metacity - en to crh translation catalogue (296 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
crh: Yapılandırma veritabanında bulunan "%s", "%s" tuş bağı olarak geçerli bir değer değil

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
crh: Yapılandırma veritabanında bulunan "%s", fare düğme düzenleyicisi olarak geçerli bir değer değil

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
crh: "%s", odak özniteliği için geçerli bir değer değil

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
crh: "%s", yeniden boyutlandırma özniteliği için geçerli bir değer değil

en: "%s" is not a valid value for state attribute
crh: "%s", durum özniteliği için geçerli bir değer değil

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
crh: %d kordinat ifadesi %g saniye içinde ayrıştırıldı (%g saniye ortalama ile)

en: %g milliseconds to draw one window frame
crh: bir pencere çerçevesi çizmek için %g milisaniye

en: %s (as %s)
crh: %s (%s olaraq)

en: %s (as another user)
crh: %s (başqa bir qullanıcı olaraq)

en: %s (as superuser)
crh: %s (süper-qullanıcı olaraq)

en: %s (on %s)
crh: %s (%s üzerinde)

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
crh: <%s> geometrisi "%s" tanımlanmamış

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
crh: <%s>, ya bir geometri ya da geometrisi olan bir üst öğe belirtmeli

en: <%s> name "%s" used a second time
crh: <%s> adı "%s" ikinci kez kullanılmış

en: <%s> parent "%s" has not been defined
crh: <%s> üst değeri "%s" tanımlanmamış

en: <%s> specified twice for this theme
crh: Bu temada <%s> iki kez belirtilmiş

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
crh: Bu çerçive üslübi içün <button function="%s" state="%s" draw_ops="her neyse"/> belirtilmelidir

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
crh: Geçerli bir oturum kimliği bulunmasına karşın <metacity_session> özniteliğiyle karşılaşıldı

en: <tt>%s</tt> is not responding.
crh: <tt>%s</tt> cevap bermey.

en: A style called "%s" has not been defined
crh: "%s" adlı bir biçem tanımlanmamış

en: Activate the window menu
crh: Pencere menüsini faalleştir

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
crh: Alfa 0.0 (görünmez) ile 1.0 (düz renk) arasında olmalıydı ama %g verilmiş

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
crh: Renk karışımının alfa değeri "%s", 0.0 ile 1.0 arasında değil

en: Always On Visible Workspace
crh: Her Zaman Körüngen Çalışma Fezasında

en: Always on _Top
crh: Her Zaman Ü_stte

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
crh: Açı 0.0 ile 360.0 arasında olmalı, %g verilmiş

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
crh: Uygulama geçersiz _NET_WM_PID %lu atadı

en: Aspect ratio "%s" is unknown
crh: "%s" en-boy oranı bilinmiyor

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
crh: "%s" özniteliği bu içerikte <%s> öğesi için geçersiz

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
crh: "%s" özniteliği aynı <%s> öğesinde iki kez kullanılmış

en: Bar
crh: Çubuq

en: Bell event
crh: Zil vaqiası

en: Benchmark
crh: Karşılaştırma

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
crh: Renk karışımının doğru biçimi "blend/bg_color/fg_color/alpha"dır; "%s" bu biçime uymuyor

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
crh: Mantıksal değerler ancak "true" (doğru) ya da "false" (yanlış) değerlerini alabilir; "%s" olamaz

en: Border
crh: Sıñır

en: Border "%s" is unknown
crh: "%s" pencere kenarı bilinmiyor

en: Border-only window
crh: Sadece kenarı olan pencere

en: Bug in window manager:
crh: Pencere idarecisinde illet:

en: Button Layouts
crh: Dögme Tizilimleri

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
crh: %g kabul edilebilir bir düğme en-boy oranı değil

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
crh: Düğme işlevi "%s" bu sürümde mevcut değil (%d, gereken %d)

en: Button layout test %d
crh: Düğme düzeni testi %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
crh: Bir <button> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
crh: Bir <menu_icon> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
crh: Bir <piece> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
crh: Dögmeler içün hem "button_width"/"button_height" (en-boy) hem de "aspect_ratio" belirtilalmaz

en: Close Window
crh: Pencereni Qapat

en: Close window
crh: Pencereni qapat

en: Compositing Manager
crh: Bileşikleme İdarecisi

en: Constant "%s" has already been defined
crh: "%s" sabit değeri zaten tanımlanmış

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
crh: Kordinat ifadesi bu metnin başında bilinmeyen bir işleç içeriyor: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
crh: Kordinat ifadesi izin verilmeyen '%s' karakterini içeriyor

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
crh: Kordinat ifadesi '%s' gerçel sayısını içeriyor ve bu sayı ayrıştırılamıyor

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
crh: Kordinat ifadesi ayrıştırılamayan '%s' tamsayısını içeriyor

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
crh: Kordinat ifadesi göründüğü kadarıyla ne işleç ne de işlenen içeriyor

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
crh: Kordinat ifadesi bir işlenen yerine işleçle bitiyor

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
crh: Kordinat ifadesi sol parantezi olmayan bir sağ parantez içeriyor

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
crh: Kordinat ifadesi sağ parantezi olmayan bir sol parantez içeriyor

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
crh: Kordinat ifadesi işleci beklenen bir işlenen içeriyor

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
crh: Kordinat ifadesi bilinmeyen bir değişken ya da sabit olan "%s" içeriyor

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
crh: Kordinat ifadesi işleneni beklenen "%s", işlecini içeriyor

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
crh: Kordinat ifadesi birbirlerinin izleyen ve aralarında işlenen olmayan "%2$c" ve "%1$c" işleçlerini içeriyor

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
crh: Kordinat belirtim ayrıştırıcısı tamponundan taştı.

en: Coordinate expression results in division by zero
crh: Kordinat ifadesi sıfıra bölümle sonuçlanıyor

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
crh: Kordinat ifadesi bir gerçel sayı üzerinde mod (kalan bulma) işlecini kullanmaya çalıştı

en: Coordinate expression was empty or not understood
crh: Kordinat ifadesi boş ya da anlaşılamadı

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
crh: "%2$s" kösteriminiñ %1$d ekranındaki pencere idarecisi saylamı edinilamadı

en: Could not create directory '%s': %s
crh: '%s' dizini oluşturulamadı: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
crh: Hiç bir tema tapılamadı! %s mevcudiyetinden ve adetiy temalarnı ihtiva etkeninden emin oluñız.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
crh: '%s' oturum dosyası yazma için açılamadı: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
crh: "%s" bir gerçel sayı olarak ayrıştırılamadı

en: Could not parse "%s" as an integer
crh: "%s" bir tamsayı olarak ayrıştırılamadı

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
crh: Renk karışımındaki "%s" alfa değeri ayrıştırılamadı

en: Could not parse color "%s"
crh: "%s" rengi ayrıştırılamadı

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
crh: Hurufat tasviri "%s", %s GSettings anahtarından ayırıştırılamadı

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
crh: Gölgeli rengin gölge katsayısı olan "%s" ayrıştırılamadı

en: Could not release screen %d on display "%s"
crh: "%2$s" X oturumundaki ekran %1$d serberst bırakılamadı"

en: Des_ktop
crh: _Masaüstü

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
crh: Metacity'niñ bir bileşikleme idarecisi olıp olmağanını belgiler.

en: Dialog Box
crh: Dialog Qutusı

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
crh: <%2$s> öğesi için "%1$s" oku anlaşılamadı

en: Did not understand color component "%s" in color specification
crh: Renk belirtimindeki "%s" renk bileşeni anlaşılamadı

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
crh: <%2$s> öğesinin doldurma türü "%1$s" anlaşılamadı

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
crh: <%2$s> öğesi için "%1$s" gölgesi anlaşılamadı

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
crh: <%2$s> öğesi için "%1$s" durumu anlaşılamadı

en: Did not understand state "%s" in color specification
crh: Renk belirtimindeki "%s" durumu anlaşılamadı

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
crh: "%2$s" dizgisinin sonundaki "%1$s" karakterleri anlaşılmadı

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
crh: Renk geçişi türü olarak verilen "%s" değeri anlaşılamadı

en: Disable connection to session manager
crh: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı qabilleştir

en: Distance "%s" is unknown
crh: "%s" uzaklığı bilinmiyor

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
crh: Büyütülmüş ve dekorasyonları olmayan pencereleri tam ekran yapma

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
crh: %d çerçeve %g istemci taraflı saniyede (%g milisaniye başına çerçeve) ve X sunucu kaynaları ile saat saniyesi olarak %g saniye (%g milisaniye başına çerçeve) içinde çizildi.

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
crh: <%s> öğesi <%s> altında kullanılamaz

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
crh: <%2$s> öğesinin içinde <%1$s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
crh: <constant> öğesinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
crh: distance/border/aspect_ratio öğelerinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
crh: draw operation öğesinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
crh: name/author/date/description öğelerinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Error %d was expected but %d given
crh: Hata %d beklendi ancak %d verildi

en: Error closing session file '%s': %s
crh: '%s' oturum dosyasını kapamada hata: %s

en: Error loading theme: %s
crh: Tema yüklenirken hata: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
crh: Hata beklenmedi ancak bir hata görüldü: %s

en: Error was expected but none given
crh: Hata beklendi ancaq hiç biri berilmedi

en: Error writing session file '%s': %s
crh: '%s' oturum dosyasına yazmada hata: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
crh: fdopen() günlük dosyası %s açılamadı: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
crh: Tema %s için geçerli bir dosya bulunamadı

en: Failed to get hostname: %s
crh: Makine adı alınamadı: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
crh: "%s" teması yüklenemedi: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
crh: X Pencere Sistemi '%s' ekranı açılamadı

en: Failed to open debug log: %s
crh: Hata ayıklama günlüğü açılamadı: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
crh: Kaydedilmiş oturum dosyası ayrıştırırken hata: %s

en: Failed to restart: %s
crh: Yeniden başlatılamadı: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
crh: Tema dizini taranırken hata oluştu: %s

en: Fake menu item %d
crh: Sahte menü unsurı %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
crh: Ölümcül G/Ç hatası %d (%s); '%s' ekranında.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
crh: Çerçeve geometrisi düğmelerin boyutunu tanımlamıyor

en: Frame style already has a button for function %s state %s
crh: Çerçeve biçeminde %s işlevi, %s durumu için zaten bir düğme var

en: Frame style already has a piece at position %s
crh: Çerçeve biçeminin %s konumunda zaten bir parça var

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
crh: GTK renk belirtiminde durumdan sonra sağ köşeli parantezleri gelmelidir; örneğin, gtk:fg[NORMAL] belirtiminde NORMAL, durumu gösterir; "%s" ayrıştırılamadı

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
crh: GTK renk belirtiminde köşeli parantezler arasında durum verilmelidir; örneğin, gtk:fg[NORMAL] belirtiminde NORMAL, durumu gösterir; "%s" ayrıştırılamadı

en: Gradients should have at least two colors
crh: Renk geçişlerinde en az iki renk olmalı

en: Hide all normal windows
crh: Hepsi normal pencerelerni gizle

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
crh: Eğer seçiliyse, metacity tel çerçeveleri kullanarak, canlandırma kullanmayarak ve diğer şekillerde, kullanıcıya daha az geri bildirim verip daha az "doğrudan işlem"e imkan verir. Bu bir çok kullanıcı için kullanılabilirlikte belirgin biz azalmaya neden olur, ama aksi halde kullanışsız olacak terminal sunucuları ve diğer eski uygulamalar için işleyebilirlik sağlayabilir. Ancak tel çerçeve özelliği erişilebilirlik açık olduğunda etkisizleştirilecek.

en: If true, trade off usability for less resource usage
crh: Eğer seçiliyse, daha az kaynak kullanımı için kullanılabilirliği azaltır

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
crh: Burada "%s" draw_ops'unu içermek çevrimsel gönderime yol açar

en: Initialize session from savefile
crh: Ortamı kayıtlı dosyadan başlat

en: Integer %ld is too large, current max is %d
crh: %ld tamsayısı çok büyük, şu anda üst sınır %d

en: Integer %ld must be positive
crh: %ld tamsayısı pozitif olmalı

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
crh: Geçersiz WM_TRANSIENT_FOR pencere 0x%lx belirtilen %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
crh: Geçersiz öğe ölçüsü "%s" (şunlardan biri olmalıdır: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
crh: Pencereni Üstte Tut

en: Large Title Font
crh: Büyük Serlevha Hurufatı

en: Line %d character %d: %s
crh: Satır %d karakter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
crh: "%s" teması %g saniye içerisinde yüklendi

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
crh: '%s' ekranıyla bağlantı kayboldu;
    büyük olasılıkla ya X sunucusu kapandı veya pencere yöneticisini
    öldürdünüz ya da yok ettiniz.

en: Lower window below other windows
crh: Pencereni digerleriniñ altına alçaqlat

en: Ma_ximize
crh: Aza_miyleştir

en: Make X calls synchronous
crh: X çağırımlarını eşzamanlı yap

en: Maximize Window
crh: Pencereni Azamiyleştir

en: Maximize window
crh: Pencereni azamiyleştir

en: Maximize window horizontally
crh: Pencereni ufqiy olaraq azamiyleştir

en: Maximize window vertically
crh: Pencereni vertikal olaraq azamiyleştir

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
crh: Metacity, ayrıntılı kip desteği olmadan derlenmiş

en: Mi_nimize
crh: _Asğariyleştir

en: Minimize Window
crh: Pencereni Asğariyleştir

en: Minimize window
crh: Pencereni asğariyleştir

en: Missing %s extension required for compositing
crh: Kompozisyon için gerekli olan %s eklentisi eksik

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
crh: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="her neyse"/> eksik

en: Modal Dialog Box
crh: Yardımcı İletişim Kutusu

en: Move Titlebar On_screen
crh: Serlevha Çubuğını _Ekran Üzerine Taşı

en: Move to Another _Workspace
crh: _Başqa bir Çalışma Fezasına Avuştır

en: Move to Workspace R_ight
crh: _Oñdaki Çalışma Fezasına Avuştır

en: Move to Workspace _Down
crh: Aşağı_daki Çalışma Fezasına Avuştır

en: Move to Workspace _Left
crh: _Soldaki Çalışma Fezasına Avuştır

en: Move to Workspace _Up
crh: _Yuqarıdaki Çalışma Fezasına Avuştır

en: Move to workspace above
crh: Üstteki çalışma fezasına avuştır

en: Move to workspace below
crh: Aşağıdaki çalışma fezasına avuştır

en: Move to workspace left
crh: Soldaki çalışma fezasına avuştır

en: Move to workspace right
crh: Oñdaki çalışma fezasına avuştır

en: Move window
crh: Pencereni avuştır

en: Move window one workspace down
crh: Pencereni alttaki çalışma fezasına avuştır

en: Move window one workspace to the left
crh: Pencereni soldaki çalışma fezasına avuştır

en: Move window one workspace to the right
crh: Pencereni oñdaki çalışma fezasına avuştır

en: Move window one workspace up
crh: Pencereni üstteki çalışma fezasına avuştır

en: Move window to workspace 1
crh: Pencereni çalışma fezası 1'ge avuştır

en: Move window to workspace 2
crh: Pencereni çalışma fezası 2'ge avuştır

en: Move window to workspace 3
crh: Pencereni çalışma fezası 3'ke avuştır

en: Move window to workspace 4
crh: Pencereni çalışma fezası 4'ke avuştır

en: Navigation
crh: Seyrüsefer

en: No "%s" attribute on element <%s>
crh: <%2$s> öğesinde "%1$s" özniteliği yok

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
crh: <%s> öğesinde "extent_angle" (genişletme açısı) ya da "to" özniteliği yok

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
crh: <%s> öğesinde "start_angle" (başlama açısı) ya da "from" özniteliği yok

en: No <%s> set for theme "%s"
crh: "%2$s" teması içün <%1$s> tayin etilmegen

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
crh: "%s" adında <draw_ops> belgilenmegendir

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
crh: "%s" adı ile <draw_ops> belgilenmegendir

en: No draw_ops provided for button
crh: Dögme içün draw_ops temin etilmegen

en: No draw_ops provided for frame piece
crh: Çerçive parçası içün draw_ops temin etilmegen

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
crh: "%2$s" temasında "%1$s" pencere türü içün hiç bir çerçive üslübi tayin etilmegen, bir <window type="%3$s" style_set="her neyse"/> unsurı ekleñiz

en: No text is allowed inside element <%s>
crh: <%s> öğesinin içinde metin bulunmamalıdır

en: Normal Application Window
crh: Normal Uyğulama Penceresi

en: Normal Title Font
crh: Normal Serlevha Hurufatı

en: Open another one of these windows
crh: Bu pencerelerden bir dane daa aç

en: Opened log file %s
crh: Kütük dosyesi %s açıldı

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
crh: Temanın en dış öğesi <%s> değil <metacity_theme> olmalıdır

en: Print version
crh: Sürümni bastır

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
crh: 0x%2$lx penceresinin %1$s özelliği geçersiz UTF-8 içeriyor

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
crh: 0x%2$lx penceresinin %1$s özelliği listedeki öğe %3$d için geçersiz UTF-8 içeriyor

en: Put Window On Only One Workspace
crh: Pencereni Tek Bir Çalışma Fezasına Qoy

en: Raise window above other windows
crh: Pencereni digerleriniñ üstüne köter

en: Raise window if covered, otherwise lower it
crh: Qaplanğan ise pencereni köter, yoqsa alçaqlat

en: Remove Window From Top
crh: Pencereni Üstten Çetleştir

en: Replace the running window manager with Metacity
crh: Çapmaqta olğan pencere idarecisini Metacity ile deñiştir

en: Resize window
crh: Pencereni kene ölçülendir

en: Restore Window
crh: Pencereni Keri Tikle

en: Restore window
crh: Pencereni keri tikle

en: Roll Up Window
crh: Pencereni Yuqarı Yuvarlat

en: Roll _Up
crh: _Yuqarı Yuvarlat

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
crh: "%2$s" kösterimindeki ekran %1$d endi bir pencere idarecisine sahiptir

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
crh: "%2$s" kösterimindeki ekran %1$d endi bir pencere idarecisine sahiptir; ağımdaki pencere idarecisini ivaz etmek içün --replace ihtiyarını qullanuvnı deñeñiz.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
crh: '%2$s' X oturumundaki ekran %1$d geçersiz

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
crh: Gölgeli rengin gölge katsayısı olan "%s", negatif

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
crh: Gölgelendirmenin doğru biçimi "shade/bas_color/factor"dır; "%s" bu biçime uymuyor

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
crh: <%s> öğesinin büyütülmüş durumlarında "resize" özniteliği bulunmamalı

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
crh: <%s> öğesinin büyütülmüş/toplanmış durumlarında "resize" özniteliği bulunmamalı

en: Show the activities overview
crh: Faaliyetler üst-baqışını köster

en: Show the run command prompt
crh: Emir çaptır indemesini köster

en: Small Title Font
crh: Kiçik Serlevha Hurufatı

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
crh: %s tuşu %x değiştiricileriyle birlikte başka bir uygulama tarafından tuş bağıolarak kullanılıyor

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirtiñiz

en: Style has already been specified for state %s focus %s
crh: %s durumu, odak %s için biçem zaten belirtilmiş

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
crh: %s durumu, %s yeniden boyutlandırma, %s odak için biçem zaten belirtilmiş

en: Switch applications
crh: Uyğulamalarnı almaştır

en: Switch system controls
crh: Sistem kontrollerini almaştır

en: Switch system controls directly
crh: Sistem kontrollerini doğrudan almaştır

en: Switch to workspace 1
crh: Çalışma-fezası 1'ge keç

en: Switch to workspace 2
crh: Çalışma-fezası 2'ge keç

en: Switch to workspace 3
crh: Çalışma-fezası 3'ke keç

en: Switch to workspace 4
crh: Çalışma-fezası 4'ke keç

en: Switch windows directly
crh: Pencerelerini doğrudan almaştır

en: Switch windows of an app directly
crh: Bir uyğulamanıñ pencerelerini doğrudan almaştır

en: Switch windows of an application
crh: Bir uyğulamanıñ pencerelerini almaştır

en: System
crh: Sistem

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
crh: Tema bir hata ile neticelengen bir ifadeni ihtiva etti: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
crh: Tema dosyası %s, kök <metacity_theme> öğesi içermiyor

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
crh: Bu pencereler, &quot;ağımdaki ayarlamanı saqla&quot; hususiyetini desteklemey ve bir soñraki içeri imzalanuvıñızda elnen kene başlatıluvları kerekecek.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
crh: Bu 'çık' simgesi olan gösterim düğmesidir

en: This is a demo button with an 'open' icon
crh: Bu 'aç' simgesi olan gösterim düğmesidir

en: This is a sample message in a sample dialog
crh: Bu örnek iletişim penceresi için örnek bir iletidir

en: Toggle fullscreen mode
crh: Tam ekran tarzını tönter

en: Toggle maximization state
crh: Azamiyleşkenlik durumını tönter

en: Toggle shaded state
crh: Abajurlılıq durumını tönter

en: Toggle window on all workspaces or one
crh: Pencereniñ hepsi çalışma fezalarındamı yoqsa tekindemi tönterilecegi

en: Torn-off Menu
crh: Kesilebilir Menü

en: Turn compositing off
crh: Bileşiklemeni söndür

en: Turn compositing on
crh: Bileşiklemeni köçür

en: Unknown attribute %s on <%s> element
crh: Bilinmeyen öznitelik %s <%s> öğesinde

en: Unknown element %s
crh: Bilinmegen unsur %s

en: Unknown function "%s" for button
crh: Düğme için geçersiz işlev "%s"

en: Unknown position "%s" for frame piece
crh: Çerçeve parçası için bilinmeyen konum "%s"

en: Unknown state "%s" for button
crh: Düğme için geçersiz durum "%s"

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
crh: <%2$s> öğesinde bilinmeyen style_set "%1$s"

en: Unknown type "%s" on <%s> element
crh: <%2$s> öğesinde bilinmeyen type "%1$s"

en: Unknown window information request: %d
crh: Bilinmegen pencere malümatı istemi: %d

en: Unma_ximize
crh: Ğ_ayrı Azamiyleştir

en: Unroll Window
crh: Pencereni Keri Yuvarlat

en: Usage: %s
crh: Qullanım: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
crh: Kullanım: metacity-theme-viewer [TEMAİSMİ]

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
crh: Kullanıcı tanımlı sabitler büyük harfle başlamalıdır; "%s" buna uymuyor

en: Utility Palette
crh: Araç Paleti

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
crh: %s penceresi SM_CLIENT_ID'yi ICCCM tarafından belirtilen WM_CLIENT_LEADER'a değil kendine atadı.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
crh: %s penceresi bir yandan yeniden boyutlandırılamaz olduğunu gösteren bir MWM ipucu verirken anlamsız bir biçimde en küçük (%d x %d) ve en büyük (%d x %d) boyut sınırlarını da atıyor.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
crh: 0x%lx penceresiniñ %s hasiyeti beklengen
    %s türü ve %d formatı yerine %s türü, %d formatı,
    %d n_items'ke sahiptir.
    Bu büyük ihtimalnen uyğulamanın bir illetidir, pencere idarecisiniñki degildir.
    Pencereniñ serlevhası="%s", sınfı="%s", adı="%s"

en: Window Menu
crh: Pencere Menüsi

en: Window Title Goes Here
crh: Pencere Serlevhası Mında Barır

en: Window manager error:
crh: Pencere idarecisi hatası:

en: Window manager warning:
crh: Pencere idarecisi ihtarı:

en: Window manager:
crh: Pencere idarecisi:

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
crh: "%s" pencere türünün önceden atanmış bir biçem kümesi var

en: Windows
crh: Pencereler

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
crh: Hatalı uygulamalara yönelik çözümler devre dışı. Bazı uygulamalar düzgün işlemeyebilir.

en: Workspace %d
crh: Çalışma-fezası %d

en: Workspace %d%n
crh: Çalışma-fezası %d%n

en: Workspace %s%d
crh: Çalışma-fezası %s%d

en: Workspace 1_0
crh: Çalışma-fezası 1_0

en: X Display to use
crh: Qullanılacaq X Kösterimi

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
crh: Devam etmesi içün biraz beklemege saylaybilirsiñiz ya da uyğulamanı bütünley çıqmağa cebretebilirsiñiz.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
crh: Arkaplanı anlamlı olabilmesi için bir alfa değeri ile belirtmelisiniz

en: _All docks
crh: _Bütün iskeleler

en: _Always on Visible Workspace
crh: Her Zaman _Körüngen Çalışma Fezasında

en: _Bottom dock
crh: _Alt iskele

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Force Quit
crh: Çıqışnı _Cebir Et

en: _Left dock
crh: _Sol iskele

en: _Move
crh: _Avuştır

en: _Only on This Workspace
crh: Faqat _Bu Çalışma Fezasında

en: _Resize
crh: _Kene Ölçülendir

en: _Right dock
crh: _Oñ iskele

en: _Splashscreen
crh: _Saçrama ekranı

en: _Top dock
crh: _Üst iskele

en: _Unroll
crh: _Keri Yuvarlat

en: _Utility
crh: _Qullanışlılıq

en: _Wait
crh: _Bekle

en: _Windows
crh: _Pencereler

en: bottom
crh: tüp

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
crh: çerçeve geometrisi "%s" boyutunu tanımlamıyor

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
crh: çerçeve geometrisi "%s" boyutunu "%s" pencere kenarı için tanımlamıyor

en: left
crh: sol

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
crh: metacity %s
    Telif Haqqı (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., ve başqaları
    Bu, serbest yazılımdır; kopiyalav şartları içün menbağa baqıñız.
    Hiç bir kefaleti yoqtır; hatta ALIP-VERİLEBİLİRLİK yaki BELLİ BİR MURATQA LİYAQAT içün.

en: nested <window> tag
crh: iç içe <window> imi

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
crh: konum ifadesi testi FALSE olarak döndü ama hata belirtmedi

en: position expression test returned TRUE but set error
crh: konum ifadesi testi TRUE olarak döndü ama hata belirtti

en: right
crh: oñ

en: top
crh: töpe

en: x value was %d, %d was expected
crh: x değeri %d, fakat beklenen değer %d

en: y value was %d, %d was expected
crh: y değeri %d, fakat beklenen değer %d
