metacity master - en to bg translation catalogue (299 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
bg: Низът „%s“ открит в базата от данни с настройки е невалиден за стойност на клавишната комбинация „%s“

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
bg: „%s“, който е открит в базата от данни с настройките, не е валиден модификатор на бутон на мишката

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута фокус

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута оразмеряване

en: "%s" is not a valid value for state attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута състояние

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
bg: %d координатен израз обработен за %g секунди (%g секунди средно)

en: %d x %d
bg: %d×%d

en: %g milliseconds to draw one window frame
bg: %g милисекунди за да изрисува една прозоречна рамка

en: %s (as %s)
bg: %s (като %s)

en: %s (as another user)
bg: %s (като друг потребител)

en: %s (as superuser)
bg: %s (като системен администратор)

en: %s (on %s)
bg: %s (от %s)

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
bg: Геометрията „%2$s“ на <%1$s> не е дефинирана

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
bg: <%s> трябва да указва или геометрия, или родител с геометрия

en: <%s> name "%s" used a second time
bg: Името „%2$s“ на <%1$s> е използвано втори път

en: <%s> parent "%s" has not been defined
bg: Родителят „%2$s“ на <%1$s> не е дефиниран

en: <%s> specified twice for this theme
bg: <%s> е указан два пъти за тази тема

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
bg: За този стил на рамката трябва да се укаже <button function="%s" state="%s" draw_ops="нещо си"/>

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
bg: Атрибутът <metacity_session> е видян, но вече имаме сесийния идентификатор

en: <tt>%s</tt> is not responding.
bg: <tt>%s</tt> не отговаря на съобщенията.

en: A style called "%s" has not been defined
bg: Не е дефиниран стил на име  „%s“

en: Activate the window menu
bg: Активиране на менюто за прозорците

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
bg: Алфа трябва да е между 0.0 (пълна прозрачност) и 1.0 (пълна непрозрачност), а е %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
bg: Алфа стойността „%s“ в смесения цвят не е между 0.0 и 1.0

en: Always On Visible Workspace
bg: Винаги на видимия работен плот

en: Always on _Top
bg: Винаги _отгоре

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
bg: Ъгълът трябва да е между 0.0 и 360.0, а е %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
bg: Приложението зададе неверен _NET_WM_PID %lu

en: Aspect ratio "%s" is unknown
bg: Пропорцията „%s“ е неизвестна

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Атрибутът „%s“ е невалиден за елемента <%s> в този контекст

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bg: Атрибутът „%s“ се повтаря два пъти в един елемент <%s>

en: Bar
bg: Лента

en: Bell event
bg: Събитие за звънец

en: Benchmark
bg: Статистика

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
bg: Форматът на смесването е „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ не се подчинява на формата

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
bg: Булевите стойности са или „истина“, или „лъжа“. Не са „%s“

en: Border
bg: Граница

en: Border "%s" is unknown
bg: Границата „%s“ е непозната

en: Border-only window
bg: Прозорец само с граници

en: Bug in window manager:
bg: Грешка в мениджъра на прозорци:

en: Button Layouts
bg: Изглед на бутоните

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
bg: Отношението на размерите на бутона %g е неподходящо

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
bg: Функцията на бутона „%s“ не съществува в тази версия (%d, а трябва да е %d)

en: Button layout test %d
bg: Тест за подредбата на бутоните %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <button> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <menu_icon> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <piece> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
bg: Не може да се указват едновременно и двата размера („button_width“, „button_height“ — височина и широчина на бутоните), и отношението на размерите им — „aspect_ratio“

en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: Compositing Manager
bg: Мениджър за наслагване

en: Constant "%s" has already been defined
bg: Константата „%s“ вече е дефинирана

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
bg: Изразът за координати съдържа непознат оператор в началото на този текст: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
bg: Изразът за координати съдържа символа „%s“, който не е позволен

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
bg: Изразът за координати съдържа числото с плаваща запетая „%s“, което не може да бъде анализирано

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
bg: Изразът за координати съдържа цялото число „%s“, което не може да бъде анализирано

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
bg: Изразът за координати не съдържа нито оператори, нито операнди

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
bg: Изразът за координати завършва с оператор вместо с операнд

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
bg: В израза за координати има затваряща скоба без съответна отваряща

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
bg: В изразът за координати има отваряща скоба без съответна затваряща

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
bg: Изразът за координати използва оператор на място, където се очаква операнд

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
bg: Изразът за координати използва непознатата променлива или константа „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
bg: Изразът за координати използва оператора „%s“ на място, където се очаква операнд

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
bg: Изразът за координати използва оператора „%c“ след „%c“ без да има операнд между тях

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
bg: Анализаторът на изрази за координати препълни буфера си.

en: Coordinate expression results in division by zero
bg: Изразът за координати дава деление на нула

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
bg: Изразът за координати използва оператора mod върху число с плаваща запетая

en: Coordinate expression was empty or not understood
bg: Изразът за координати бе празен или не бе разбран

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
bg: Неуспех при получаването на избрания мениджър за прозорци на екран %d, дисплей „%s“

en: Could not create directory '%s': %s
bg: Неуспех при създаването на папката „%s“: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
bg: Неуспех при намирането на тема! Проверете дали %s съществува и съдържа обичайните теми.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отварянето на сесийния файл „%s“ за запис: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
bg: „%s“ не може да се интерпретира като число с плаваща запетая

en: Could not parse "%s" as an integer
bg: „%s“ не може да се анализира като цяло число

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
bg: Неуспех при анализира на алфа стойността „%s“ в смесения цвят

en: Could not parse color "%s"
bg: Неуспех при анализа на цвета „%s“

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
bg: Описанието на шрифт „%s“ от ключа на GSettings — %s, не може да бъде анализирано

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
bg: Неуспех при анализа на фактора на навиването „%s“ в цвета за навиване

en: Could not release screen %d on display "%s"
bg: Неуспех при отстъпването на екран %d на дисплей „%s“

en: Des_ktop
bg: Работен _плот

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
bg: Указва дали Metacity ще действа и като мениджър за наслагване.

en: Dialog Box
bg: Диалогов прозорец

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на стрелката „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
bg: Неуспех при анализа на цветови компонент „%s“ в цветовата спецификация

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
bg: Непознато запълване „%s“ за елемента <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на сянката „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на състоянието „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
bg: Неуспех при анализа на състоянието „%s“ в цветовата спецификация

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
bg: Крайните символи „%s“ в низа „%s“ са неразбираеми

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
bg: Стойността „%s“ не може да се анализира като вид градиент

en: Disable connection to session manager
bg: Прекъсване на връзката към мениджъра на сесиите

en: Distance "%s" is unknown
bg: Разстоянието „%s“ е неизвестно

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
bg: Максимизираните прозорци без украси да не минават в режим на цял екран

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
bg: Изчертаха се %d кадъра за %g секунди от страна на клиента (по %g милисекунди на кадър) и %g секунди нормално време, което включва ресурси от страна на сървъра X (по %g милисекунди на кадър)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен под <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемент <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
bg: Елементът <%s> не е позволен в <constant> елемент

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемент distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемент с операция за чертане

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
bg: Елементът <%s> не е разрешен в елементите name/author/date/description

en: Error %d was expected but %d given
bg: Очакваше се грешка %d, но беше дадена %d

en: Error closing session file '%s': %s
bg: Грешка при затваряне на сесийния файл „%s“: %s

en: Error loading theme: %s
bg: Грешка при зареждането на темата: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
bg: Не се очакваше грешка, но беше върната една: %s

en: Error was expected but none given
bg: Очакваше се грешка, но не беше дадена никаква

en: Error writing session file '%s': %s
bg: Грешка при записване на сесийния файл „%s“: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
bg: Неуспех при изпълнението на fdopen() върху журналния файл %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
bg: Неуспех при намирането на валиден файл за темата %s

en: Failed to get hostname: %s
bg: Неуспех при получаването на името на хоста: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
bg: Неуспех при зареждането на темата „%s“: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
bg: Неуспех при отварянето на дисплея на X Window „%s“

en: Failed to open debug log: %s
bg: Неуспех при отварянето на дневника за изчистване на грешки: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
bg: Неуспех при анализирането на записания сесиен файл: %s

en: Failed to restart: %s
bg: Неуспех при рестартиране: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
bg: Неуспех при сканирането на папката с темите: %s

en: Fake menu item %d
bg: Фалшив обект на менюто %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
bg: Фатална вх./изх. грешка %d (%s) на дисплей „%s“.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
bg: Геометрията на рамката не указва размера на бутоните

en: Frame style already has a button for function %s state %s
bg: Стилът на рамката има бутон за функция %s, състояние %s

en: Frame style already has a piece at position %s
bg: Стилът на рамката вече има елемент на позицията %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bg: Цветовата спецификация на GTK трябва да съдържа квадратна скоба след състоянието, напр. gtk:fg[NORMAL], където NORMAL е състоянието. Неуспех при анализа на „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bg: Цветовата спецификация на GTK трябва да указва състоянието в квадратни скоби, напр. gtk:fg[NORMAL], където NORMAL е състоянието. Неуспех при анализира „%s“

en: Gradients should have at least two colors
bg: Преливките трябва да имат поне два цвята

en: Hide all normal windows
bg: Скриване на всички обикновен прозорци

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
bg: Ако е зададено като истина, metacity ще дава на потребителя по-малко обратна връзка, като се използват рамки вместо цели прозорци, избягват се анимации или чрез други средства. Това е значимо влошаване на използваемостта за много потребители, но може да позволи на специфични програми и терминални сървъри да работят. Рамките за прозорците са изключени, когато са включени възможностите за достъпност.

en: If true, trade off usability for less resource usage
bg: Ако е зададено като истина, се жертва част от използваемостта за повече свободни ресурси

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
bg: Включването на draw_ops „%s“ тук би предизвикало циклична зависимост

en: Initialize session from savefile
bg: Инициализиране на сесия от файл със запазено състояние

en: Integer %ld is too large, current max is %d
bg: Цялото число %ld е прекалено голямо, максимумът е %d

en: Integer %ld must be positive
bg: Цялото число %ld трябва да е положително

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
bg: За %2$s е указан неправилен WM_TRANSIENT_FOR, прозорец 0x%1$lx.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
bg: Невалидно увеличение на заглавието „%s“ (трябва да е едно от „xx-small“, „x-small“, „small“,„medium“, „large“, „x-large“, „xx-large“)

en: Keep Window On Top
bg: Прозорецът да е отгоре

en: Large Title Font
bg: Голям шрифт на заглавието

en: Line %d character %d: %s
bg: Ред %d, знак %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
bg: Темата „%s“ е заредена за %g секунди

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
bg: Връзката с дисплея „%s“ се изгуби.
    Най-вероятно X сървърът е бил спрян или сте
    убили/унищожили мениджъра на прозорци.

en: Lower window below other windows
bg: Понижаване на прозореца под другите прозорци

en: Ma_ximize
bg: _Максимизиране

en: Make X calls synchronous
bg: Извикванията на X да са синхронни

en: Maximize Window
bg: Максимизиране на прозореца

en: Maximize window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Maximize window horizontally
bg: Максимизиране на прозореца хоризонтално

en: Maximize window vertically
bg: Максимизиране прозореца вертикално

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
bg: Metacity е компилиран без поддръжка на подробен режим

en: Mi_nimize
bg: Ми_нимизиране

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Minimize window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Missing %s extension required for compositing
bg: Липсва разширението „%s“, необходимо за наслагване

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
bg: Липсва <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="нещо си"/>

en: Modal Dialog Box
bg: Модален диалогов прозорец

en: Move Titlebar On_screen
bg: Преместване на лентата за заглавието по _екрана

en: Move to Another _Workspace
bg: Преместване на др_уг работен плот

en: Move to Workspace R_ight
bg: Преместване на десни_я работен плот

en: Move to Workspace _Down
bg: Преместване в _долния работен плот

en: Move to Workspace _Left
bg: Преместване на _левия работен плот

en: Move to Workspace _Up
bg: Преместване на _горния работен плот

en: Move to workspace above
bg: Преместване на горния работен плот

en: Move to workspace below
bg: Преместване на долния работен плот

en: Move to workspace left
bg: Преместване на левия работен плот

en: Move to workspace right
bg: Преместване на десния работен плот

en: Move window
bg: Преместване на прозорец

en: Move window one workspace down
bg: Преместване на прозореца един работен плот надолу

en: Move window one workspace to the left
bg: Преместване на прозореца един работен плот наляво

en: Move window one workspace to the right
bg: Преместване на прозореца един работен плот надясно

en: Move window one workspace up
bg: Преместване на прозореца един работен плот нагоре

en: Move window to workspace 1
bg: Преместване на прозореца в работен плот 1

en: Move window to workspace 2
bg: Преместване на прозореца в работен плот 2

en: Move window to workspace 3
bg: Преместване на прозореца в работен плот 3

en: Move window to workspace 4
bg: Преместване на прозореца в работен плот 4

en: Navigation
bg: Навигация

en: No "%s" attribute on element <%s>
bg: Елементът <%s> няма атрибут „%s“

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
bg: Елементът <%s> няма атрибут „extent_angle“ или „to“

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
bg: Елементът <%s> няма атрибут „start_angle“ или „from“

en: No <%s> set for theme "%s"
bg: Не е даден елементът <%s> за темата „%s“

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
bg: Няма дефинирани <draw_ops> с име „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
bg: Няма дефиниран <draw_ops> с името „%s“

en: No draw_ops provided for button
bg: Няма draw_ops за бутон

en: No draw_ops provided for frame piece
bg: Няма draw_ops за детайл от рамката

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
bg: Няма указан стил на рамката за „%s“ прозорците в тема „%s“. Добавете елемент <window type="%s" style_set="нещо си"/>

en: No text is allowed inside element <%s>
bg: Не е позволен текст в елемента <%s>

en: Normal Application Window
bg: Нормален прозорец на програма

en: Normal Title Font
bg: Нормален шрифт на заглавието

en: Open another one of these windows
bg: Отваряне на някой друг от тези прозорци

en: Opened log file %s
bg: Отворен е дневникът %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
bg: Най-външният елемент в темата трябва да е <metacity_theme>, а не <%s>

en: Print version
bg: Отпечатване на версията на програмата

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
bg: Свойството %s на прозореца 0x%lx съдържа невалиден UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
bg: Свойството %s на прозореца 0x%lx съдържа невалиден UTF-8 за елемента %d в списъка

en: Put Window On Only One Workspace
bg: Прозорецът да се появява само на едно работно място

en: Raise window above other windows
bg: Издигане на прозореца над другите

en: Raise window if covered, otherwise lower it
bg: Ако прозорецът е под друг, го издига, иначе го понижава

en: Remove Window From Top
bg: Прозорецът да не е само отгоре

en: Replace the running window manager with Metacity
bg: Замяна на текущия мениджър на прозорци с Metacity

en: Resize window
bg: Оразмеряване на прозорец

en: Restore Window
bg: Възстановяване на прозорец

en: Restore window
bg: Възстановяване на прозорец

en: Roll Up Window
bg: Навиване на прозореца

en: Roll _Up
bg: На_виване

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
bg: Екран %d на дисплей „%s“ вече има мениджър за прозорци

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
bg: Екранът %d на дисплей „%s“ вече има мениджър на прозорци; пробвайте да го замените с опцията --replace.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
bg: Екранът %d на дисплей „%s“ е невалиден

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
bg: Факторът на навиване „%s“ в цвета за сянката е отрицателен

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
bg: Форматът на навиването е „shade/base_color/factor“, „%s“ не съответства на формата

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
bg: Елементът <%s> не трябва да има атрибут „resize“ за състоянието максимизиран

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
bg: Елементът <%s> не трябва да има атрибут „resize“ за състоянията максимизиран/засенчен

en: Show the activities overview
bg: Преглед на дейностите

en: Show the run command prompt
bg: Показване на прозореца за стартиране на команда

en: Small Title Font
bg: Малък шрифт на заглавието

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
bg: Някоя друга програма използва бързия клавиш %s с модификатори %x

en: Specify session management ID
bg: Определяне на идентификатор за управлението на сесии

en: Style has already been specified for state %s focus %s
bg: Вече е указан стил за състояние %s, фокус %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
bg: Вече е указан стил за състояние %s, оразмеряване %s, фокус %s

en: Switch applications
bg: Преместване на фокуса между програмите

en: Switch system controls
bg: Преместване на фокуса между служебните обекти

en: Switch system controls directly
bg: Незабавно преместване на фокуса между служебните обекти

en: Switch to workspace 1
bg: Превключване към работен плот 1

en: Switch to workspace 2
bg: Превключване към работен плот 2

en: Switch to workspace 3
bg: Превключване към работен плот 3

en: Switch to workspace 4
bg: Превключване към работен плот 4

en: Switch windows directly
bg: Незабавно преместване на фокуса между програмите

en: Switch windows of an app directly
bg: Незабавно преместване на фокуса между прозорците на едно приложение

en: Switch windows of an application
bg: Преместване на фокуса между прозорците на едно приложение

en: System
bg: Система

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
bg: Темата съдържа израз, който даде грешка: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
bg: Файлът-тема %s не съдържа коренов <metacity_theme> елемент

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
bg: Тези прозорци не поддържат операцията по записване на текущото състояние и ще трябва да се стартират ръчно при следващото ви влизане.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
bg: Това е бутон за демонстрация с икона „спиране“

en: This is a demo button with an 'open' icon
bg: Това е бутон за демонстрация с икона „отваряне“

en: This is a sample message in a sample dialog
bg: Това е примерно съобщение в примерен диалогов прозорец

en: Toggle fullscreen mode
bg: Превключване на режима за цял екран

en: Toggle maximization state
bg: Превключване на състоянието на максимизиране

en: Toggle shaded state
bg: Превключване на състоянието на навиване

en: Toggle window on all workspaces or one
bg: Превключване на появата на прозореца на всички работни места

en: Torn-off Menu
bg: Откъсване на менюто

en: Turn compositing off
bg: Изключване на наслагването

en: Turn compositing on
bg: Включване на наслагването

en: Unknown attribute %s on <%s> element
bg: Непознат атрибут %s на елемента <%s>

en: Unknown element %s
bg: Непознат елемент %s

en: Unknown function "%s" for button
bg: Непозната функция „%s“ за бутона

en: Unknown position "%s" for frame piece
bg: Непозната позиция „%s“ за елемент на рамката

en: Unknown state "%s" for button
bg: Непознато състояние „%s“ за бутона

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
bg: Непознат style_set „%s“ на елемента <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
bg: Непознат вид „%s“ на елемента <%s>

en: Unknown window information request: %d
bg: Неизвестна заявка за информация за прозорец: %d

en: Unma_ximize
bg: Де_максимизиране

en: Unroll Window
bg: Развиване на прозореца

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
bg: Употреба: metacity-theme-viewer [ИМЕНАТЕМАТА]

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
bg: Константите определени от потребителя трябва да започват с главна буква, а „%s“ не започва така

en: Utility Palette
bg: Палитра на инструментите

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
bg: Прозорецът %s зададе SM_CLIENT_ID за себе, а не за прозореца WM_CLIENT_LEADER, както е указано в ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
bg: Прозорецът %s задава подсказка MWM за това, че размерът му не може да се променя, но едновременно с това указва минимален размер %d x %d и максимален размер %d x %d. Това не е смислено.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
bg: Прозорецът 0x%lx има свойството %s
    което трябва да е от вида: %s, формат: %d
    а всъщност има вида: %s, формат: %d, брой: %d.
    Това най-вероятно е грешка в приложението, а не в мениджъра на прозорци.
    Прозорецът е със заглавие=„%s“, клас=„%s“, име=„%s“

en: Window Menu
bg: Меню за прозорците

en: Window Title Goes Here
bg: Тук се поставя заглавието на прозорците

en: Window manager error:
bg: Грешка от мениджъра на прозорци:

en: Window manager warning:
bg: Предупреждение от мениджъра на прозорци:

en: Window manager:
bg: Мениджър на прозорци:

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
bg: Видът прозорци „%s“ вече има установен вид на стила

en: Windows
bg: Прозорци

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
bg: Триковете за развалените програми са изключени. Някои програми могат да са с неправилно поведение.

en: Workspace %d
bg: Работен плот %d

en: Workspace %d%n
bg: Работен плот %d%n

en: Workspace %s%d
bg: Работен плот %s%d

en: Workspace 1_0
bg: Работен плот 1_0

en: X Display to use
bg: X дисплеят, който да се използва

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
bg: Можете да изчакате малко преди изрично да накарате приложението да спре работата си.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
bg: За да бъде алфа стойността валидна, трябва да е указан фон

en: _All docks
bg: _Всички докове

en: _Always on Visible Workspace
bg: _Винаги на видимия работен плот

en: _Bottom dock
bg: _Долен док

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Dialog
bg: _Диалогов прозорец

en: _Force Quit
bg: _Принудително спиране

en: _Left dock
bg: _Ляв док

en: _Modal dialog
bg: _Модален диалогов прозорец

en: _Move
bg: _Преместване

en: _Only on This Workspace
bg: _Само на този работен плот

en: _Resize
bg: О_размеряване

en: _Right dock
bg: _Десен док

en: _Splashscreen
bg: _Стартиращ екран

en: _Top dock
bg: _Горен док

en: _Unroll
bg: _Развиване

en: _Utility
bg: _Инструмент

en: _Wait
bg: Из_чакване

en: _Windows
bg: _Прозорци

en: bottom
bg: долния

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
bg: геометрията на рамката не указва „%s“ размер

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
bg: геометрията на рамката не указва „%s“ размер на „%s“ ръб

en: left
bg: левия

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
bg: metacity %s
    Авторски права (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., и други
    Тази програма (metacity) е свободен софтуер, прегледайте изходния код относно условията за разпространение.
    Тази програма се разпространява БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА.

en: nested <window> tag
bg: вложен етикет <window>

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
bg: изразът за проверка на разположението върна FALSE, но не зададе състояние за грешка

en: position expression test returned TRUE but set error
bg: изразът за проверка на разположението върна TRUE, но зададе състояние за грешка

en: right
bg: десния

en: top
bg: горния

en: x value was %d, %d was expected
bg: стойността на x бе %d, а се очакваше %d

en: y value was %d, %d was expected
bg: стойността y бе %d, а се очакваше %d
