metacity master - en to eu translation catalogue (293 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
eu: Konfigurazioaren datu-basean aurkitutako "%s" balioa ez da baliozkoa "%s" laster-teklarentzat.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
eu: Konfigurazioaren datu-basean aurkitutako "%s" balioa ez da baliozkoa sagu-botoiaren aldatzailearentzat

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa foku-atributuarentzat

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa tamainaz aldatzeko atributuarentzat

en: "%s" is not a valid value for state attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa egoera-atributuarentzat

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
eu: %d koordenada adierazpen analizatua %g segundotan (%g segundo batezbesteko)

en: %g milliseconds to draw one window frame
eu: %g milisegundo leiho-markoa marrazteko

en: %s (as %s)
eu: %s (%s gisa)

en: %s (as another user)
eu: %s (beste erabiltzaile bat gisa)

en: %s (as superuser)
eu: %s (supererabiltzaile gisa)

en: %s (on %s)
eu: %s (%s)

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
eu: <%s> "%s" geometria ez da definitu

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
eu: <%s>(e)k geometria bat edo geometria duen guraso bat zehaztu behar du

en: <%s> name "%s" used a second time
eu: <%s> "%s" izena bigarren aldiz erabili da

en: <%s> parent "%s" has not been defined
eu: <%s> "%s" gurasoa ez da definitu

en: <%s> specified twice for this theme
eu: <%s> birritan zehaztu da gai honetan

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
eu: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> zehaztu behar da marko-estilo honetan

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
eu: <metacity_session> atributua ikusi da baina dagoeneko badugu saio-IDa

en: <tt>%s</tt> is not responding.
eu: <tt>%s</tt>(e)k ez du erantzuten.

en: A style called "%s" has not been defined
eu: "%s" izeneko estiloa ez da definitu

en: Activate the window menu
eu: Aktibatu leiho-menua

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
eu: Alfak 0.0 (ikusezina) eta 1.0 (erabat opakoa) artekoa izan behar du, %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
eu: Kolore nahastuko "%s" alfa balioa ez dago 0,0 eta 1,0 artean

en: Always On Visible Workspace
eu: Beti laneko area ikusgaian

en: Always on _Top
eu: Beti _goian

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
eu: Angeluak 0.0 eta 360.0 bitartekoa behar du, %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
eu: Aplikazioak _NET_WM_PID %lu faltsua ezarri du

en: Aspect ratio "%s" is unknown
eu: "%s" aspektu-erlazioa ezezaguna da

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
eu: "%s" atributua ez da baliozkoa <%s> elementuaren testuinguru honetan

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
eu: "%s" atributua birritan errepikatuta <%s> elementu berean

en: Bar
eu: Barra

en: Bell event
eu: Soinuaren gertaera

en: Benchmark
eu: Proba-lekua

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
eu: Nahaste-formatua "blend/bg_color/fg_color/alpha" da, "%s" ez dator bat formatuarekin

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
eu: Balio boolearrak "egiazkoak" edo "faltsuak" izan daitezke, ez "%s"

en: Border
eu: Ertza

en: Border "%s" is unknown
eu: "%s" ertza ezezaguna da

en: Border-only window
eu: Ertz-soileko leihoa

en: Bug in window manager:
eu: Akatsa leiho-kudeatzailean:

en: Button Layouts
eu: Botoien diseinua

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
eu: Botoiaren %g aspektu-erlazioa ez da arrazoizkoa

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
eu: "%s" botoi-funtzioa ez da existitzen bertsio honetan (%d, %d behar du)

en: Button layout test %d
eu: Botoi diseinuen %d. proba

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <button> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <menu_icon> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <piece> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
eu: "button_width"/"button_height" (botoi-zabalera/botoi-altuera) eta "aspect_ratio" (aspektu-erlazioa) ezin dira batera zehaztu botoietan

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Compositing Manager
eu: Konposatze-kudeatzailea

en: Constant "%s" has already been defined
eu: "%s" konstantea lehendik definituta dago

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
eu: Koordenatuen adierazpenak eragile ezezaguna dauka testu honen hasieran: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' karakterea dauka, eta hori ez da onartzen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' koma mugikorreko zenbakia dauka, eta ezin da analizatu

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' osoko zenbakia dauka, eta ezin da analizatu

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
eu: Koordenatuen adierazpenak ez dirudi eragilerik edo eragigairik duenik

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
eu: Koordenatuen adierazpena eragile batez amaitzen da, eragigai batez amaitu beharrean

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
eu: Koordenatuen adierazpenak ixteko parentesi bat du, baina irekitzekoa falta da

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
eu: Koordenatuen adierazpenak irekitzeko parentesi bat du, baina ixtekoa falta da

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
eu: Koordenatuen adierazpenak eragigai bat du eragile bat espero zen lekuan

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
eu: Koordenatuen adierazpenak "%s" aldagai edo konstante ezezaguna du

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
eu: Koordenatuen adierazpenak "%s" eragilea du eragigai bat espero zen lekuan

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
eu: Koordenatuen adierazpenak "%c" eragilea du "%c" eragilearen ondoren, tartean eragigairik gabe

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
eu: Koordenatuen adierazpenaren analizatzaileak bere bufferra gainezkatu du

en: Coordinate expression results in division by zero
eu: Koordenatuen adierazpenak zero zatitzaileko zatiketa ematen du

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
eu: Koordenatuen adierazpena mod eragilea erabiltzen saiatzen da koma mugikorreko zenbaki batean

en: Coordinate expression was empty or not understood
eu: Koordenatuen adierazpena hutsik dago edo ez da ulertu

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
eu: Ezin izan da eskuratu leiho-kudeatzailearen hautapena "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailan

en: Could not create directory '%s': %s
eu: Ezin izan da '%s' direktorioa sortu: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
eu: Gai bat ezin izan da aurkitu. Ziurtatu %s badagoela eta ohiko gaiak dituela.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
eu: Ezin izan da '%s' saio-fitxategia idazteko ireki: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
eu: "%s" ezin da analizatu koma mugikorreko zenbaki gisa

en: Could not parse "%s" as an integer
eu: Ezin da "%s" analizatu osoko gisa

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
eu: Ezin da analizatu "%s" alfa balioa kolore nahastuan

en: Could not parse color "%s"
eu: Ezin izan da "%s" kolorea analizatu

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
eu: Ezin izan da "%s" letra-tipoaren deskribapena analizatu GSettings-eko %s gakoan

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
eu: Ezin da analizatu "%s" itzal-faktorea itzaldun kolorean

en: Could not release screen %d on display "%s"
eu: Ezin izan da askatu "%2$s" bistaratzeko %1$d pantaila

en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
eu: Metacity konposatzeko kudeatzaile bat al den zehazten du.

en: Dialog Box
eu: Elkarrizketa-koadroko kutxa

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" gezia <%s> elementuan

en: Did not understand color component "%s" in color specification
eu: Ez da ulertu "%s" kolore-osagaia kolore-zehaztapenean

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" betetze-mota <%s> elementuan

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" itzala <%s> elementuan

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" egoera <%s> elementuan

en: Did not understand state "%s" in color specification
eu: Ez da ulertu "%s" egoera kolore-zehaztapenean

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
eu: Ez dira ulertzen amaierako "%s" karaktereak "%s" katean

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
eu: Gradiente-motan ez da ulertu "%s" balioa

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Distance "%s" is unknown
eu: "%s" distantzia ezezaguna da

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
eu: Ez jarri pantaila osoko leihoak maximizatuta badaude eta dekoraziorik ez badute

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
eu: %d marko %g bezero-aldeko segundotan (%g milisegundo/markoko) marraztua eta denbora estandarreko %g segundo X zerbitzariko errekurtsoak barne (%g milisegundo/markoko)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
eu: Ez da onartzen <%s> elementua <%s>(r)en azpian jartzea

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
eu: <%s> elementua ez da onartzen <%s> elementuaren barnean

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
eu: <%s> elementua ez da onartzen <constant> elementuaren barnean

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
eu: <%s> elementua ez da onartzen distance/border/aspect_ratio elementuan

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
eu: <%s> elementua ez da onartzen marrazteko eragiketaren elementuaren barnean

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
eu: <%s> elementua ez da onartzen name/author/date/description elementuan

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
eu: Gaitu ertza lauza gisa ezartzea leihoak pantailaren ertzetara jaregitean

en: Error %d was expected but %d given
eu: %d errorea espero zen, baina %d gertatu da

en: Error closing session file '%s': %s
eu: Errorea '%s' saio-fitxategia ixtean: %s

en: Error loading theme: %s
eu: Errorea gaia kargatzean: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
eu: Errorerik ez zen espero, baina bat itzuli du: %s

en: Error was expected but none given
eu: Errorea espero zen, baina ez da gertatu

en: Error writing session file '%s': %s
eu: Errorea '%s' saio-fitxategia idaztean: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
eu: Huts egin du %s egunkari-fitxategian fdopen() egitean: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
eu: Huts egin du %s gaiaren fitxategi egokia bilatzean

en: Failed to get hostname: %s
eu: Huts egin du ostalari-izena hartzean: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
eu: Huts egin du "%s" gaia kargatzean: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
eu: Huts egin du X Window sistemaren '%s' pantaila irekitzean

en: Failed to open debug log: %s
eu: Huts egin du arazketako egunkaria irekitzean: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
eu: Huts egin du gordetako saio-fitxategia analizatzean: %s

en: Failed to restart: %s
eu: Ezin izan da berrabiarazi: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
eu: Huts egin du gaien direktorioa aztertzean: %s

en: Fake menu item %d
eu: Menuko %d elementu faltsua

en: Frame geometry does not specify size of buttons
eu: Marko-geometriak ez du zehazten botoien tamainarik

en: Frame style already has a button for function %s state %s
eu: Marko-estiloak badu botoi bat %s funtzioan %s egoeran

en: Frame style already has a piece at position %s
eu: Marko-estiloak badu zati bat %s posizioan

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
eu: GTK kolore-zehaztapenak ixteko kortxetea izan behar egoeraren ondoren, adib. gtk:fg[NORMAL], NORMAL egoera izanik; "%s" ezin da analizatu

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
eu: GTK kolore-zehaztapenak egoera kortxete artean izan behar du, adib. gtk:fg[NORMAL], NORMAL egoera izanik; "%s" ezin da analizatu

en: Gradients should have at least two colors
eu: Gradienteek bi kolore izan behar dituzte gutxienez

en: Hide all normal windows
eu: Ezkutatu leiho arrunt guztiak

en: Hyper
eu: Hiper

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
eu: Egia bada, metacity-k erabiltzaileari informazio eta "zuzeneko kudeaketa" zentzu gutxiago eskainiko dio, burdin-hariak erabiliz, animazioak saihestuz, e.a. Erabiltzaile askorentzako honek erabilgarritasuna gutxiagotzen du, baina heredatutako aplikazioak eta terminal-zerbitzariak funtzionatzea baimendu dezake, beste kasuetan ezinezkoa izango zatekeena. Hala ere, erabilgarritasuna aktibo dagoenean wireframe funtzionalitatea desgaitu egiten da.

en: If true, trade off usability for less resource usage
eu: Egia bada, gutxiagotu erabilgarritasuna errekurtso gutxiago erabiltzeko

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
eu: Hemen "%s" draw_ops sartzen bada, erreferentzia zirkularra sortuko da

en: Initialize session from savefile
eu: Hasieratu saioa babes-fitxategitik

en: Integer %ld is too large, current max is %d
eu: %ld osokoa handiegia da, uneko gehienezkoa %d da

en: Integer %ld must be positive
eu: %ld osokoak positiboa izan behar du

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
eu: %2$s(e)n baliogabeko WM_TRANSIENT_FOR 0x%1$lx leihoa zehaztu da.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
eu: "%s" titulu-eskala baliogabea (xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large izan behar du)

en: Keep Window On Top
eu: Mantendu leihoa gainean

en: Large Title Font
eu: Tituluko letra-tipo handia

en: Line %d character %d: %s
eu: %d. lerroa %d. karakterea: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
eu: "%s" gaia %g segundotan kargatua

en: Lower window below other windows
eu: Beheratu leihoa beste leihoen azpira

en: Ma_ximize
eu: _Maximizatu

en: Make X calls synchronous
eu: Egin X deiak sinkronoak izatea

en: Maximize Window
eu: Maximizatu leihoa

en: Maximize window
eu: Maximizatu leihoa

en: Maximize window horizontally
eu: Maximizatu leihoa horizontalki

en: Maximize window vertically
eu: Maximizatu leihoa bertikalki

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
eu: Metacity modu xehatuaren euskarririk gabe konpilatu da

en: Mi_nimize
eu: M_inimizatu

en: Minimize Window
eu: Minimizatu leihoa

en: Minimize window
eu: Minimizatu leihoa

en: Missing %s extension required for compositing
eu: Konposaketa lantzeko beharrezkoa den %s hedapena falta da

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
eu: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> falta da

en: Mod2
eu: Ald2

en: Mod3
eu: Ald3

en: Mod4
eu: Ald4

en: Mod5
eu: Ald5

en: Modal Dialog Box
eu: Elkarrizketa-koadroko kutxa modala

en: Move Titlebar On_screen
eu: Eraman titulu-barra p_antailara

en: Move to Another _Workspace
eu: Eraman beste laneko areara

en: Move to Workspace R_ight
eu: Eraman e_skuineko laneko areara

en: Move to Workspace _Down
eu: Eraman _azpiko laneko areara

en: Move to Workspace _Left
eu: Eraman e_zkerreko laneko areara

en: Move to Workspace _Up
eu: Eraman _gaineko laneko areara

en: Move to workspace above
eu: Eraman gaineko laneko areara

en: Move to workspace below
eu: Eraman azpiko laneko areara

en: Move to workspace left
eu: Eraman ezkerreko laneko areara

en: Move to workspace right
eu: Eraman eskuineko laneko areara

en: Move window
eu: Lekuz aldatu leihoa

en: Move window one workspace down
eu: Eraman leihoa laneko area bat behera

en: Move window one workspace to the left
eu: Eraman leihoa laneko area bat ezkerrera

en: Move window one workspace to the right
eu: Eraman leihoa laneko area bat eskuinera

en: Move window one workspace up
eu: Eraman leihoa laneko area bat gora

en: Move window to workspace 1
eu: Eraman leihoa 1. laneko areara

en: Move window to workspace 2
eu: Eraman leihoa 2. laneko areara

en: Move window to workspace 3
eu: Eraman leihoa 3. laneko areara

en: Move window to workspace 4
eu: Eraman leihoa 4. laneko areara

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: No "%s" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "%s" atributurik <%s> elementuan

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "extent_angle" edo "to" atributurik <%s> elementuan

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "start_angle" edo "from" atributurik <%s> elementuan

en: No <%s> set for theme "%s"
eu: <%s> ez da ezarri "%s" gaian

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
eu: Ez da "%s" izeneko <draw_ops> bat ere definitu

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
eu: Ez da "%s" izeneko <draw_ops> bat ere definitu

en: No draw_ops provided for button
eu: Ez da draw_ops-ik eman botoiarentzat

en: No draw_ops provided for frame piece
eu: Ez da draw_ops-ik eman marko-zatiarentzat

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
eu: Ez da marko-estilorik ezarri set "%s" leiho-motarentzat "%s" gaian, gehitu <window type="%s" style_set="whatever"/> elementu bat

en: No text is allowed inside element <%s>
eu: Ez da testurik onartzen <%s> elementuaren barnean

en: Normal Application Window
eu: Aplikazio normalaren leihoa

en: Normal Title Font
eu: Tituluko letra-tipo normala

en: OK
eu: Ados

en: Opened log file %s
eu: %s egunkari-fitxategia irekita

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
eu: Gaian kanporen dagoen elementuak <metacity_theme> izan behar du, ez <%s>

en: Print version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
eu: 0x%2$lx leihoko %1$s propietateak UTF-8 baliogabea du

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
eu: 0x%2$lx leihoko %1$s propietateak UTF-8 baliogabea du zerrendako %3$d. elementuan

en: Put Window On Only One Workspace
eu: Jarri leihoa laneko area bakar batean

en: Raise window above other windows
eu: Goratu leihoa beste leihoen gainera

en: Raise window if covered, otherwise lower it
eu: Goratu leihoa beste leiho batek estaltzen badu, bestela beheratu

en: Remove Window From Top
eu: Kendu leihoa gainetik

en: Replace the running window manager with Metacity
eu: Ordeztu exekutatzen dagoen leiho-kudeatzailea Metacity-rekin

en: Resize window
eu: Aldatu leihoaren tamaina

en: Restore Window
eu: Leheneratu leihoa

en: Restore window
eu: Leheneratu leihoa

en: Roll Up Window
eu: Bildu leihoa

en: Roll _Up
eu: _Bildu

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
eu: "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailak badu leiho-kudeatzailea

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
eu: "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailak badu leiho-kudeatzailea; leiho-kudeatzaile hori ordeztu nahi baduzu, saiatu --replace aukerarekin.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
eu: '%2$s' bistaratzeko %1$d pantaila ez da baliozkoa

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
eu: Itzaldun kolorean "%s" itzal-faktorea negatiboa da

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
eu: Itzal-faktorea "shade/base_color/factor" da, "%s" ez dator bat formatuarekin

en: Shift
eu: Maius

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
eu: Ez luke izan behar "resize" atributurik <%s> elementuan maximizatutako egoerentzat

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
eu: Ez luke izan behar "resize" atributurik <%s> elementuan maximizatutako/bildutako egoerentzat

en: Show the applications menu
eu: Erakutsi aplikazioen menua

en: Show the run command prompt
eu: Erakutsi gonbitea komandoa exekutatzeko

en: Small Title Font
eu: Tituluko letra-tipo txikia

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
eu: Beste programaren batek erabiltzen du %s gakoa %x aldatzaileekin lotura gisa

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: Style has already been specified for state %s focus %s
eu: Estiloa dagoeneko zehaztu da %s egoeran %s fokuan

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
eu: Estiloa dagoeneko zehaztu da %s egoeran %s tamaina-aldatzean %s fokuan

en: Switch applications
eu: Aldatu aplikazioz

en: Switch system controls
eu: Aldatu sistemaren kontrolak

en: Switch system controls directly
eu: Aldatu sistemaren kontrolak zuzenean

en: Switch to workspace 1
eu: Aldatu 1. laneko areara

en: Switch to workspace 2
eu: Aldatu 2. laneko areara

en: Switch to workspace 3
eu: Aldatu 3. laneko areara

en: Switch to workspace 4
eu: Aldatu 4. laneko areara

en: Switch windows
eu: Aldatu leihoak

en: Switch windows directly
eu: Aldatu leihoa zuzenean

en: Switch windows of an app directly
eu: Aldatu aplikazio baten leihoa zuzenean

en: Switch windows of an application
eu: Aldatu aplikazio baten leihoen artean

en: System
eu: Sistema

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
eu: Gaiak errorea ematen duen adierazpen bat dauka: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
eu: %s gai-fitxategiak ez du erroko <metacity_theme> elementurik

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
eu: Leiho hauek ez dute onartzen &quot;gorde uneko konfigurazioa&quot; eta eskuz berrabiarazi beharko dituzu hurrengo saioa hasten duzunean.

en: This is a sample message in a sample dialog
eu: Hau mezu adibide bat da, adibidezko elkarrizketa-koadro batekin

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoaren modua

en: Toggle maximization state
eu: Txandakatu maximizatze-egoera

en: Toggle shaded state
eu: Txandakatu bildutako egoera

en: Toggle window on all workspaces or one
eu: Txandakatu leihoa laneko area guztietan edo bakar batean egotea

en: Torn-off Menu
eu: Menua itzalita

en: Turn compositing off
eu: Desaktibatu konposaketa

en: Turn compositing on
eu: Aktibatu konposaketa

en: Unknown attribute %s on <%s> element
eu: %s atributu ezezaguna <%s> elementuan

en: Unknown element %s
eu: %s elementu ezezaguna

en: Unknown function "%s" for button
eu: "%s" funtzioa ezezaguna botoiarentzat

en: Unknown position "%s" for frame piece
eu: "%s" kokaleku ezezaguna markoarentzat

en: Unknown state "%s" for button
eu: "%s" egoera ezezaguna botoiarentzat

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
eu: "%s" style_set ezezaguna <%s> elementuan

en: Unknown type "%s" on <%s> element
eu: "%s" mota ezezaguna <%s> elementuan

en: Unknown window information request: %d
eu: Leihoaren informazio eskaera ezezaguna: %d

en: Unma_ximize
eu: Desma_ximizatu

en: Unroll Window
eu: Zabaldu leihoa

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
eu: Erabilera: metacity-theme-viewer [GAIA]

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
eu: Erabiltzaileak definitutako konstanteak maiuskulaz hasi behar du; "%s" ez da maiuskulaz hasten

en: Utility Palette
eu: Paleta utilitatea

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
eu: %s leihoak bere buruari ezartzen dio SM_CLIENT_ID, WM_CLIENT_LEADER leihoari ezarri beharren, ICCCMan zehaztuta dagoen moduan.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
eu: %s leihoak MWM aholkua ezartzen du, tamainarik ezin zaiola aldatu adierazteko, baina aldi berean gutxieneko tamaina (%d x %d) eta gehienezkoa (%d x %d) ezartzen ditu, eta horrek ez du zentzu handirik.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
eu: 0x%lx leihoak %s propietatea du
    horrek %s mota %d formatua izatea espero zen
    baina %s mota %d formatua %d n_items du.
    Gehiago ematen du aplikazioaren akatsa leiho-kudeatzailearena baino.
    Leihoak title="%s" class="%s" name="%s" du

en: Window Menu
eu: Leiho-menua

en: Window Title Goes Here
eu: Leihoaren titulua hemen doa

en: Window manager error:
eu: Leiho-kudeatzailearen errorea:

en: Window manager warning:
eu: Leiho-kudeatzailearen abisua:

en: Window manager:
eu: Leiho-kudeatzailea:

en: Window placement behavior
eu: Leihoa kokatzeko portaera

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
eu: "%s" leiho-motak dagoeneko esleituta du estilo-multzoa

en: Windows
eu: Leihoak

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
eu: Aplikazio hautsien konponbidea desgaituta. Aplikazio batzuk ez dira behar den bezala ibiliko.

en: Workspace %d
eu: %d. laneko area

en: Workspace %d%n
eu: %d.%n laneko area

en: Workspace %s%d
eu: %s%d laneko area

en: Workspace 1_0
eu: 1_0 laneko area

en: X Display to use
eu: X pantaila erabiltzeko

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
eu: Aukeratu piskatean zain egotea aplikazioak jarraitzeko edo derrigortu aplikazioa erabat ixtea.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
eu: Atzeko planoa zehaztu alfa balioarekin esanguratsua izateko

en: _Always on Visible Workspace
eu: Laneko area ikusgaian _beti

en: _Close
eu: It_xi

en: _Force Quit
eu: _Behartu ixtera

en: _Move
eu: Aldatu _lekuz

en: _Only on This Workspace
eu: Laneko area _honetan bakarrik

en: _Resize
eu: Aldatu _tamaina

en: _Unroll
eu: _Zabaldu

en: _Wait
eu: _Itxaron

en: bottom
eu: behean

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
eu: marko-geometriak ez du zehazten "%s" neurririk

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
eu: marko-geometriak ez du zehazten "%s" neurririk "%s" ertzerako

en: left
eu: ezkerrean

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eu: metacity %s
    Copyright-a (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., eta beste batzuk
    Hau software librea da; ikus kopiatzeko baldintzak iturburu-kodean.
    EZ du bermerik; ezta MERKATURATZEKO edo XEDE JAKIN BATERAKO EGOKITASUNAREN BERMERIK ERE.

en: nested <window> tag
eu: <window> etiketa habiaratua

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
eu: adierazpenaren posizioko probak FALSE itzuli du, baina ez du errorerik ezarri

en: position expression test returned TRUE but set error
eu: adierazpenaren posizioko probak TRUE itzuli du, baina errore bat ezarri du

en: right
eu: eskuinean

en: top
eu: goian

en: x value was %d, %d was expected
eu: x balioa %d zen, %d espero zenean

en: y value was %d, %d was expected
eu: y balioa %d zen, %d espero zenean
