلىقى بولسا بولمايدۇ

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ug: ئەڭ چوڭ ياكى سايىلىك ھالەتكە نىسبەتەن ئېلېمېنت <%s> دا «resize» خاسلىقى بولسا بولمايدۇ

en: Show the activities overview
ug: پائالىيەتلەرنىڭ قىسقىچە بايانىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the run command prompt
ug: بۇيرۇق قۇرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Small Title Font
ug: تارماق ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ug: باشقا پروگرامما %s كۇنۇپكىسى بىلەن سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكا %x نىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ug: ئۇسلۇب ئاللىقاچان ھالەت %s فوكۇس %s ئۈچۈن بەلگىلىنىپ بولغان

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ug: ئۇسلۇب ئاللىقاچان ھالەت %s resize %s فوكۇس %s ئۈچۈن بەلگىلىنىپ بولغان

en: Switch applications
ug: پروگراممىلارنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch system controls
ug: سىستېما تىزگىنلىرىنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch system controls directly
ug: سىستېما تىزگىنلىرىنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switch to workspace 1
ug: 1-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 2
ug: 2-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 3
ug: 3-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 4
ug: 4-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch windows directly
ug: كۆزنەكلەرنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows of an app directly
ug: بىر پروگراممىنىڭ كۆزنەكلىرىنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows of an application
ug: پروگراممىنىڭ كۆزنىكىنى ئالماشتۇرۇش

en: System
ug: سىستېما

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ug: ئۆرنەك تەركىبىدە خاتالىق چىقىرىدىغان ئىپادە بار: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
ug: ئۆرنەك ھۆججىتى %s نىڭدا <metacity_theme> دەيدىغان غول ئېلېمېنت يوق

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ug: بۇ كۆزنەكلەردە «ھازىرقى تەڭشەكنى ساقلاش» ئىقتىدارىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. كېيىن كىرگەندە يەنە قوزغىتىڭ.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ug: بۇ مەشىق كۇنۇپكىسى، «چېكىنىش» سىنبەلگىسى بار

en: This is a demo button with an 'open' icon
ug: بۇ مەشىق كۇنۇپكىسى، «ئېچىش» سىنبەلگىسى بار

en: This is a sample message in a sample dialog
ug: بۇ ئۈلگە سۆزلەشكۈسىدىكى مىسال ئۇچۇرى

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Toggle maximization state
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتكە ئالمىشىش

en: Toggle shaded state
ug: سايىلىك ھالەتكە ئالمىشىش

en: Toggle window on all workspaces or one
ug: كۆزنەكنى بارلىق خىزمەت رايونى ياكى بىرىگىلا ئالماشتۇرۇش

en: Torn-off Menu
ug: يىرتىلغان تىزىملىك

en: Turn compositing off
ug: بىرىكتۈرۈشنى يېپىش

en: Turn compositing on
ug: بىرىكتۈرۈشنى ئېچىش

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم خاسلىق %1$s بار

en: Unknown element %s
ug: نامەلۇم ئېلېمېنت %s

en: Unknown function "%s" for button
ug: توپچىنىڭ فۇنكسىيىسى  «%s» نامەلۇم

en: Unknown position "%s" for frame piece
ug: كاندۇك ئورنى «%s» نامەلۇم

en: Unknown state "%s" for button
ug: توپچىنىڭ ھالىتى «%s» نامەلۇم

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم style_set «%1$s» بار

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم تىپ «%1$s» بار

en: Unknown window information request: %d
ug: نامەلۇم كۆزنەك ئۇچۇرى ئىلتىماسى:%d

en: Unma_ximize
ug: چوڭايتما(_X)

en: Unroll Window
ug: كۆزنەكنى تۈرمەسلىك

en: Usage: %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: metacity-theme-viewer [ئۆرنەك ئاتى]

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن تۇراقلىق مىقدار چوقۇم چوڭ ھەرپ بىلەن باشلانسۇن؛ «%s» بولمايدۇ

en: Utility Palette
ug: قورال كۆزنەكچە

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ug: كۆزنەك %s  بەلگىلىمە ICCCM دا بەلگىلەنگەن WM_CLIENT_LEADER كۆزنەكنى ئەمەس SM_CLIENT_ID نى ئۆزى بەلگىلىۋېپتۇ.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ug: كۆزنەك %s نىڭدا MWM بەلگىلەنگەن بولۇپ، بۇ كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ دېگەن مەنىدە. بىراق ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى%d x %d، ۋە ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى %d x %d قىلىپ بەلگىلىنىپتۇ. بۇنىڭ ھېچقانداق ئەھمىيىتى يوق.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ug: كۆزنەك 0x%1$lx نىڭدا type %5$s format %6$d n_items %7$d دېگەن 
    خاسلىقنىڭ %2$s كۆرسىتىلگەن، ئەمەلىيەتتە type %3$s format %4$d بولۇشى 
    تەلەپ قىلىناتتى. بۇ كۆپ ھاللاردا ئەپنىڭ كەمتۈكى بولۇپ،
    كۆزنەك باشقۇرغۇنىڭ كەمتۈكى ئەمەس.
    كۆزنەك خاسلىقى title="%8$s" class="%9$s" name="%10$s" .

en: Window Menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكى

en: Window Title Goes Here
ug: بۇ يەردە كۆزنەك ماۋزۇسى كۆرسىتىلىدۇ

en: Window manager error:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ خاتالىقى:

en: Window manager warning:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ ئاگاھلاندۇرۇشى:

en: Window manager:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ:

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ug: كۆزنەك تىپى «%s» ئاللىقاچان ئۇسلۇب توپىغا بېرىلىپ بولغان

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ug: بۇزۇلغان پروگراممىلارنى تۈزىتىش-ياخشىلاش ئىناۋەتسىز قىلىنغان. بەزى پروگراممىلار نورمال ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن.

en: Workspace %d
ug: خىزمەت بوشلۇقى %d

en: Workspace %d%n
ug: خىزمەت رايونى %d%n

en: Workspace %s%d
ug: خىزمەت بوشلۇقى  %s%d

en: Workspace 1_0
ug: خىزمەت بوشلۇقى  1_0

en: X Display to use
ug: ئىشلىتىدىغان X كۆرسەتكۈچى

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن كۈتۈشنى ياكى پروگراممىنى تولۇق ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن مەجبۇرىينى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ug: سىز تەگلىكنىڭ ئالفا قىممىتىگە مەنىلىك قىممەت بېرىشىڭىز كېرەك

en: _All docks
ug: بارلىق قونداق(_A)

en: _Always on Visible Workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنىدىغان خىزمەت بوشلۇقىدا(_A)

en: _Bottom dock
ug: ئاستى قونداق(_B)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Dialog
ug: سۆزلەشكۈ(_D)

en: _Force Quit
ug: مەجبۇرى ئاخىرلاشتۇر(_F)

en: _Left dock
ug: سول قونداق(_L)

en: _Modal dialog
ug: جاھىل سۆزلەشكۈ(_M)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Only on This Workspace
ug: مۇشۇ خىزمەت بوشلۇقىدىلا(_O)

en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Right dock
ug: ئوڭ قونداق(_R)

en: _Splashscreen
ug: باشلىنىش ئېكرانى(_S)

en: _Top dock
ug: ئۈستى قونداق(_T)

en: _Unroll
ug: تۈرمە(_U)

en: _Utility
ug: قورال(_U)

en: _Wait
ug: كۈت(_W)

en: _Windows
ug: كۆزنەك(_W)

en: bottom
ug: ئاستى

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى «%s» ئۆلچەمنى ئىپادىلىمەيدۇ

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى گىرۋەك «%2$s» نىڭ ئۆلچىمى «%1$s» ئىپادىلىمەيدۇ

en: left
ug: سول

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ug: metacity %s
    نەشر ھوقۇقى (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., ۋە باشقىلارغا تەۋە
    بۇ ھەقسىز دېتال؛ كۆچۈرۈش شەرتلىرىنى مەنبە كودىدىن كۆرۈڭ.
    مەيلى قانداق مەقسەتتە ئىشلەتمەڭ، ھېچقانداق كاپالەت يوق؛

en: nested <window> tag
ug: <window> بىلەن گىرەلىشىش بەلگىسى

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
ug: ئورۇن ئىپادىسىنى سىناشتا FALSE قايتتى بىراق خاتالىق كۆرۈلمىدى

en: position expression test returned TRUE but set error
ug: ئورۇن ئىپادىسىنى سىناشتا TRUE قايتتى بىراق خاتالىق كۆرۈلدى

en: right
ug: ئوڭ

en: top
ug: چوققا

en: x value was %d, %d was expected
ug: x نىڭ قىممىتى %d ئىكەن، ئەسلى %d بولسا بولاتتى

en: y value was %d, %d was expected
ug: y نىڭ قىممىتى %d ئىكەن، ئەسلى %d بولسا بولاتتى
