gcalctool - en to ms translation catalogue (235 entries)

en:  And
ms:  Dan

en:  Or
ms:  Atau

en: %s version %s
ms: %s versi %s

en: %s: %s as next argument.
ms: %s: %s sebagai hujah berikutnya.

en: %s: accuracy should be in the range 0-%d
ms: %s: ketepatan mesti didalam julat 0-%d

en: %s: base should be 2, 8, 10 or 16
ms: %s: asas sepatutnya 2, 8, 10 atau 16

en: %s: invalid display mode [%s]
ms: %s:mod paparan tak sah [%s]

en: %s: invalid mode [%s]
ms: %s: mod tidak sah [%s]

en: %s: invalid syntax mode [%s]
ms: %s: mod sintaks tidak sah [%s]

en: %s: invalid trigonometric mode [%s]
ms: %s: mod trinogometri tidak sah [%s]

en: -a needs accuracy value
ms: - perlukan nilai ketepatan

en: 0 significant places
ms: 0 tempat beerti

en: 1 place
ms: 1 tempat

en: 1 significant place
ms: 1 tempat beerti

en: 10 places
ms: 10 tempat

en: 10 to the power of displayed value [}]
ms: 10 kuasa nilai dipaparkan [}]

en: 11 places
ms: 11 tempat

en: 12 places
ms: 12 tempat

en: 13 places
ms: 13 tempat

en: 14 places
ms: 14 tempat

en: 15 places
ms: 15 tempat

en: 2 places
ms:  2 tempat

en: 2 significant places
ms: 2 tempat beerti

en: 3 places
ms: 3 tempat

en: 3 significant places
ms: 3 tempat beerti

en: 4 places
ms:  4 tempat

en: 4 significant places
ms: 4 tempat beerti

en: 5 places
ms: 5 tempat

en: 5 significant places
ms: 5 tempat beerti

en: 6 places
ms: 6 tempat

en: 6 significant places
ms: 6 tempat beerti

en: 7 places
ms: 7 tempat

en: 7 significant places
ms: 7 tempat beerti

en: 8 places
ms: 8 tempat

en: 8 significant places
ms: 8 tempat beerti

en: 9 places
ms: 9 tempat

en: 9 significant places
ms: 9 tempat beerti

en: Abs
ms: Mtlk

en: Absolute value [u]
ms: Nilai mutlak [u]

en: Acc
ms: Tepat

en: Accuracy
ms: Ketepatan

en: Accuracy value out of range
ms: Nilai ketepatan diluar julat

en: Add
ms: Tambah

en: All constant values are specified in the decimal numeric base.
ms: Semua nilai pemalar dinyatakan dalam asas angka desimal.

en: And
ms: Dan

en: Base 10 log [G]
ms: Log asas 10 [G]

en: Bitwise AND [&]
ms: Bitwise DAN [&]

en: Bitwise NOT [~]
ms: Bitwise TAK [~]

en: Bitwise OR
ms: Bitwise ATAU

en: Calculate result
ms: Kira hasil

en: Calculator
ms: Kalkulator

en: Calculator with financial and scientific modes.
ms: Kalkulator dengan mod kewangan dan saintifik.

en: Ch_aracter:
ms: _Aksara:

en: Change sign [c]
ms: Tukar tanda [c]

en: Clear
ms: Kosong

en: Clear displayed value
ms: Kosongkan nilai dipaparkan

en: Clear displayed value and any partial calculation
ms: Kosongkan nilai dipaparkan dan bahagian pengiraan

en: Clear entry
ms: Kosongkan kemasukan

en: Cleared display, prefix without an operator is not allowed
ms: Paparan dikosongkan, prefeks tanpam operator tak diizinkan

en: Click a _value or description to edit it:
ms: Klik _nilai atau penerangan untuk diedit:

en: Clr
ms: Ksng

en: Compounding term [m]
ms: Tempoh kompaun [m]

en: Con
ms: Pemalar

en: Constants [#]
ms: Pemalar [#]

en: Copy selection
ms: Salin Pemilihan

en: Cos
ms: Kos

en: Cosine [J]
ms: Kosinus [J]

en: Cubic-centimeter-to-cubic-inch conversion factor
ms: Faktor penukaran sentimeter padu ke inci padu

en: De_grees
ms: Da_rjah

en: Description
ms: Huraian

en: Divide
ms: Bahagi

en: Double-declining depreciation [d]
ms: Susutnilai Dwi-penurunan [d]

en: E to the x
ms: E kepada x

en: Edit Constants
ms: Edit Pemalar

en: Edit Constants...
ms: Edit Pemalar...

en: Edit Functions
ms: Edit Fungsi

en: Edit Functions...
ms: Edit Fungsi...

en: End group of calculations
ms: Akhir kumpulan pengiraan

en: Enter an exponential number [e]
ms: Masukkan nombor eksponen [e]

en: Error
ms: Ralat

en: Error, cannot calculate cosine
ms: Ralat, tak dapat kira kosinus

en: Exch
ms: Tukar

en: Exchange displayed value with memory register [X]
ms: Tukar nilai dipaparkan pada pendaftar memori [X]

en: Exchange with register
ms: Tukar dengan pendaftar

en: Exp
ms: Eksp

en: Exponential
ms: Eksponential

en: Factorial
ms: Faktorial

en: Factorial of displayed value [!]
ms: Faktorial bagi nilai dipaparkan [!]

en: Frac
ms: Pecahan

en: Fractional portion
ms: Bahagian pecahan

en: Fractional portion of displayed value [:]
ms: Bahagian pecahan bagi nilai dipaparkan [:]

en: Fun
ms: Fungsi

en: Future value [v]
ms: Nilai masa depan [v]

en: Gr_adians
ms: Gr_adien

en: H_yp
ms: H_ip

en: He_x
ms: He_ks

en: Hexadecimal digit A
ms: Digit heksadesimal A

en: Hexadecimal digit B
ms: Digit heksadesimal B

en: Hexadecimal digit C
ms: Digit heksadesimal C

en: Hexadecimal digit D
ms: Digit heksadesimal D

en: Hexadecimal digit E
ms: Digit heksadesimal E

en: Hexadecimal digit F
ms: Digit heksadesimal F

en: Insert ASCII Value
ms: Selit Nilai ASCII

en: Insert ASCII value
ms: Selit Nilai ASCII

en: Integer portion
ms: Bahagian integer

en: Integer portion of displayed value [i]
ms: Bahagian integer bagi nilai [i] dipaparkan

en: Kilojoule-to-British-thermal-unit conversion factor
ms: Faktor penukaran kilojoule ke unit termal British

en: Left bracket
ms: Kurungan kiri

en: Memory Registers
ms: Pendaftar Memori

en: Multiply
ms: Darab

en: Natural log [N]
ms: Log Tabii [N]

en: No sane value to store
ms: Tiada nilai yang boleh disimpan

en: No.
ms: Tidak.

en: Not
ms: Tak

en: Note:
ms: Nota:

en: Numeric 0
ms: Angka 0

en: Numeric 1
ms: Angka 1

en: Numeric 2
ms: Angka 2

en: Numeric 3
ms: Angka 3

en: Numeric 4
ms: Angka 4

en: Numeric 5
ms: Angka 5

en: Numeric 6
ms: Angka 6

en: Numeric 7
ms: Angka 7

en: Numeric 8
ms: Angka 8

en: Numeric 9
ms: Angka 9

en: Numeric point
ms: Titik angka

en: Numeric stack error
ms: Ralat tindanan angka

en: Operand stack error
ms: Ralat tindanan operand

en: Or
ms: Atau

en: Other (%d) ...
ms: Lain-lain (%d) ...

en: Paste selection
ms: Tepek pemilihan

en: Payment period [T]
ms: Tempoh bayaran [T]

en: Percentage
ms: Peratus

en: Perform calculations
ms: Lakukan pengiraan

en: Periodic interest rate [T]
ms: Kadar faedah berkala [T]

en: Periodic payment [P]
ms: Bayaran berkala [P]

en: Pmt
ms: Byrn

en: Present value [p]
ms: Nilai kehadiran [p]

en: Previous expression
ms: Ungkapan terdahulu

en: Quit the calculator
ms: Keluar kalkulator

en: Rand
ms: Rawak

en: Random number
ms: Nombor rawak

en: Random number in the range 0.0 to 1.0 [?]
ms: Penjana Nombor Rawak pada julat 0.0 hingga 1.0 [?]

en: Rate
ms: Kadar

en: Remove rightmost character from displayed value
ms: Buang aksara paling kanan drpd nilai dipaparkan

en: Retrieve from register
ms: Baca daripada pendaftar

en: Retrieve memory register to display [R]
ms: Baca pendaftar memori untuk dipaparkan [R]

en: Right bracket
ms: Kurungan kanan

en: Set Precision
ms: Tetapkan Ketepatan

en: Set accuracy from 0 to %d numeric places. Currently set to %d places. [a]
ms: Tetapkan ketepatan drpd 0 ke %d tempat angkai. Kini ditetapkan ke %d tempat. [a]

en: Set accuracy from 0 to 9 numeric places [a]
ms: Tetapkan ketepatan drpd 0 ke 9 tempat angka [a]

en: Set display type to engineering format
ms: Tetapkan jenis paparan ke format kejuruteraan

en: Set display type to fixed-point format
ms: Tetapkan jenis paparan ke format titik-tetap

en: Set display type to scientific format
ms: Tetapkan jenis paparan ke format saintifik

en: Set hyperbolic option for trigonometric functions
ms: Tetapkan opsyen hiperbola bagi fungsi trigonometri

en: Set inverse option for trigonometric functions
ms: Tetapkan opsyen songsangan fungsi trigonometri

en: Set numeric base to binary (base 2)
ms: Tetapkan asas angka kepada binari/perduaan (asas 2)

en: Set numeric base to decimal (base 10)
ms: Tetapkan asas angka kepada desimal/perpuluhan (asas 10)

en: Set numeric base to hexadecimal (base 16)
ms: Tetapkan asas angka kepada heksadesimal (asas 16)

en: Set numeric base to octal (base 8)
ms: Tetapkan asas angka kepada oktal (asas 8)

en: Set other precision
ms: Tetapkan ketepatan lain

en: Set trigonometric type to degrees
ms: Tetapkan jenis trigonometri ke darjah

en: Set trigonometric type to gradians
ms: Tetapkan jenis trigonometri ke gradien

en: Set trigonometric type to radians
ms: Tetapkan jenis trigonometri ke radian

en: Shift displayed value 1-15 places to the left
ms: Anjak nilai dipaparkan 1-15 tempat ke kiri

en: Shift displayed value 1-15 places to the right
ms: Anjak nilai dipaparkan 1-15 tempat ke kanan

en: Shift left
ms: Anjak kiri

en: Shift right
ms: Anjak kanan

en: Show T_housands Separator
ms: Papar Pemisah _Ribu

en: Show help contents
ms: Papar kandungan bantuan

en: Show memory registers
ms: Papar pendaftar Memori

en: Show the About Gcalctool dialog
ms: Papar dialog Perihal Gcalctool

en: Show thousands separator
ms: Papar pemisah ribu

en: Significant _places:
ms: Tempat _beerti:

en: Sine [K]
ms: Sinus [K]

en: Square [@]
ms: Kuasa dua [@]

en: Square root [s]
ms: Punca kuasa dua [s]

en: Start group of calculations
ms: Mulakan kumpulan pengiraan

en: Sto
ms: Smpn

en: Store displayed value in memory register [S]
ms: Simpan nilai dipaparkan pada pendaftar memori [S]

en: Store to register
ms: Simpan pada pendaftar

en: Straight-line depreciation [l]
ms: Susutnilai garis-lurus [l]

en: Subtract
ms: Tolak

en: Sum-of-the years'-digits depreciation [Y]
ms: Susutnilai digit jumlah tahun [Y]

en: Tangent [L]
ms: Tangen [L]

en: Ten to the x
ms: 10 kuasa x

en: Term
ms: Tempoh

en: Usage: %s: [-D] [-E] [-a accuracy]
ms: Penggunaan: %s: [-D] [-E] [-a ketepatan]

en: Use Arithmetic Precedence
ms: Guna Prajadian Aritmetik

en: User-defined functions [f]
ms: Fungsi ditakrif pengguna [f]

en: Value
ms: Nilai

en: X to the y
ms: X kepada y

en: _0 significant places
ms: _0 tempat beerti

en: _1 significant place
ms: _1 tempat beerti

en: _2 significant places
ms: _2 tempat beerti

en: _3 significant places
ms: _3 tempat beerti

en: _4 significant places
ms: _4 tempat beerti

en: _5 significant places
ms: _5 tempat beerti

en: _6 significant places
ms: _6 tempat beerti

en: _7 significant places
ms: _7 tempat beerti

en: _8 significant places
ms: _8 tempat beerti

en: _9 significant places
ms: _9 tempat beerti

en: _Calculator
ms: _Kalkulator

en: _Dec
ms: _Des

en: _Fix
ms: _Tetap

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Insert
ms: Sel_it

en: _Insert ASCII Value...
ms: Sel_it Nilai ASCII...

en: _Inv
ms: _Songsang

en: _Memory Registers
ms: Pendaftar _Memori

en: _Oct
ms: _Okt

en: _Other (10) ...
ms: _Lain-lain (10) ...

en: _Radians
ms: _Radian

en: _Sci
ms: _Sai

en: _Set
ms: _Tetapkan

en: _Use Arithmetic Precedence
ms: _Guna Prajadian Aritmetik

en: _View
ms: _Lihat

en: abs
ms: mtlk

en: and
ms: dan

en: calculator
ms: kalkulator

en: clr
ms: ksng

en: cos
ms: kos

en: degrees in a radian
ms: Darjah dalam radian

en: e to the power of displayed value [{]
ms: e kuasa  bagi nilai dipaparkan [{]

en: exp
ms: eksp

en: frac
ms: pecahan

en: not
ms: tak

en: or
ms: atau

en: pi
ms: pai

en: pmt
ms: byrn

en: rand
ms: rawak

en: rate
ms: kadar

en: square root of 2
ms: Punca kuasa bagi 2

en: sto
ms: smpn

en: term
ms: tempoh
