gnome-system-monitor - en to gd translation catalogue (284 entries)

en: % CPU
gd: % a’ CPU

en: %a %l∶%M %p
gd: %a %l:%M%P

en: %b %d %Y
gd: %d %b %Y

en: %b %d %l∶%M %p
gd: %d %b %l:%M%P

en: %d matching open file | %d matching open files
gd[0]: %d fhaidhle fosgailte a cho-fhreagras
gd[1]: %d fhaidhle fosgailte a cho-fhreagras
gd[2]: %d faidhlichean fosgailte a cho-fhreagras
gd[3]: %d faidhle fosgailte a cho-fhreagras

en: %d open file | %d open files
gd[0]: %d fhaidhle fosgailte
gd[1]: %d fhaidhle fosgailte
gd[2]: %d faidhlichean fosgailte
gd[3]: %d faidhle fosgailte

en: %s (%.1f%%) of %s
gd: %s (%.1f%%) à %s

en: %u second | %u seconds
gd[0]: %u diog
gd[1]: %u dhiog
gd[2]: %u diogan
gd[3]: %u diog

en: <small><i><b>Note:</b> The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.</i></small>
gd: <small><i><b>An aire:</b> Tha an nice value aig pròiseas a’ suidheachadh a’ phrìomhachais aige. Bheir luach nas lugha prìomhachas nas àirde.</i></small>

en: A simple process and system monitor.
gd: Monatair phròiseasan is shiostaman simplidh

en: A_ll Processes
gd: N_a h-uile pròiseas

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Alert before ending or _killing processes
gd: Thoir rabhadh mus dig pròiseas gu crìoch no mus dèid a _mharbhadh

en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
gd: A bheil thu airson am pròiseas “%s” a thagh thu a chrìochnachadh (PID: %u)?

en: Are you sure you want to end the selected process? | Are you sure you want to end the %d selected processes?
gd[0]: A bheil thu airson crìoch a chur air a’ phròiseas a thagh thu?
gd[1]: A bheil thu airson crìoch a chur air an %d phròiseas a thagh thu?
gd[2]: A bheil thu airson crìoch a chur air %d pròiseasan a thagh thu?
gd[3]: A bheil thu airson crìoch a chur air %d pròiseas a thagh thu?

en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
gd: A bheil thu airson am pròiseas “%s” a thagh thu a mharbhadh (PID: %u)?

en: Are you sure you want to kill the selected process? | Are you sure you want to kill the %d selected processes?
gd[0]: A bheil thu airson am pròiseas a thagh thu a mharbhadh?
gd[1]: A bheil thu airson an %d phròiseas a thagh thu a mharbhadh?
gd[2]: A bheil thu airson %d pròiseasan a thagh thu a mharbhadh?
gd[3]: A bheil thu airson %d pròiseas a thagh thu a mharbhadh?

en: Are you sure you want to stop the selected process “%s” (PID: %u)?
gd: A bheil thu airson stad a chur air a’ phròiseas “%s” a thagh thu (PID: %u)?

en: Are you sure you want to stop the selected process? | Are you sure you want to stop the %d selected processes?
gd[0]: A bheil thu airson stad a chur air a’ phròiseas a thagh thu?
gd[1]: A bheil thu airson stad a chur air an %d phròiseas a thagh thu?
gd[2]: A bheil thu airson stad a chur air %d pròiseasan a thagh thu?
gd[3]: A bheil thu airson stad a chur air %d pròiseas a thagh thu?

en: Available
gd: Ri làimh

en: Behavior
gd: Giùlan

en: CPU History
gd: Eachdraidh a’ CPU

en: CPU Time
gd: Àm a’ CPU

en: CPU colors
gd: Dathan CPU

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
gd: Chan urrainn dhuinn %2d a shuidheachadh mar phrìomhachas a’ phròiseis le PID, seach %1d
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
gd: Chan urrainn dhuinn am pròiseas a mharbhadh leis a’ PID %d is leis an t-siognail %d.
    %s

en: Case insensitive
gd: Gun aire do litrichean mòra ’s beaga

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
gd: Atharraich prìomhachas a’ phròiseis “%s” (PID: %u)

en: Change Priority of the selected process | Change Priority of %d selected processes
gd[0]: Atharraich prìomhachas a’ phròiseis a thagh thu
gd[1]: Atharraich prìomhachas an %d phròiseis a thagh thu
gd[2]: Atharraich am prìomhachas aig %d phròiseasan a thagh thu
gd[3]: Atharraich am prìomhachas aig %d phròiseasan a thagh thu

en: Change _Priority
gd: Atharraich am _prìomhachas

en: Click to set graph colors
gd: Dèan briogadh gus dathan a’ ghrafa a shuidheachadh

en: Command Line
gd: Loidhne-àithne

en: Control Group
gd: Am buidheann smachd

en: Current Color
gd: An dath làithreach

en: Custom
gd: Gnàthaichte

en: Default graph incoming network traffic color
gd: Dath na trafaig a thig a-steach air graf bunaiteach

en: Default graph memory color
gd: Dath na cuimhne air graf bunaiteach

en: Default graph outgoing network traffic color
gd: Dath na trafaig a thèid a-mach air graf bunaiteach

en: Default graph swap color
gd: Dath suaip air graf bunaiteach

en: Determines which processes to show.
gd: Rèitichidh seo dè na pròiseasan a thèid a shealltainn.

en: Device
gd: Uidheam

en: Directory
gd: Pasgan

en: Disk read
gd: Leughadh diosga

en: Disk read total
gd: Leughadh diosga iomlan

en: Disk view columns order
gd: Òrdugh nan colbhan ann an sealladh nan diosgan

en: Disk view sort column
gd: Colbh an t-seòrsachaidh ann an sealladh nan diosga

en: Disk view sort order
gd: Òrdugh an t-seòrsachaidh ann an sealladh nan diosga

en: Disk write
gd: Sgrìobhadh diosga

en: Disk write total
gd: Sgrìobhadh diosga iomlan

en: Draw CPU chart as s_mooth graph
gd: Tarraing cairt a’ CPU mar chairt-raoin stacaichte

en: Each entry is in the format (CPU#, Hexadecimal color value)
gd: Tha gach innteart san fhòrmat (àireamh a’ CPU, luach datha hexadecimal)

en: Enable _smooth refresh
gd: Cuir an coma_s ath-nuadhachadh rèidh

en: Enable/Disable smooth refresh
gd: Cuir an comas/à comas ath-nuadhachadh rèidh

en: End _Process
gd: Cuir crìoch air a’ _phròiseas

en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
gd: Ma chrìochnaicheas tu dàta, dh’fhaoidte gun sgrios thu dàta, gum bris thu an seisean no gun adhbharaich thu cunnart tèarainteachd. Cha bu chòir dhut a chrìochnachadh ach pròiseasan nach eil a’ freagairt tuilleadh.

en: File Systems
gd: Siostaman fhaidhlichean

en: File Systems view
gd: Sealladh nan siostaman fhaidhlichean

en: File system i_nformation shown in list:
gd: F_iosrachadh mun t-siostam-fhaidhlichean a chithear san liosta:

en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

en: Filter files by name
gd: Criathraich faidhlichean le ainm

en: Flags
gd: Brataichean

en: Fraction
gd: Bloigh

en: Free
gd: Saor

en: GNOME System Monitor
gd: Monatair an t-siostaim GNOME

en: Graphs
gd: Grafaichean

en: Help
gd: Cobhair

en: High
gd: Mòr

en: High Priority
gd: Prìomhachas mòr

en: IPv4 network connection
gd: Ceangal lìonraidh IPv4

en: IPv6 network connection
gd: Ceangal lìonraidh IPv6

en: Icon
gd: Ìomhaigheag

en: If TRUE, system-monitor operates in “Solaris mode” where a task’s CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in “Irix mode”.
gd: Ma thaghas tu TRUE, obraichidh system-monitor sa mhodh “Solaris” far a bheil cleachdadh a’ CPU le saothair ’ga roinneadh le àireamh iomlan nan CPU. Air neo bidh e sa mhodh “Irix”.

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a smoothed graph, otherwise as a line chart.
gd: Ma thaghas tu TRUE, seallaidh system-monitor cairt a’ CPU mar chairt rèidh. Mura tagh, chì thu cairt-loidhnichean ’na àite.

en: If TRUE, system-monitor shows the CPU chart as a stacked area chart instead of a line chart.
gd: Ma thaghas tu TRUE, seallaidh system-monitor cairt a’ CPU mar chairt-raoin stacaichte an àite cairt-loidhnichean,

en: Information Fields
gd: Raointean fiosrachaidh

en: Kill process
gd: Marbh am pròiseas

en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
gd: Ma mharbhas tu dàta, dh’fhaoidte gun sgrios thu dàta, gum bris thu an seisean no gun adhbharaich thu cunnart tèarainteachd. Cha bu chòir dhut a mharbhadh ach pròiseasan nach eil a’ freagairt tuilleadh.

en: Low
gd: Beag

en: Low Priority
gd: Prìomhachas beag

en: M_y Processes
gd: Na pròiseasan aga_m

en: Main Window should open maximized
gd: Bu chòir dhan t-siostam a’ phrìomh-uinneag fhosgladh ’na làn-mheud

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
gd: Meud is ionad na prìomh-uinneige san fhòrmat (leud, àirde, ionad-x, ionad-y)

en: Memory
gd: Cuimhne

en: Memory Maps
gd: Mapa cuimhne

en: Memory and Swap History
gd: Eachdraidh na cuimhne ’s nan suaipean

en: Memory map sort column
gd: Colbh an t-seòrsachaidh aig mapa na cuimhne

en: Memory map sort order
gd: Òrdugh an t-seòrsachaidh aig mapa na cuimhne

[ctx: Menu item to Open Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
gd: Lorg faidhlichean fosgailte

en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;
gd: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Monatair;Siostam;Pròiseas;CPU;Cuimhne;Lìonra;Eachdraidh;Cleachdadh;

en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;
gd: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;Activity;Monatair;Siostam;Pròiseas;Cuimhne;Lìonra;Eachdraidh;Cleachdadh;Saothair;Saothraichean;Manaidsear;Gnìomhachd;

en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: Network History
gd: Eachdraidh an lìonraidh

en: Normal
gd: Àbhaisteach

en: Normal Priority
gd: Prìomhachas àbhaisteach

en: Note:
gd: An aire:

en: Object
gd: Oibseact

en: Open Files
gd: Faidhlichean fosgailte

en: Open _Files
gd: _Faidhlichean fosgailte

en: Open files sort column
gd: Colbh an t-seòrsachaidh aig na faidhlichean fosgailte

en: Open files sort order
gd: Òrdugh an t-seòrsachaidh aig na faidhlichean fosgailte

en: Owner
gd: Sealbhadair

en: Percentage full for pie color pickers
gd: Ceudad làn airson roghnaichearan dathan pàidh

en: Pick a Color
gd: Tagh dath

en: Pick a Color for “%s”
gd: Tagh dath airson “%s”

en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Priority
gd: Prìomhachas

en: Private clean
gd: Prìobhaideach ’s glan

en: Private dirty
gd: Prìobhaideach ’s salach

en: Privileges are required to change the priority of processes
gd: Tha feum air pribhleidean mus urrainn dhut am prìomhachas aig pròiseas atharrachadh

en: Privileges are required to control other users’ processes
gd: Tha feum air pribhleidean mus faigh thu smachd air pròiseasan càch

en: Process
gd: Pròiseas

en: Process Name
gd: Ainm a’ phròiseis

en: Process i_nformation shown in list:
gd: Fiosrachadh mu _na pròiseaseas a chithear san liosta:

en: Process list view
gd: Sealladh nam pròiseasan

en: Process view columns order
gd: Òrdugh nan colbhan ann an sealladh nam pròiseasan

en: Process view sort column
gd: Colbh an t-seòrsachaidh ann an sealladh nam pròiseasan

en: Process view sort order
gd: Òrdugh an t-seòrsachaidh ann an sealladh nam pròiseasan

en: Processes
gd: Pròiseasan

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Received invalid color data
gd: Fhuair sinn dàta dhathan mì-dhligheach

en: Receiving
gd: Air fhaighinn

en: Renice process
gd: Renice-ig am pròiseas

en: Resident Memory
gd: Cuimhne còmhnaidh

en: Resources
gd: Goireasan

en: Resources overview
gd: Sealladh nan goireasan

en: Running
gd: A’ ruith

en: Saves the currently viewed tab
gd: Sàbhailidh sep an taba a tha thu a’ coimhead air an-dràsta

en: Security Context
gd: Co-theacsa na tèarainteachd

en: Sending
gd: Cur

en: Session
gd: Seisean

en: Shared Memory
gd: Cuimhne cho-roinnte

en: Shared clean
gd: Co-roinnte ’s glan

en: Shared dirty
gd: Co-roinnte ’s salach

en: Show CPU chart as smooth graph using Bezier curves
gd: Seall cairt a’ CPU ’na ghraf rèidh le lùban Bezier

en: Show CPU chart as stacked area chart
gd: Seall cairt a’ CPU mar chairt-raoin stacaichte

en: Show _all file systems
gd: Seall a _h-uile siostam fhaidhlichean

en: Show disk view “Available” column on startup
gd: Seall colbh “Ri làimh” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Device” column on startup
gd: Seall colbh “Uidheam” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Directory” column on startup
gd: Seall colbh “Pasgan” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Free” column on startup
gd: Seall colbh “Saor” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Total” column on startup
gd: Seall colbh “Iomlan” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Type” column on startup
gd: Seall colbh “Seòrsa” nan diosgan o thùs

en: Show disk view “Used” column on startup
gd: Seall colbh “’Ga chleachdadh” nan diosgan o thùs

en: Show network traffic in bits
gd: Seall trafaig an lìonraidh ann bits

en: Show process dependencies in tree form
gd: Seall eisimeileachdan a’ phròiseis an cruth craoibhe

en: Show process properties
gd: Seall roghainnean a’ phròiseis

en: Show process “CPU %” column on startup
gd: Seall colbh “% dhen CPU” nam pròiseas o thùs

en: Show process “CPU Time” column on startup
gd: Seall colbh “Ùine a’ CPU” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Command Line” column on startup
gd: Seall colbh “Loidhne-àithne” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Control Group” column on startup
gd: Seall colbh “Buidheann smachd” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Disk read” column on startup
gd: Seall colbh “Leughadh diosga” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Disk write” column on startup
gd: Seall colbh “Sgrìobhadh diosga” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Name” column on startup
gd: Seall colbh “Ainm” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Nice” column on startup
gd: Seall colbh “Nice” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Owner” column on startup
gd: Seall colbh “Sealbhadair” nam pròiseas o thùs

en: Show process “PID” column on startup
gd: Seall colbh “PID” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Priority” column on startup
gd: Seall colbh “Prìomhachas” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Resident Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne còmhnaidh” nam pròiseas o thùs

en: Show process “SELinux Security Context” column on startup
gd: Seall colbh “Co-theacs tèarainteachd SELinux” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Seat” column on startup
gd: Seall colbh “Tèirmineal” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Session” column on startup
gd: Seall colbh “Seisean” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Shared Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne cho-roinnte” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Started” column on startup
gd: Seall colbh “Air a thòiseachadh” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Status” column on startup
gd: Seall colbh “Staid” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Total disk read” column on startup
gd: Seall colbh “Leughadh diosga iomlan” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Total disk write” column on startup
gd: Seall colbh “Sgrìobhadh diosga iomlan” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Unit” column on startup
gd: Seall colbh “Aonad” nam pròiseas o thùs

en: Show process “User” column on startup
gd: Seall colbh “Cleachdaiche” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Virtual Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne bhiortail” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Waiting Channel” column on startup
gd: Seall colbh “Seanail fuirich” nam pròiseas o thùs

en: Show process “Writable Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne sho-sgrìobhte” nam pròiseas o thùs

en: Show process “X Server Memory” column on startup
gd: Seall colbh “Cuimhne an fhrithealaiche X” nam pròiseas o thùs

en: Show the File Systems tab
gd: Seall taba nan siostaman fhaidhlichean

en: Show the Processes tab
gd: Seall taba nam pròiseasan

en: Show the Resources tab
gd: Seall taba nan goireasan

en: Show the application’s version
gd: Seall tionndadh na h-aplacaid

en: Show warning dialog when killing processes
gd: Seall còmhradh rabhaidh nuair a mharbhar pròiseas

en: Sleeping
gd: ’Na chadal

en: Solaris mode for CPU percentage
gd: Modh Solaris airson ceudad a’ CPU

en: Started
gd: Air a thòiseachadh

en: Status
gd: Staid

en: Stopped
gd: Air a sgur

en: Stopping a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be stopped.
gd: Ma chuireas tu stad air pròiseas, dh’fhaoidte gun sgrios thu dàta, gum bris thu an seisean no gun adhbharaich thu cunnart tèarainteachd. Cha bu chòir dhut stad a chur ach air pròiseasan nach eil a’ freagairt tuilleadh.

en: Swap
gd: Suaip

en: System Monitor
gd: Monatair an t-siostaim

en: System Monitor Preferences
gd: Roghainnean monatair an t-siostaim

en: System Monitor can help you find out what applications are using the processor or the memory of your computer, can manage the running applications, force stop processes not responding, and change the state or priority of existing processes.
gd: ’S urrainn do Mhonatair an t-siostaim taic a thoirt dhut gus faighinn a-mach dè na h-aplacaidean a bhios a’ chleachdadh pròiseasar no cuimhne a’ choimpiutair agad, ’s urrainn dha na h-aplacaidean ’gan ruith a stiùireadh, toirt air pròiseasan nach freagair gun stad iad is staid no prìomhachas aig na pròiseasan a tha ann atharrachadh.

en: System Monitor is a process viewer and system monitor with an attractive, easy-to-use interface.
gd: ’S e sealladair phròiseasan is monatair an t-siostam le eadar-aghaidh eireachdail is furasta cleachdadh a th’ ann am Monatair an t-siostaim

en: The GNOME Project
gd: Pròiseact GNOME

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
gd: Tha an nice value aig pròiseas a’ suidheachadh a’ phrìomhachais aige. Bheir luach nas lugha prìomhachas nas àirde.

en: The resource graphs feature shows you a quick overview of what is going on with your computer displaying recent network, memory and processor usage.
gd: Seallaidh gleus grafaichean nan goireasan dhut foir-shealladh luath dhe na tha a’ tachairt air a’ choimpiutair agad, a’ sealltainn na chaidh a chleachdadh dhen lìonra, cuimhne is pròiseasar o chionn ghoirid.

en: The selected color
gd: An dath a thagh thu

en: The title of the color selection dialog
gd: Tiotal a’ chòmhraidh airson taghadh an datha

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
gd: An t-àm ann an mille-dhiogan eadar ùrachaidhean de liosta nan uidheaman

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
gd: An t-àm ann an mille-dhiogan eadar ùrachaidhean nan grafaichean

en: Time in milliseconds between updates of the process view
gd: An t-àm ann an mille-dhiogan eadar ùrachaidhean sealladh nam pròiseasan

en: Title
gd: Tiotal

en: Today %l∶%M %p
gd: An-diugh %l:%M%P

en: Total
gd: Iomlan

en: Total Received
gd: Iomlan dhe na fhuaradh

en: Total Sent
gd: Iomlan dhe na chuireadh

en: Type
gd: Seòrsa

en: Type of color picker
gd: Seòrsa roghnaichear nan dathan

en: Uninterruptible
gd: Do-bhriste

en: Unit
gd: Aonad

en: Used
gd: Air a chleachdadh

en: User
gd: Cleachdaiche

en: VM End
gd: Deireadh a’ VM

en: VM Size
gd: Meud a’ VM

en: VM Start
gd: Toiseach a’ VM

en: Very High
gd: Glè mhòr

en: Very High Priority
gd: Prìomhachas glè mhòr

en: Very Low
gd: Glè bheag

en: Very Low Priority
gd: Prìomhachas glè bheag

en: View and manage system resources
gd: Seall is stiùirich goireasan an t-siostaim

en: View current processes and monitor system state
gd: Seall na pròiseasan làithreach agus cum sùil air staid an t-siostaim

en: Virtual Memory
gd: Cuimhne bhiortail

en: Waiting Channel
gd: An seanail fuirich

en: Whether information about all file systems should be displayed
gd: Co-dhiù an seallar fiosrachadh mu shiostaman fhaidhlichean gus nach seall

en: Whether to display information about all file systems (including types like “autofs” and “procfs”). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
gd: Co-dhiù an seallar fiosrachadh air gach siostam fhaidhlichean gus nach seall (a’ gabhail a-steach seòrsachan mar “autofs” agus “procfs”). Tha seo feumail ma tha liosta de gach siostam fhaidhlichean munntaichte a dhìth ort.

en: Width of disk view “Available” column
gd: An leud air colbh “Ri làimh” nan diosgan

en: Width of disk view “Device” column
gd: An leud air colbh “Uidheam” nan diosgan

en: Width of disk view “Directory” column
gd: An leud air colbh “Pasgan” nan diosgan

en: Width of disk view “Free” column
gd: An leud air colbh “Saor” nan diosgan

en: Width of disk view “Total” column
gd: An leud air colbh “Iomlan” nan diosgan

en: Width of disk view “Type” column
gd: An leud air colbh “Seòrsa” nan diosgan

en: Width of disk view “Used” column
gd: An leud air colbh “’Ga chleachdadh” nan diosgan

en: Width of process “CPU %” column
gd: An leud air colbh “% dhen CPU” nam pròiseas

en: Width of process “CPU Time” column
gd: An leud air colbh “Ùine a’ CPU” nam pròiseas

en: Width of process “Command Line” column
gd: An leud air colbh “Loidhne-àithne” nam pròiseas

en: Width of process “Control Group” column
gd: An leud air colbh “Buidheann smachd” nam pròiseas

en: Width of process “Disk read” column
gd: An leud air colbh “Leughadh diosga” nam pròiseas

en: Width of process “Disk write” column
gd: An leud air colbh “Sgrìobhadh diosga” nam pròiseas

en: Width of process “Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne” nam pròiseas

en: Width of process “Name” column
gd: An leud air colbh “Ainm” nam pròiseas

en: Width of process “Nice” column
gd: An leud air colbh “Nice” nam pròiseas

en: Width of process “Owner” column
gd: An leud air colbh “Sealbhadair” nam pròiseas

en: Width of process “PID” column
gd: An leud air colbh “PID” nam pròiseas

en: Width of process “Priority” column
gd: An leud air colbh “Prìomhachas” nam pròiseas

en: Width of process “Resident Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne còmhnaidh” nam pròiseas

en: Width of process “SELinux Security Context” column
gd: An leud air colbh “Co-theacs tèarainteachd SELinux” nam pròiseas

en: Width of process “Seat” column
gd: Leud a’ chuilbh “Tèirmineal” ann an sealladh nam pròiseasan

en: Width of process “Session” column
gd: An leud air colbh “Seisean” nam pròiseas

en: Width of process “Shared Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne cho-roinnte” nam pròiseas

en: Width of process “Started” column
gd: An leud air colbh “Air a thòiseachadh” nam pròiseas

en: Width of process “Status” column
gd: An leud air colbh “Staid” nam pròiseas

en: Width of process “Total disk read” column
gd: An leud air colbh “Leughadh diosga iomlan” nam pròiseas

en: Width of process “Total disk write” column
gd: An leud air colbh “Sgrìobhadh diosga iomlan” nam pròiseas

en: Width of process “Unit” column
gd: An leud air colbh “Aonad” nam pròiseas

en: Width of process “User” column
gd: An leud air colbh “Cleachdaiche” nam pròiseas

en: Width of process “Virtual Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne bhiortail” nam pròiseas

en: Width of process “Waiting Channel” column
gd: An leud air colbh “Seanail fuirich” nam pròiseas

en: Width of process “Writable Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne sho-sgrìobhte” nam pròiseas

en: Width of process “X Server Memory” column
gd: An leud air colbh “Cuimhne an fhrithealaiche X” nam pròiseas

[ctx: Window title for Search for Open Files dialog]
en: Search for Open Files
gd: Lorg faidhlichean fosgailte

en: Writable Memory
gd: Cuimhne sho-sgrìobhte

en: X Server Memory
gd: Cuimhne an fhrithealaiche x

en: Yesterday %l∶%M %p
gd: An-dè %l:%M%P

en: _Active Processes
gd: _Pròiseasan gnìomhach

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Change Priority
gd: Atharrai_ch am prìomhachas

en: _Continue
gd: _Lean air adhart

en: _Dependencies
gd: _Eisimeileachdan

en: _Divide CPU usage by CPU count
gd: _Roinn cleachdadh a’ CPU a-rèir cunntas nan CPU

en: _Draw CPU chart as stacked area chart
gd: _Tarraing cairt a’ CPU mar chairt-raoin stacaichte

en: _End
gd: _Crìochnaich

en: _End Process | _End Processes
gd[0]: _Cuir crìoch air a’ phròiseas
gd[1]: _Cuir crìoch air na pròiseasan
gd[2]: _Cuir crìoch air na pròiseasan
gd[3]: _Cuir crìoch air na pròiseasan

en: _Files opened by process “%s” (PID %u):
gd: _Faidhlichean a chaidh fhosgladh leis a’ phròiseas “%s” (PID %u):

en: _Kill
gd: _Marbh

en: _Kill Process | _Kill Processes
gd[0]: _Marbh am pròiseas
gd[1]: _ Marbh na pròiseasan
gd[2]: _ Marbh na pròiseasan
gd[3]: _ Marbh na pròiseasan

en: _Memory Maps
gd: _Mapaichean cuimhne

en: _Memory maps for process “%s” (PID %u):
gd: _Mapaichean cuimhne airson a’ phròiseis “%s” (PID %u):

en: _Properties
gd: _Roghainnean

en: _Refresh
gd: _Ath-nuadhaich

en: _Show network speed in bits
gd: _Seall astar an lìonradh ann am bits

en: _Stop
gd: Thoir _stad air

en: _Stop Process | _Stop Processes
gd[0]: Cuir _stad air a’ phròiseas
gd[1]: Cuir _stad air na pròiseasan
gd[2]: Cuir _stad air na pròiseasan
gd[3]: Cuir _stad air na pròiseasan

en: _Update interval in seconds:
gd: _Eadaramh nan ùrachaidhean ann an diogan:

en: file
gd: faidhle

en: local socket
gd: socaid ionadail

en: not available
gd: chan eil seo ri fhaighinn

en: pipe
gd: pìob

en: unknown type
gd: seòrsa nach aithne dhuinn
