metacity - en to sr translation catalogue (275 entries)

en: %s (as %s)
sr: %s (kao %s)

en: %s (as another user)
sr: %s (kao drugi korsnik)

en: %s (as superuser)
sr: %s (kao administrator)

en: %s (on %s)
sr: %s (na %s)

en: '%s' is not a valid value for focus attribute
sr: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut fokusa

en: '%s' is not a valid value for resize attribute
sr: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut promene veličine

en: '%s' is not a valid value for state attribute
sr: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut stanja

en: 'version' attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
sr: Atribut „version“ se ne može koristiti u „metacity-theme-1.xml“ ili „metacity-theme-2.xml“

en: <%s> geometry '%s' has not been defined
sr: <%s> geometrija „%s“ nije određena

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sr: <%s> mora biti navedena ili geometrija ili stariji element koji ima geometriju

en: <%s> name "%s" used a second time
sr: <%s> naziv „%s“ je korišćen po drugi put

en: <%s> name '%s' used a second time
sr: <%s> naziv „%s“ je korišćen po drugi put

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sr: <%s> stariji „%s“ nije određen

en: <%s> parent '%s' has not been defined
sr: <%s> stariji „%s“ nije određen

en: <%s> specified twice for this theme
sr: Element <%s> je naveden dva puta u ovoj temi

en: <button function='%s' state='%s' draw_ops='whatever'/> must be specified for this frame style
sr: <button function='%s' state='%s' draw_ops='whatever'/> mora biti naveden za ovaj stil okvira

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
sr: <metacity_session> atribut je primećen ali mi već imamo indetifikaciju sesije

en: <tt>%s</tt> is not responding.
sr: <tt>%s</tt> ne daje odziv.

en: A style called '%s' has not been defined
sr: Izgled pod nazivom „%s“ nije određen

en: Activate the window menu
sr: Pokreće izbornik prozora

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sr: Prozirnost mora biti između 0.0 (nevidljivo) i 1.0 (potpuno vidljivo), beše %g

en: Alpha value '%s' in blended color is not between 0.0 and 1.0
sr: Alfa vrednost „%s“ u smešanoj boji nije između 0.0 i 1.0

en: Always On Visible Workspace
sr: Uvek na prikazanom radnom prostoru

en: Always on _Top
sr: Uvek iznad os_talih

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sr: Ugao mora biti između 0.0 i 360.0, bio je %g

en: Aspect ratio '%s' is unknown
sr: Odnos razmere „%s je nepoznat

en: Attached
sr: Priloženo

en: Attribute '%s' is invalid on <%s> element in this context
sr: Atribut „%s“ je neispravan u elementu <%s> u ovom kontekstu

en: Attribute '%s' repeated twice on the same <%s> element
sr: Atribut „%s“ je ponovljen dva puta u istom elementu <%s>

en: Bad version specification '%s'
sr: Loša odredba izdanja „%s“

en: Bell event
sr: Zvonce

en: Benchmark
sr: Provera brzine

en: Blend format is 'blend/bg_color/fg_color/alpha', '%s' does not fit the format
sr: Zapis smeše je „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ se ne uklapa u traženi zapis

en: Boolean values must be 'true' or 'false' not '%s'
sr: Logičke vrednosti moraju biti „true“ ili „false“, a ne „%s“

en: Border
sr: Ivica

en: Border '%s' is unknown
sr: Ivica „%s“ je nepoznata

en: Button Layout:
sr: Raspored dugmića:

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sr: Odnos razmere dugmeta %g nije razuman

en: Button function '%s' does not exist in this version (%d, need %d)
sr: Funkcija „%s“ za dugme ne postoji u ovom izdanju (%d, a treba vam %d)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Ne mogu postojati dva „draw_ops“ za element <button> (tema navodi „draw_ops“ atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Ne mogu postojati dva „draw_ops“ za element <menu_icon> (tema navodi „draw_ops“ atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Ne mogu postojati dva „draw_ops“ za element <piece> (tema navodi „draw_ops“ atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Cannot specify both 'button_width'/'button_height' and 'aspect_ratio' for buttons
sr: Ne možete da navedete i „button_width“/„button_height“ i „aspect_ratio“ za dugmad

en: Choose Theme
sr: Izaberite temu

en: Close Window
sr: Zatvori prozor

en: Close window
sr: Zatvara prozor

en: Composited:
sr: Naslagan:

en: Compositing Manager
sr: Upravnik slaganja

en: Constant '%s' has already been defined
sr: Konstanta „%s“ je već određena

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sr: Izraz sa koordinatama sadrži nepoznati operator na početku ovog teksta: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sr: Izraz sa koordinatama sadrži znak „%s“ što nije dozvoljeno

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sr: Izraz sa koordinatama sadrži decimalni broj „%s“ što ne može biti obrađeno

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sr: Izraz sa koordinatama sadrži celi broj „%s“ što ne može biti obrađeno

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sr: Izraz sa koordinatama izgleda da nema ni jedan operator ili operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sr: Izraz sa koordinatama je završio sa operatorom umesto sa operandom

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sr: Izraz sa koordinatama ima zatvorene zagrade bez otvorenih zagrada

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sr: Izraz sa koordinatama ima otvorenu zagradu bez zatvorene zagrade

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sr: Izraz sa koordinatama imaše operand gde je očekivan operator

en: Coordinate expression had unknown variable or constant '%s'
sr: Izraz sa koordinatama ima nepoznatu promenljivu ili konstantu „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sr: Izraz sa koordinatama ima operator „%s“ gde je očekivan operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sr: Izraz sa koordinatama ima operator „%c“, a zatim operator „%c“ bez operanda između

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sr: Izraz sa koordinatama je bio preveliki za smeštaj i obradu.

en: Coordinate expression results in division by zero
sr: Izraz sa koordinatama rezultira u deljenju nulom

en: Coordinate expression was empty or not understood
sr: Izraz sa koordinatama je bio prazan ili nerazumljiv

en: Could not parse '%s' as a floating point number
sr: Ne mogu da obradim „%s“ kao decimalni broj

en: Could not parse '%s' as an integer
sr: Ne mogu da obradim „%s“ kao celobrojnu vrednost

en: Could not parse alpha value '%s' in blended color
sr: Ne mogu da obradim alfa vrednost „%s“ u smešanoj boji

en: Could not parse color '%s'
sr: Ne mogu da obradim boju „%s“

en: Could not parse shade factor '%s' in shaded color
sr: Ne mogu da obradim činilac senke „%s“ u zasenčenoj boji

en: Ctrl
sr: Ktrl

en: Dark Theme:
sr: Tamna tema:

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
sr: Određuje da li je Metasiti upravnik slaganja.

en: Dialog
sr: Prozorče

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sr: Nisam razumeo strelicu „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand color component '%s' in color specification
sr: Ne mogu da razumem sastojak boje „%s“ u odredbi boje

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sr: Nisam razumeo vrstu popunjavanja „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sr: Nisam razumeo senku „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sr: Nisam razumeo stanje „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand state '%s' in color specification
sr: Ne mogu da razumem stanje „%s“ u odredbi boje

en: Did not understand trailing characters '%s' in string '%s'
sr: Nisam razumeo vodeće znake „%s“ u nisci „%s“

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sr: Nisam razumeo vrednost „%s“ kao vrstu preliva

en: Disable connection to session manager
sr: Isključuje vezu sa upravnikom sesije

en: Distance '%s' is unknown
sr: Udaljenost „%s“ je nepoznata

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sr: Ne postavlja preko celog ekrana prozore koji nisu uvećani i ne poseduju okvir

en: Drew <b>%d</b> frames in <b>%f</b> client-side seconds (<b>%f</b> milliseconds per frame) and <b>%f</b> seconds wall clock time including X server resources (<b>%f</b> milliseconds per frame).
sr: Nacrtah <b>%d</b> okvira za <b>%f</b> klijentskih sekundi (<b>%f</b> milisekundi po okviru) i <b>%f</b> sekundi vremena na zidnom časovniku uključujući i resurse Iks servera (<b>%f</b> milisekundi po okviru).

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr: Element <%s> nije dozvoljen ispod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <%s> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sr: Element <%s> nije dozvoljen unutar elementa <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sr: Element <%s> nije dozvoljen unutar elemenata „distance, border i aspect_ratio“

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sr: Element <%s> nije dozvoljen unutar elementa operacija crtanja

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sr: Element <%s> nije dozvoljen unutar elemenata „name, author, date i description“

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Uključuje popločavanje ivice prilikom puštanja prozora na ivicama ekrana

en: Failed to find a valid file for theme '%s'
sr: Nisam uspeo da pronađem ispravnu datoteku za temu „%s“

en: Falling back to default GTK+ theme - Adwaita
sr: Vraćam se na podrazumevanu GTK+ temu — Advajtu

en: Frame Flags:
sr: Zastavice okvira:

en: Frame Type:
sr: Vrsta okvira:

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sr: Geometrija okvira ne podešava veličinu dugmića

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sr: Izgled okvira već ima dugme sa funkcijom %s i stanjem %s

en: Frame style already has a piece at position %s
sr: Izgled okvira već ima parče na položaju %s

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse '%s'
sr: Odredba Gtk boje mora imati zatvorenu zagradu nakon stanja, na primer „gtk:fg[NORMAL]“ gde je „NORMAL“ stanje; ne mogu da obradim „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse '%s'
sr: Odredba Gtk boje mora imati stanje u zagradi, na primer „gtk:fg[NORMAL]“ gde je „NORMAL“ stanje; ne mogu da obradim „%s“

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse '%s'
sr: Odredba proizvoljne Gtk boje mora imati naziv boje i opoziv u zagradi, na primer „gtk:custom(foo,bar)“; ne mogu da obradim „%s“

en: Got MetaFrameBorders in <b>%f</b> seconds (CSS loading, PangoFontDescription creation and title height calculation).
sr: Dobavih ivice meta-okvira za <b>%f</b> sekunde (CSS učitavanje, stvaranje opisa Pango slova i izračunavanje visine naslova).

en: Gradients should have at least two colors
sr: Gradijenti moraju imati najmanje dve boje

en: Gtk:custom format is 'gtk:custom(color_name,fallback)', '%s' does not fit the format
sr: Zapis „Gtk:custom“ je „gtk:custom(color_name,fallback)“, „%s“ se ne uklapa u zapis

en: Has Focus
sr: U fokusu je

en: Hide all normal windows
sr: Skriva sve obične prozore

en: Hyper
sr: Hiper

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sr: Akoje uključeno, puštanje prozora po uspravnim ivicama ekrana ih uveličava uspravno i menja im veličinu vodoravo da bi pokrili polovinu dostupne oblasti. Puštanje prozora po gornjoj ivici ekrana ih potpuno povećava.

en: If set to true, Metacity will show window content thumbnails in the Alt-Tab window instead of only icons.
sr: Ako je izabrano, Metasiti će prikazati sličice sadržaja prozora u Alt-Tab prozoru umesto da prikaže samo ikonice.

en: If true, Metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sr: Ako je izabrano, Metasiti će korisniku prikazati manje podataka i manje osećaja o „neposrednom upravljanju“, upotrebom linija, izbegavanjem animacija ili drugim sredstvima. Ovo je značajni nedostatak po pitanju upotrebljivosti za mnoge korisnike, ali može omogućiti starim programima i terminalskim serverima da rade kada bi inače bili nepraktični. Takođe, upotreba linija je onemogućena kada je uključena pristupačnost.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sr: Ako je izabrano, trampi upotrebljivost zarad manje upotrebe resursa

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sr: Uključivanje elementa „draw_ops“ „%s“ ovde bi napravilo kružnu uputu

en: Initialize session from savefile
sr: Pokreće sesiju iz datoteke čuvanja

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sr: Ceo broj %ld je previše veliki, trenutni maksimum je %d

en: Integer %ld must be positive
sr: Ceo broj %ld mora biti pozitivan

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
sr: Neispravan znak „%c“ u parametru naziv_boje za „gtk:custom“, ispravni su samo A-Za-z0-9-_

en: Invalid title scale '%s' (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sr: Netačno skaliranje naslova „%s“ (mora biti jedan od sledećih: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
sr: Stavi prozor u prvi plan

en: Line %d character %d: %s
sr: %d. red %d. znak: %s

en: Loaded <b>%s</b> theme <b>%s</b> in <b>%f</b> seconds.
sr: Učitah <b>%s</b> temu <b>%s</b> za <b>%f</b> sekunde.

en: Lower window below other windows
sr: Spušta prozor ispod ostalih prozora

en: Ma_ximize
sr: U_većaj

en: Make X calls synchronous
sr: Usaglašava pozive Iksa

en: Maximize Window
sr: Uvećaj prozor

en: Maximize window
sr: Uvećava prozor

en: Maximize window horizontally
sr: Uvećava prozor vodoravno

en: Maximize window vertically
sr: Uvećava prozor uspravno

en: Maximized
sr: Uvećan

en: Menu
sr: Izbornik

en: MetaThemeImplClass::load not implemented for '%s'
sr: „MetaThemeImplClass::load“ nije primenjeno za „%s“

en: Metacity
sr: Metasiti

en: Metacity Theme Viewer
sr: Preglednik teme Metasitija

en: Metacity supports two theme types - GTK+ (gtk.css) and Metacity (metacity-theme-x.xml). GTK+ theme: all data is loaded from CSS. This is the same theme that is used by Mutter for server-side decorations and by GTK+ for client-side decorations. Metacity theme: data is loaded from metacity-theme-x.xml and CSS. When using this theme type you MUST provide a valid theme name.
sr: Metasiti podržava dve vrste tema — Gtk+ (gtk.css) i Metasiti (metacity-theme-x.xml). Gtk+ tema: svi podaci se učitavaju iz CSS-a. To je ista tema koju koristi Mater za ukrase na strani servera i Gtk+ za ukrase na strani klijenta. Metasiti tema: podaci se učitavaju iz „metacity-theme-x.xml“-a i „CSS“-a. Kada koristite ovu temu MORATE da dostavite ispravan naziv teme.

en: Metacity's default window-placement behavior is smart (first-fit), similar to behaviors in some other window managers. It will try to tile windows so that they do not overlap. Set this option to "smart" for this behavior. This option can be set to "center" to place new windows in the centers of their workspaces, "origin" for the upper-left corners of the workspaces, or "random" to place new windows at random locations within their workspaces.
sr: Metasitijevo osnovno ponašanje raspoređivanj prozora je pametno (prva-popuna), slično ponašanju u nekim drugim upravnicima prozora. Pokušaće da poploča prozore tako da se ne preklapaju. Postavite ovu opciju na „smart“ za ovo ponašanje. Ova opcija može biti postavljena na „center“ za postavljanje novih prozora po sredini radnih prostora, na „origin“ za gornje leve uglove radnih prostora, ili na „random“ za razmeštanje prozora po nasumičnim mestima unutar njihovih radnih prostora.

en: Mi_nimize
sr: U_manji

en: Minimize Window
sr: Umanji prozor

en: Minimize window
sr: Umanjuje prozor

en: Missing <frame state='%s' resize='%s' focus='%s' style='whatever' />
sr: Nedostaje <frame state='%s' resize='%s' focus='%s' style='whatever' />

en: Modal Dialog
sr: Važno prozorče

en: Move Titlebar On_screen
sr: Premesti _naslovnu liniju na ekran

en: Move to Another _Workspace
sr: Premesti na drugi _radni prostor

en: Move to Workspace R_ight
sr: Premesti na radni prostor _desno

en: Move to Workspace _Down
sr: Premesti na radni prostor i_spod

en: Move to Workspace _Left
sr: Premesti na radni prostor _levo

en: Move to Workspace _Up
sr: Premesti na radni prostor i_znad

en: Move to workspace above
sr: Premešta na radni prostor iznad

en: Move to workspace below
sr: Premešta na radni prostor ispod

en: Move to workspace left
sr: Premešta na radni prostor levo

en: Move to workspace right
sr: Premešta na radni prostor desno

en: Move window
sr: Premešta prozor

en: Move window one workspace down
sr: Premešta prozor jedan radni prostor na dole

en: Move window one workspace to the left
sr: Premešta prozor jedan radni prostor ulevo

en: Move window one workspace to the right
sr: Premešta prozor jedan radni prostor udesno

en: Move window one workspace up
sr: Premešta prozor jedan radni prostor na gore

en: Move window to workspace 1
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 1

en: Move window to workspace 2
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 2

en: Move window to workspace 3
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 3

en: Move window to workspace 4
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 4

en: NAME
sr: NAZIV

en: Navigation
sr: Navigacija

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sr: Nema atributa „extent_angle“ ili „to“ u elementu <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sr: Nema atributa „start_angle“ ili „from“ u elementu <%s>

en: No '%s' attribute on element <%s>
sr: Nije određen „%s“ atribut u elementu <%s>

en: No <%s> set for theme '%s'
sr: Nije podešen element <%s> za temu „%s“

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sr: Nije određen <draw_ops> označen kao „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sr: Nije određen <draw_ops> sa nazivom „%s“

en: No <draw_ops> with the name '%s' has been defined
sr: Nije određen <draw_ops> sa nazivom „%s“

en: No draw_ops provided for button
sr: Nije naveden „draw_ops“ za dugme

en: No draw_ops provided for frame piece
sr: Nije naveden „draw_ops“ za deo okvira

en: No frame style set for window type '%s' in theme '%s', add a <window type='%s' style_set='whatever' /> element
sr: Nije podešen stil okvira za prozor vrste „%s“ u temi „%s“, dodajte element <window type='%s' style_set='whatever' />

en: No text is allowed inside element <%s>
sr: Nije dozvoljen tekst unutar elementa <%s>

en: Normal
sr: Normalan

en: Opened log file %s
sr: Otvorena je datoteka dnevnika „%s“

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sr: Najstariji element teme mora biti <metacity_theme>, a ne <%s>

en: Preview
sr: Pregled

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: Put Window On Only One Workspace
sr: Stavi prozor samo na jedan radni prostor

en: Raise window above other windows
sr: Izdiže prozor iznad ostalih prozora

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sr: Izdiže prozor ukoliko ga drugi prozor zaklanja, u protivnom ga spušta

en: Reload
sr: Ponovo učitaj

en: Remove Window From Top
sr: Skloni prozor iz prvog plana

en: Replace the running window manager with Metacity
sr: Menja tekućeg upravnika prozorima Metasitijem

en: Resize window
sr: Menja veličinu prozora

en: Restore Window
sr: Vrati veličinu prozoru

en: Restore window
sr: Vraća veličinu prozora

en: Roll Up Window
sr: Zamotaj prozor

en: Roll _Up
sr: Z_amotaj

en: Run
sr: Pokreni

en: Run again
sr: Ponovo pokreni

en: Scale:
sr: Razmera:

en: Shade factor '%s' in shaded color is negative
sr: Činilac senke „%s“ u zasenčenoj boji je negativan

en: Shade format is 'shade/base_color/factor', '%s' does not fit the format
sr: Zapis senke je „shade/base_color/factor“, „%s“ se ne uklapa u zapis

en: Shaded
sr: Zasenčen

en: Shift
sr: Šift

en: Should not have 'resize' attribute on <%s> element for maximized states
sr: Ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana stanja

en: Should not have 'resize' attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sr: Ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana/zasenčena stanja

en: Show the applications menu
sr: Prikazuje izbornik programa

en: Show the run command prompt
sr: Prikazuje upit za pokretanje naredbe

en: Show window content thumbnail in Alt-Tab
sr: Prikazuje sličicu sadržaja prozora u Alt-Tabu

en: Specify session management ID
sr: Navodi IB za upravljanje sesijom

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sr: Izgled je već naveden za stanje „%s“ fokus „“%s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sr: Izgled je već naveden za stanje „%s“ uvećanje „%s“ fokus „%s“

en: Switch applications
sr: Prebacuje programe

en: Switch system controls
sr: Prebacuje kontrole sistema

en: Switch system controls directly
sr: Prebacuje kontrole sistema neposredno

en: Switch to workspace 1
sr: Prelazi na radni prostor 1

en: Switch to workspace 2
sr: Prelazi na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
sr: Prelazi na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
sr: Prelazi na radni prostor 4

en: Switch windows
sr: Prebacuje prozore

en: Switch windows directly
sr: Prebacuje prozore neposredno

en: Switch windows of an app directly
sr: Prebacuje prozore programa neposredno

en: Switch windows of an application
sr: Prebacuje prozor programa

en: System
sr: Sistem

en: TYPE
sr: VRSTA

en: Theme Name
sr: Naziv teme

en: Theme Type
sr: Vrsta teme

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sr: Tema sadrži izraz koji rezultira greškom: %s

en: Theme name to use
sr: Naziv teme za korišćenje

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
sr: Tema zahteva izdanje „%s“ ali je poslednje podržano izdanje teme %d.%d

en: Theme type to use ("gtk" or "metacity")
sr: Vrsta teme za korišćenje (gtk ili metasiti)

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sr: Ovi prozori ne podržavaju mogućnost „sačuvaj trenutna podešavanja“ pa ćete morati ručno da ih ponovo pokrenete kada se sledeći put prijavite.

en: This setting is only used if Metacity is selected as the theme type. You MUST provide a valid Metacity theme name, otherwise Metacity will fall back to the default GTK+ theme - Adwaita.
sr: Ovo podešavanje se koristi samo ako je Metasiti izabran kao vrsta teme. MORATE da dostavite ispravan naziv teme Metasitija, u suprotnom Metasiti će se prebaciti na osnovnu Gtk+ temu — na Advajtu.

en: Tiled
sr: Popločano

en: Toggle fullscreen mode
sr: Isključuje/uključuje prikaz preko celog ekrana

en: Toggle maximization state
sr: Isključuje/uključuje stanje uvećanja

en: Toggle shaded state
sr: Isključuje/uključuje stanje zasenčenosti

en: Toggle window on all workspaces or one
sr: Prikazuje prozor na svim radnim prostorima ili samo na jednom

en: Turn compositing off
sr: Isključuje slaganje

en: Turn compositing on
sr: Uključuje slaganje

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sr: Nepoznat atribut „%s“ u <%s> elementu

en: Unknown element %s
sr: Nepoznat element „%s“

en: Unknown function "%s" for button
sr: Nepoznata funkcija „%s“ za dugme

en: Unknown position "%s" for frame piece
sr: Nepoznat položaj „%s“ za parče okvira

en: Unknown state '%s' for button
sr: Nepoznato stanje „%s“ za dugme

en: Unknown style_set '%s' on <%s> element
sr: Nepoznat „style_set“ „%s“ u elementu <%s>

en: Unknown type '%s' on <%s> element
sr: Nepoznata vrsta „%s“ u elementu <%s>

en: Unma_ximize
sr: Poni_šti uvećanje

en: Unroll Window
sr: Odmotaj prozor

en: Usage: %s
sr: Upotreba: %s

en: User-defined constants must begin with a capital letter; '%s' does not
sr: Konstante koje je odredio korisnik moraju početi velikim slovom; „%s“ ne počinje

en: Utility
sr: Pomagalo

en: View split on left
sr: Prikažite podelu na levo

en: View split on right
sr: Prikažite podelu na desno

en: Window App Menu
sr: Izbornik prozora programa

en: Window Menu
sr: Izbornik prozora

en: Window placement behavior
sr: Ponašanje raspoređivanja prozora

en: Window type '%s' has already been assigned a style set
sr: Vrsti prozora „%s“ je već dodeljen skup izgleda

en: Windows
sr: Prozori

en: Workspace %d
sr: Radni prostor br. %d

en: Workspace %d%n
sr: Radni prostor %d%n

en: Workspace %s%d
sr: %s%d° radni prostor

en: Workspace 1_0
sr: 1_0° radni prostor

en: X Display to use
sr: Koji će X ekran biti korišćen

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Možete malo sačekati dok se program ne sabere ili ga primorati da prekine sa radom u potpunosti.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sr: Morate navesti pozadinu da bi vrednost prozirnosti imala smisla

en: _Always on Visible Workspace
sr: _Uvek na prikazanom radnom prostoru

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Force Quit
sr: _Primoraj izlaz

en: _Move
sr: _Premesti

en: _Only on This Workspace
sr: Samo na _ovom radnom prostoru

en: _Resize
sr: P_romeni veličinu

en: _Unroll
sr: O_dmotaj

en: _Wait
sr: _Sačekaj

en: bottom
sr: donju

en: frame geometry does not specify '%s' dimension
sr: geometrija okvira ne podešava „%s“ dimenziju

en: frame geometry does not specify dimension '%s' for border '%s'
sr: geometrija okvira ne podešava „%s“ dimenziju za ivicu „%s“

en: left
sr: levu

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: metasiti %s
    Autorska prava (C) 2001–%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., i ostali
    Ovo je slobodan program; pogledajte izvorni kod za uslove korišćenja.
    Nema NIKAKVE garancije; čak ni o TRŽIŠNOJ VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.

en: nested <window> tag
sr: ugnežden <window> element

en: preferences-system-windows
sr: postavke-sistem-prozori

en: right
sr: desnu

en: top
sr: gornju
