gcalctool - en to xh translation catalogue (245 entries)

en:  And
xh:  Ne

en:  Or
xh:  Okanye

en: %s version %s
xh: %s uhlobo %s

en: %s: %s as next argument.
xh: %s:%s njenge silandelayo isiphumezi-miyalelo.

en: %s: accuracy should be in the range 0-%d
xh: %s: ucoselelo lufanele lube kuluhlu 0-%d

en: %s: base should be 2, 8, 10 or 16
xh: %s: isiseko sifanele ukuba sibengu 2, 8, 10 okanye 16

en: %s: invalid display mode [%s]
xh: %s: intlobo engafanelekanga eyokubonisa [%s]

en: %s: invalid mode [%s]
xh: %s: intlobo engafanelekanga [%s]

en: %s: invalid syntax mode [%s]
xh: %s: ayiyo inkqubo ye-syntax efanelekileyo [%s]

en: %s: invalid trigonometric mode [%s]
xh: %s: ayiyo inkqubo e-trigonometric efanelekileyo [%s]

en: &amp;16
xh: &amp:16

en: -a needs accuracy value
xh: -a ifuna ixabiso locoselelo

en: 0 significant places
xh: 0 iindawo ezibalulekileyo

en: 1 place
xh: 1 indawo

en: 1 significant place
xh: 1 indawo ebalulekileyo

en: 10 places
xh: 10 iindawo

en: 10 to the power of displayed value [}]
xh: U-10 uziphinda phinda ngexabiso elikwiskrini [}]

en: 11 places
xh: 11 iindawo

en: 12 places
xh: 12 iindawo

en: 13 places
xh: 13 iindawo

en: 14 places
xh: 14 iindawo

en: 15 places
xh: 15 iindawo

en: 16 bit unsigned integer
xh: 16 bit integer engenaphawu

en: 16-bit unsigned integer value of display (])
xh: 16-bit lexabiso le-integer eveziweyo (]) engenaphawu

en: 2 places
xh: 2 iindawo

en: 2 significant places
xh: 2 iindawo ezibalulekileyo

en: 3 places
xh: 3 iindawo

en: 3 significant places
xh: 3 iindawo ezibalulekileyo

en: 32 bit unsigned integer
xh: 32 bit integer engenaphawu

en: 32-bit unsigned integer value of display ([)
xh: 32-bits zexabiso le-integer evelileyo ingaphawulwanga ([)

en: 4 places
xh: 4 iindawo

en: 4 significant places
xh: 4 iindawo ezibalulekileyo

en: 5 places
xh: 5 iindawo

en: 5 significant places
xh: 5 iindawo ezibalulekileyo

en: 6 places
xh: 6 iindawo

en: 6 significant places
xh: 6 iindawo ezibalulekileyo

en: 7 places
xh: 7 iindawo

en: 7 significant places
xh: 7 iindawo ezibalulekileyo

en: 8 places
xh: 8 iindawo

en: 8 significant places
xh: 8 iindawo ezibalulekileyo

en: 9 places
xh: 9 iindawo

en: 9 significant places
xh: 9 iindawo ezibalulekileyo

en: Absolute value [u]
xh: i-Absolute value [u]

en: Accuracy
xh: Ucoselelo

en: Accuracy value out of range
xh: Ixabiso locoselelo ngaphandle koluhlu

en: Activated expression mode with operator precedence
xh: Kwenziwe onengula yasebenza inkqubo yentetho enomsebezisi

en: Activated no operator precedence mode
xh: Yenze ukuba kusebenze inkqubo yesandulela sokungabikho komsebenzisi

en: Add
xh: Yongeza

en: Advanced
xh: Ehambele phambili

en: All constant values are specified in the decimal numeric base.
xh: Onke amaxabiso angaguqukiyo zibalulwe kwi-decimal numeric base.

en: And
xh: Ne

en: Backspace
xh: U-Backspace

en: Base 10 log [G]
xh: Isiseko 10 log [G]

en: Basic
xh: Esisiseko

en: Bitwise AND [&]
xh: i-Bitwise AND [&]

en: Bitwise NOT [~]
xh: i-Bitwise NOT [~]

en: Bitwise OR
xh: i-Bitwise OR

en: Bitwise XNOR [n]
xh: i-Bitwise XNOR [n]

en: Calculate result
xh: Bala iziphumo

en: Calculator
xh: Ikhaltyuleyitha

en: Calculator with financial and scientific modes.
xh: Ikhaltyuleyitha enentlobo zemali na manani.

en: Centimeter-to-inch conversion factor
xh: Inani eliguqula icentimeter ibeyi inch

en: Ch_aracter:
xh: I_mpawu:

en: Change sign [c]
xh: Guqula impawu [c]

en: Clear
xh: Cima

en: Clear displayed value
xh: Cima ixabiso eliseskrinini

en: Clear displayed value and any partial calculation
xh: Cima ixabiso eliseskrinini kunye nenye imibhalo yethutyana

en: Clear entry
xh: Cima ungeniso

en: Cleared display, prefix without an operator is not allowed
xh: Umboniso ocinyiweyo, isimaphambili esingena msebenzisi asivumelekanga

en: Click a _value or description to edit it:
xh: Cofa _ixabiso okanye inkcazelo ukwenzela ukuyihlela:

en: Clipboard contained malformed calculation
xh: i-Clipboard ibinezibalo engamanga kakuhle

en: Clr
xh: U-Clr

en: Compounding term [m]
xh: i-Compounding term [m]

en: Constants [#]
xh: i-Constants [#]

en: Copy selection
xh: Kopa ukhetho

en: Cubic-centimeter-to-cubic-inch conversion factor
xh: Inani eliguqula iCubic-centimeter-ibeyi-cubic-inch

en: De_grees
xh: Ama_qondo

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Divide
xh: Yohlukanisa

en: Double-declining depreciation [d]
xh: i-Double-declining depreciation [d]

en: E to the x
xh: E ku x

en: E_ng
xh: Inkqubo yobu_njineli

en: Edit Constants
xh: Hlela i-Constants

en: Edit Constants...
xh: Hlela inani elingaguqukiliyo...

en: Edit Functions
xh: Hlela iimisebenzi

en: Edit Functions...
xh: Hlela imisebenzi...

en: End group of calculations
xh: Gqiba iqela lezibalo

en: Enter an exponential number [e]
xh: Faka inani eli-exponential [e]

en: Error
xh: Impazamo

en: Error, cannot calculate cosine
xh: Impazamo, akukwazeki ukubala i-cosine

en: Exchange displayed value with memory register [X]
xh: Tshintshisa ngexabiso eliveziweyo nombhaliso wovimba wolwazi [X]

en: Exchange with register
xh: Tshintshisa nobhaliso

en: Expression
xh: Intetho

en: Factorial
xh: i-Factorial

en: Factorial of displayed value [!]
xh: i-Factorial yexabiso eliveziweyo [!]

en: Financial
xh: Ezezimali

en: Fractional portion
xh: Iqhezu lesabelo

en: Fractional portion of displayed value [:]
xh: Intwana yesabelo lexabiso eliveziweyo [:]

en: Future value [v]
xh: i-Future value [v]

en: Gcalctool
xh: I-Gcalctool

en: Gr_adians
xh: i-Gr_adians

en: Gram-to-ounce conversion factor
xh: Inani eliguqula igram ibeyi-awunsi

en: He_x
xh: i-He_x

en: Hexadecimal digit A
xh: i-Hexadecimal umvo A

en: Hexadecimal digit B
xh: i-Hexadecimal umvo B

en: Hexadecimal digit C
xh: i-Hexadecimal umvo C

en: Hexadecimal digit D
xh: i-Hexadecimal umvo D

en: Hexadecimal digit E
xh: i-Hexadecimal umvo E

en: Hexadecimal digit F
xh: i-Hexadecimal umvo F

en: Insert ASCII Value
xh: Faka ixabiso le-ASCII

en: Insert ASCII value
xh: Faka ixabiso le-ASCII

en: Integer portion
xh: Isabelo se-integer

en: Integer portion of displayed value [i]
xh: Isabelo se-integer sexabiso [i] eliveziweyo

en: Kilojoule-to-British-thermal-unit conversion factor
xh: Inani eliguqula iKilojoule-ibeyi-British-thermal-unit

en: Kilometer-to-mile conversion factor
xh: Inani eliguqula ikilometer ibeyi mile

en: Left bracket
xh: Isibiyeli sasekhohlo

en: Malformed expression
xh: Intetho engemanga kakuhle

en: Malformed function
xh: Umsebenzi ongemanga kakuhle

en: Malformed parenthesis expression
xh: Isivakalisi esiphakathi kwesinye sentetho asimanga kakuhle

en: Memory Registers
xh: Iirejista zikavimba

en: Multiply
xh: Phinda-phinda

en: Natural log [N]
xh: i-Natural log [N]

en: Negative X and non-integer Y not supported
xh: X orhoxileyo no Y ongeyo integer azixhaswanga

en: No sane value to store
xh: Alikho ixabiso le-sane elingagcinwa

en: No.
xh: I-no.

en: Not
xh: Asiyiyo

en: Note:
xh: Qaphela:

en: Numeric 0
xh: 0 Wamanani

en: Numeric 1
xh: 1 Wamanani

en: Numeric 2
xh: 2 Wamanani

en: Numeric 3
xh: 3 Wamanani

en: Numeric 4
xh: 4 wamanani

en: Numeric 5
xh: 5 Wamanani

en: Numeric 6
xh: 6 Wamanani

en: Numeric 7
xh: 7 wamanani

en: Numeric 8
xh: 8 wamanani

en: Numeric 9
xh: 9 wamanani

en: Numeric point
xh: Indawo yamanani

en: Numeric stack error
xh: Impazamo yemfumba wamanani

en: Operand stack error
xh: Impazamo yemfumba we-operand

en: Or
xh: Okanye

en: Other (%d) ...
xh: Ezinye (%d) ...

en: Paste selection
xh: Ncamathisela ukhetho

en: Payment period [T]
xh: Ixesha elinikezelweyo lokubhatala [T]

en: Percentage
xh: Ipesenti

en: Perform calculations
xh: Yenza izibalo

en: Periodic interest rate [T]
xh: Inzala yamaxa athile [T]

en: Periodic payment [P]
xh: Ubhatalo lwamaxa athile [P]

en: Present value [p]
xh: i-Present value [p]

en: Previous expression
xh: Intetho yangaphambili

en: Quit the calculator
xh: Phuma kwikhaltyuleyitha

en: Rand
xh: i-Randi

en: Random number
xh: Inani elingakhethiyo

en: Random number in the range 0.0 to 1.0 [?]
xh: Inani elingakhethiyo elikuluhlu lika 0.0 liphela ku 1.0 [?]

en: Rate
xh: Isantya

en: Reciprocal [r]
xh: i-Reciprocal [r]

en: Remove rightmost character from displayed value
xh: Susa eyena unobumba ungasekunene kwixabiso eliveziweyo

en: Retrieve from register
xh: Landa kumbhaliso

en: Retrieve memory register to display [R]
xh: Landa umbhaliso kavimba wolwazi ukuze avele eskrinini [R]

en: Right bracket
xh: Isibiyeli sasekunene

en: Scientific
xh: Ezenzululwazi

en: Set Precision
xh: Misela ezithi ngqo

en: Set accuracy from 0 to %d numeric places. Currently set to %d places. [a]
xh: Misela ucoselelo ukusuka ku 0 ukuyophela ku %d kwindawo zamanani. Okwangoku imiselwe kwindawo eziyi %d. [a]

en: Set accuracy from 0 to 9 numeric places [a]
xh: Misela ucoselelo ukusuka ku 0 ukuyophela ku 9 kwindawo zamanani [a]

en: Set display type to engineering format
xh: Misela uhlobo lweskrini kwintlobo yenjineli

en: Set display type to fixed-point format
xh: Misela uhlobo okuseskrinini bubelihlobo le-fixed-point

en: Set display type to scientific format
xh: Misela uhlobo oluseskrinini kubeluhlobo oluseskrinini

en: Set hyperbolic option for trigonometric functions
xh: Misela ukhetho lwe-hyperbolic ukwenzela imisebenzi ye-trigonometric

en: Set inverse option for trigonometric functions
xh: Misela ukhetho olugqwethekileyo kwi-trigonometric functions

en: Set numeric base to binary (base 2)
xh: Misela isiseko samanani kwizibini (isiseko 2)

en: Set numeric base to decimal (base 10)
xh: Misela isiseko samanani kwidesimali (asekelwe kwi-10)

en: Set numeric base to hexadecimal (base 16)
xh: Misela isiseko samanani ibeyi hexadecimal (isiseko 16)

en: Set numeric base to octal (base 8)
xh: Misela isiseko samanani kwizibhozo (siseko 8)

en: Set other precision
xh: Misela ezinye ezithe ngqo

en: Set trigonometric type to degrees
xh: Misela uhlobo lwe-trigonometric emaqondweni

en: Set trigonometric type to gradians
xh: Misela uhlobo lwe-trigonometric ibezi-gradians

en: Set trigonometric type to radians
xh: Misela uhlobo trigonometric ibezi-radians

en: Shift displayed value 1-15 places to the left
xh: Shenxisa ixabiso elivelileyo ngendawo ezi 1-15 ngasekhohlo

en: Shift displayed value 1-15 places to the right
xh: Shenxisa ixabiso elivelileyo ngendawo ezi 1-15 ngasekunene

en: Shift left
xh: Shenxisela ngasekhohlo

en: Shift right
xh: Shenxisa ngasekunene

en: Show T_housands Separator
xh: Veza isahluli sam_akhulu

en: Show _Trailing Zeroes
xh: Veza ozero aba_landelayo

en: Show help contents
xh: Veza eziqulathiweyo zoncedo

en: Show memory registers
xh: Veza iirejista zikavimba

en: Show the About Gcalctool dialog
xh: Bonisa unxibelelwano malunga ne Gcaltool

en: Show thousands separator
xh: Veza isahluli samakhulu

en: Show trailing zeroes
xh: Veza ozero abalandelayo

en: Significant _places:
xh: Ii_ndawo ezibalulekileyo:

en: Square [@]
xh: i-Square [@]

en: Square root [s]
xh: i-Square root [s]

en: Start group of calculations
xh: Qala iqela lezibalo

en: Store displayed value in memory register [S]
xh: Gcina ixabiso eliveziweyo kubhaliso lukuvumba wolwazi [S]

en: Store to register
xh: Gcina ukuze ubhalise

en: Straight-line depreciation [l]
xh: Ukwehlo lexabiso lwe-Straight-line [l]

en: Subtract
xh: Thabatha

en: Sum-of-the years'-digits depreciation [Y]
xh: Isixa seminyaka semivo ehla ngexabiso [Y]

en: Ten to the x
xh: Ishumi ku x

en: Term
xh: Ixesha elibekiweyo

en: Usage: %s: [-D] [-E] [-a accuracy]
xh: Usetyenziso: %s: [-D] [-E] [-a ucoselelo]

en: Use Arithmetic Precedence
xh: Sebenzisa isandulela se-Arithmetic

en: User-defined functions [f]
xh: Ngumsebenzi obekwe gumsebenzisi [f]

en: Value
xh: Ixabiso

en: X to the y
xh: X ku y

en: _0 significant places
xh: _0 iindawo ezibalulekileyo

en: _1 significant place
xh: _1 indawo ebalulekileyo

en: _2 significant places
xh: _2 iindawo ezibalulekileyo

en: _3 significant places
xh: _3 iindawo ezibalulekileyo

en: _4 significant places
xh: _4 iindawo ebalulekileyo

en: _5 significant places
xh: _5 iindawo ezibalulekileyo

en: _6 significant places
xh: _6 iindawo ezibalulekileyo

en: _7 significant places
xh: _7 iindawo ezibalulekileyo

en: _8 significant places
xh: _8 iindawo ezibalulekileyo

en: _9 significant places
xh: _9 iindawo ezibalulekileyo

en: _Advanced
xh: E_hambele phambili

en: _Basic
xh: _Esisiseko

en: _Bin
xh: i-_Bin

en: _Calculator
xh: I_khaltyuleyitha

en: _Dec
xh: i-_Dec

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Financial
xh: E_zezimali

en: _Fix
xh: _Indawo elungisiweyo

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Insert
xh: _Faka

en: _Insert ASCII Value...
xh: _Faka ixabiso le-ASCII...

en: _Memory Registers
xh: Iirejista zika_vimba

en: _Oct
xh: i-_Oct

en: _Other (10) ...
xh: _Enye (10) ...

en: _Radians
xh: i-_Radians

en: _Sci
xh: _Ubunzululwazi

en: _Scientific
xh: E_yenzululwazi

en: _Set
xh: _Misela

en: _Use Arithmetic Precedence
xh: _Sebenzisa isandulela se-Arithmetic

en: _View
xh: _Okubonakalayo

en: and
xh: ne

en: calculator
xh: ikhaltyuleyitha

en: chs
xh: gqi

en: clr
xh: cm

en: degrees in a radian
xh: amaqondo akwi-radian

en: e to the power of displayed value [{]
xh: e uziphinda phinda ngexabiso elikwiskrini [{]

en: e<sup><i>x</i></sup>
xh: e<sup><i>x</i></i></sup>

en: or
xh: okanye

en: rate
xh: isantya

en: square root of 2
xh: i-square root ka 2

en: term
xh: ixesha elimisiweyo
